... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
BMW-maker
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 26.2.2010
Auto: E39 540iA
Kraj: Banskobystrický

Koniec driftom na parkoviskach

Streda, 4. Januára 2012, 13:01

poculi ste policajneho prezidenta v novinach na joj ako to nespackat?
ti hlupaci zakazali uz aj drift na praznych parkoviskach aj ked nikoho neohrozujes a neobmedzujes.
ak ta chytia daju ti 60eur.
a aky paragraf ti daju?
pobavil som sa super.

1.nadnerny hluk
2.vyrenie prachu a zbytocne znecistovanie ovzdusia.


tak a nech my niekto povie kde to zijeme.
slovensko-slovensko-slovensko

aje zaujimala by ma otazocka ze sa my to stane v premavke ze by ma zvrtlo v zime co by my dal za paradraf lebo by som tvrdil ze som nedriftoval ale dostal smyk a snazil sa ho bezpecne ukerovat.
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 14:29

BMW-maker napísal:
poculi ste policajneho prezidenta v novinach na joj ako to nespackat?
ti hlupaci zakazali uz aj drift na praznych parkoviskach aj ked nikoho neohrozujes a neobmedzujes.
ak ta chytia daju ti 60eur.
a aky paragraf ti daju?
pobavil som sa super.

1.nadnerny hluk
2.vyrenie prachu a zbytocne znecistovanie ovzdusia.


tak a nech my niekto povie kde to zijeme.
slovensko-slovensko-slovensko

aje zaujimala by ma otazocka ze sa my to stane v premavke ze by ma zvrtlo v zime co by my dal za paradraf lebo by som tvrdil ze som nedriftoval ale dostal smyk a snazil sa ho bezpecne ukerovat.



1. tato otazka tam nezaznela po prvykrat a nie je to nic, co by sme nevedeli.
2. ked uz riesis, kde to zijeme, nikto ti nabrani sa odstahovat. Napriklad v Rakusku sa aj oficialne driftove sutaze musia jazdit na mokrom asfalte, kvoli prachu a hluku...
 
Užívateľov profilový obrázok
majro
Príspevky: 2334
Registrovaný: 8.9.2011
Auto: e36 328i limo LSD
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 14:37

driftom na snehu nic neznecistujes, lebo sa to proste smyka, a plocha ostane cista.. hluk nerobis, lebo sa da driftovat na snehu aj na 2500otackach.. a este by ma zaujimalo, ako je to s tymi parkoviskami ? ked mas odpocivadlo fajn, ale ked mam vlastne tak co mi mozu ? moj sukromny pozemok, na ktory mi ani oni nemozu prist dat pokutu, kedze by potrebovali povolenie.. ako sa to ma ?

ani ma to tu neprekvapuje, co uz..

BMW-maker napísal:
aje zaujimala by ma otazocka ze sa my to stane v premavke ze by ma zvrtlo v zime co by my dal za paradraf lebo by som tvrdil ze som nedriftoval ale dostal smyk a snazil sa ho bezpecne ukerovat.

na toto iste som sa pytal vedla v teme aj ja, a Jannci mi dal dobru odpoved.. skus to najst.. tema skusenosti s policajtami
Obrázok
e36 328i coupe
ex - e36 328i limo
ex - e36 318is
 
Užívateľov profilový obrázok
minco
Príspevky: 919
Registrovaný: 18.11.2010
Auto: BMW E46 330ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Podunajske Biskupice

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 16:37

Na túto tému je len jedno, v zime ti nikto nedá pokutu že driftuješ, lebo nerobíš nadmerný hluk (gumy nepískajú) a ak ti chce dať pokutu za hluk, povieš že ak robíš nadmerný hluk tak potom auto nespĺňa STK, lebo hluk je limitovaný, neznečistuješ prostredie, lebo nepáliš gumy ani neničíš cestu, takže nemôžu ti nič na snehu, vždy je to o policajtoch, ale myslím si že s týmto problémy nerobia...
BMW E46 320d 100kW sedan
Toyota MR-2 115kW
Toyota Corolla 85kW
Toyota Auris 160kW
BMW E46 320d 110kW Touring - ex ale nadohlad
BMW E46 330ci 170kW - moja nová fesanda


