... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

bmwtt.sk
 
naRky
Príspevky: 17
Registrovaný: 4.10.2009
Auto: BMW Z3, BMW X5
Kraj: Bratislavský

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Utorok, 5. Apríla 2011, 11:25

caute, aj ja som mal problem s tou vodou aj ked som mal zalozeny hardtop. No nasiel som na nete ako to spravit, na konci tych ramikoch kde dolieha strecha su take diery na odvadzanie vody do ramu auta alebo neviem co , zalial som ich silikonom a bolo po probleme, myslim ze aj tato linka pomoze:

http://www.waycoolinc.com/z3/essentials ... 22203.html
 
Užívateľov profilový obrázok
halooooo
Autor témy
Príspevky: 59
Registrovaný: 7.3.2011
Auto: BMW 320 D Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Piatok, 8. Apríla 2011, 19:55

naRky napísal:
caute, aj ja som mal problem s tou vodou aj ked som mal zalozeny hardtop. No nasiel som na nete ako to spravit, na konci tych ramikoch kde dolieha strecha su take diery na odvadzanie vody do ramu auta alebo neviem co , zalial som ich silikonom a bolo po probleme, myslim ze aj tato linka pomoze:

http://www.waycoolinc.com/z3/essentials ... 22203.html

Cauko. Myslel si ze su tie dierky na tych troch tesneniach co sa spajaju ked sa zaklapa strecha ? Myslim tie co su nad bocnim oknom. Pozriem sa nato zajtra som zvedavy. Potom by som to aj ja tak riesil. A chcem tie tesnenia tiez streknut silikonovym sprejom.
 
Užívateľov profilový obrázok
halooooo
Autor témy
Príspevky: 59
Registrovaný: 7.3.2011
Auto: BMW 320 D Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Sobota, 13. Augusta 2011, 14:51

Zdravim. Nevies mi prosim Ta poradit aky rozmer pneu dat na zimu na 17 elektrony ? Myslim sirku a profil diky :)
halooooo napísal:
Ahoj no ja som sa pri tych pneu nepomylil ja som to na takych pneu uz kupil tak aj prave preto sa prihlasil na toto forum aby som mal viacej info. A nerobil ti ten rozmer na zadnych pneumatikach 245 problem ? Nie je to na zimu siroke ? Ja dam urcite 16-nastky elektrony a rozmyslam nad rozmerom 205 vpredu a tiez aj vzadu alebo mozno dam 215 co ty nato ? A tiez aky dat profil na take pneumatiky ? To mas potom nejaku dobru spotrebu na 2.2 ked mas v meste 8.5 l spotrebu :) Budem to musiet raz odsledovat aj ja na mojej 1.9 M-packet 87kW - 118 koni lebo mi ta rucicka nejak rychlo klesa v meste. Sice je pravda ze mesto je mesto a dlha trat je zase nieco ine.... A ja som impregnoval moju strechu normalka sprejom na topanky univerzalnim nie ze by bol nejaky problem ale pre istotu. Akurat ze som si vsimol ze pri takom prudsom dazdi mi trochu zatekala voda dovnutra na tom kritickom mieste kde sa opiera vrch bocneho skla s tym tesnenim. Budem musiet asi aj to prestriekat silikonovym sprejom aby to malo lepsiu prilnavost :))
 
Atavius
Príspevky: 4
Registrovaný: 11.9.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Nedeľa, 11. Septembra 2011, 16:44

Zdravím páni,
pohrávam sa s myšlienkou na kúpu Z3, ktorá by som chcel využívať tiež celoročne. Z toho čo som tu vyčítal chápem, že by to nemal byť problém aj bez hardtopu čo mi príde ako potešujúce zistenie. Čo by som sa však chcel spýtať Vás, ktorí už Z3 máte či ste náhodou nemali problémy s vandalstvom - počul som, že tieto plátenné strechy ich tak trocha priťahujú a keďže sme na Slovensku viem si to celkom živo predstaviť a mám z toho trocha obavy. Chcem sa teda spýtať je či sa človek nemusí báť keď nechá auto stáť niekde v noci na parkovisku alebo vonku pred domom respektíve aké máte s týmto skúsenosti.
 
konik
Príspevky: 44
Registrovaný: 24.2.2010
Auto: Z3, GR Y60
Kraj: Nitriansky

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Utorok, 13. Septembra 2011, 08:27

poviem ti pravdu ... zo zaciatku som sa aj bal.
ked si mozem vybrat tak parkujem vzdy tak aby som moc neklal oci.
a aj ked sa dennodenne pohybujem po hlavnej dedine a parkujem zvycajne na tej horsej strane dunaja doteraz nebol ziaden problem.
dalsia pravda je ze aj platenna strecha a hlavne jej umelohmotne sklo casom starnu /niak tragicky a pri dobrej starostlivosti si myslim ze vyda cca 15 rokov/ moja ma 10 a je stale v pohode.
ale ked sa nejaky vandal rozhodne nakuknut dovnutra nozikom tak bude dovod na vymenu. /nie je to niaka velka tragedia/
ci uz iba to sklo alebo celu strechu. vsetko sa da riesit .
takze z mojho pohladu strecha nie je showstopper pri nakupe zetka.
Z3 Roadster
 
Atavius
Príspevky: 4
Registrovaný: 11.9.2011
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Utorok, 13. Septembra 2011, 12:52

S tým, že sa tá strecha tak či tak časom bude musieť meniť som zmierený ide mi skôr o to, že ak by sa fakt našiel "macher" čo by si trúfol na strechu čo by mu zabránilo v tom aby si netrúfol rovno aj na interiér... Aj keď teoreticky nejakým lepším alarmom by sa to dalo poriešiť nie? Respektíve pokrýva takýto vandalizmus poistka?
 
konik
Príspevky: 44
Registrovaný: 24.2.2010
Auto: Z3, GR Y60
Kraj: Nitriansky

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Štvrtok, 15. Septembra 2011, 16:26

obavam sa ze havarijna poistka ktora kryje aj vandalizmus je utopia...a ked nie tak to bude drahe.
skor by som sa vzdal tej poistky a za usetrene peniaze kupil novu strechu ked bude treba.
predsalen tie zetka uz maju daky vek a poistovne radi kalkuluju s amortizaciou.
Z3 Roadster
 
Zetti
Príspevky: 16
Registrovaný: 11.4.2011
Auto: BMW Z4
Kraj: Prešovský

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Štvrtok, 15. Septembra 2011, 17:45

Zdravím,

samozrejme, že sú havarijné poistky, ktoré kryjú vandalizmus. V každom prípade som za poistku, nie je to až taký veľký peniaz. Ber to tak, že ak sa niečo udeje (havária z tvojej viny) je problém na svete a s poistkou sa funguje lepšie a človek je spokojnejší.
So strechou si osobne ťažkú hlavu nerobím, ak sa to stane budem to riešiť. Doteraz nebol žiadny problém a mám Z4 už nejaký čas...
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Pondelok, 19. Septembra 2011, 15:22

Garaz je tvoj najlepsi priatel. Ja mam Coupe a aj tak je vkuse v garazi ;)