Ako sa hovorí, k dobrému sa dobre vracia :)
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 16:58

Nechapem co sa rozculujete. Hluk aj znecistovanie vam najprv musia dokazat. Policajti by preto museli mat pri sebe system na meranie hluku a zmerat, ze fakt nieco prekracujete a znecistovanie vzduchu dokazu este tazsie ak vobec, neviem ci na to vobec pristroj maju. Bez dokazov mozu jedine tak upozornit. Kolko krat sa stalo, ze susedia zavolali na hlucnych susedov policiu, ta prisla, pozdravila, povedala ze su hlucni, pozdravili a odisli. Ak nie je udaj z certifikovaneho pristroja, mozu si oba dovody strcit.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11619
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 17:48

postav si vlastnu plochu a tam si driftuj kolko chces..nikto ti v tom branit nebude....ale akym pravom chces chodit gumovat na sukromny [napr parkovisko pred Tescom], ci verejny pozemok [verejne parkoviska], kt. ti nepatri a tam nicit asfalt? A este sa rozculovat, ze ti v tom niekto brani legislativou?? ](*,)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 18:14

kosti123 napísal:
Nechapem co sa rozculujete. Hluk aj znecistovanie vam najprv musia dokazat. Policajti by preto museli mat pri sebe system na meranie hluku a zmerat, ze fakt nieco prekracujete a znecistovanie vzduchu dokazu este tazsie ak vobec, neviem ci na to vobec pristroj maju. Bez dokazov mozu jedine tak upozornit. Kolko krat sa stalo, ze susedia zavolali na hlucnych susedov policiu, ta prisla, pozdravila, povedala ze su hlucni, pozdravili a odisli. Ak nie je udaj z certifikovaneho pristroja, mozu si oba dovody strcit.


Policajt je verejny cinitel cize je ho svedectvo ma vacsiu vahu.

Ak k tym hlucnym susedom - neprajem ti takych susedov co ti budu robit zo zivota peklo (staci hlukom v noci) a k tomu este lenivych policajtov.
 
Užívateľov profilový obrázok
Kraken
Príspevky: 2678
Registrovaný: 4.3.2007
Auto: E36 E30 E30
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 18:21

Ked to v zime das bokom a policajtom povies ze si dostal smyk tak ti mozu dat pokutu za to ze si nezvladol riadenie, teda to iste ja v lete ked to das bokom a povies ze ta smyklo tak ti daju za to ze si nezvladol riadenie, takisto to riesia aj ked motorku postavis na zadne. Vzdy si nieco najdu.

Najlepsie je povedat ze si si prisiel na parkovisko natrenovat krizove situacie a ako to zvladat ak dostanes smyk.
 
Užívateľov profilový obrázok
Kraken
Príspevky: 2678
Registrovaný: 4.3.2007
Auto: E36 E30 E30
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 18:23

auto111 napísal:

Policajt je verejny cinitel cize je ho svedectvo ma vacsiu vahu.

Ak k tym hlucnym susedom - neprajem ti takych susedov co ti budu robit zo zivota peklo (staci hlukom v noci) a k tomu este lenivych policajtov.


Ale policajt je zaujaty svedok, teda ak este existuje ten system ze cim viac da pokut tym ma lepsie odmeny. Cize tym padom by nemalo mat jeho svedectvo ziadnu vahu.
 
Užívateľov profilový obrázok
majro
Príspevky: 2334
Registrovaný: 8.9.2011
Auto: e36 328i limo LSD
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 19:10

Kraken napísal:
Najlepsie je povedat ze si si prisiel na parkovisko natrenovat krizove situacie a ako to zvladat ak dostanes smyk.


hej na to sa da vyhovorit pokial neni debil a je aspon kus clovek.. ale inak je to este horsie, lebo niesi zauuceny to robit a pri praktikovani kedze sa len zaucas tak mozes barsco ohrozit..
Obrázok
e36 328i coupe
ex - e36 328i limo
ex - e36 318is
 
Jacq
Príspevky: 84
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW X1
Kraj: Banskobystrický

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 19:15

Policajt je verejny cinitel cize je ho svedectvo ma vacsiu vahu.

Toto mas, prosim Ta, skade? Dokonca ani svedectvo 2 policajtov nema vacsiu vahu ako tvoje.
xDrive 25i
 
Vlad
Príspevky: 198
Registrovaný: 26.9.2009
Kraj: Bratislavský

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 20:01

.
Naposledy upravil/-a Vlad v Štvrtok, 6. Apríla 2023, 15:10, upravené celkom 4 krát.
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 20:04

auto111 napísal:

Policajt je verejny cinitel cize je ho svedectvo ma vacsiu vahu.

Ak k tym hlucnym susedom - neprajem ti takych susedov co ti budu robit zo zivota peklo (staci hlukom v noci) a k tomu este lenivych policajtov.


Po prve, svedectvo policajta ta taku istu vahu ako hocikoho ineho, funkcia im nepridava na hodnovernosti ani na nicom inom, preto musia mat preukazatelne zaznamy z takychto poruseni zakona.

Po druhe, je jedno hlucni susedia a druhe ked sa na teba niekto stazuje ze si hlucny len preto, ze nema co robit cely den.

Kazdopadne ak chce policajt pokutovat, musi preukazatelne dokazat, ze sa nieco porusilo.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 21:11

presne tak, ak ta nemaju na kamere, nemaju nic.

Podla mna je jedna vec ak sa niekto pojde v zime posmykat na prazdne parkovisko a druha ak nejaky magor bude driftovat v lete na asfalte. Ak to parkovisko nie je jeho, nema to robit. Hluk a prach su jedno, neesteticke smuhy a mozne poskodenia lacnej dlazby stacich boxov nieco druhe. Ja vlastnit parkovisko ala Tesco, tiez nechcem aby mi tam nadrzanci robili bordel a nicili dlazbu. (nestaval som okruh, ale parking)

ja myslim ze ziaden normalny policajt nepojde robit ramena ak sa niekto v zime dva krat otoci na prazdnej ploche. Blbec Vas bude riesit aj tak, nieco si najde aj bez driftu...
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Risho_21
Príspevky: 782
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: BMW E36 318i LPG
Kraj: Košický

Re: KONIEC DRIFTOM NA PARKOVISKACH.

Streda, 4. Januára 2012, 23:12

riešite tu húposti teraz som si to prejednal s inštruktorom autoškoly (mojím ocom ) drifotvať môžeš kde chceš, pokial neprekračuješ čiary a dávaš smerovky a proste jazdíš podľa prredpisov... neprispôsobenie stavu vozovky by ti mohli dať pokutu za to iba vtedy ak by si niečo spôsobil (nehodu, ohrozenie účastníka cestnej premávky)

preventívne ti tiež nemôžu dať pokutu, že čo ak niekoho ohrozíš

keď raz je to môj štýl jazdenia a či je to kontrolovaný alebo nekontrolovaný šmyk môžu ti taký veľký !!!

o hluku som tu už hovoril, že si vyberiem čopra o pol noci a budem sa premávať pod blokmi...

driftovanie pred TESCOM ti nemôžu zakázať pokiaľ si na vás nezavolá majiteľ policajtov a na verejných parkoviskách sa dá jednoducho vyhovoriť... že sa učím parkovat "svojim spôsobom" ale na všetko treba dôkaz... policajtove svedectvo malo vyššiu váhu tak v sociku...
Ex BMW E39 523iA 98" Cosmoschwarz
Ex BMW E39 540iA 98" Kashmeerbeige
________________________________
BMW E36 318i LPG 93" Cosmoschwarz
Audi S6 (C4) 4.2 Quattro

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných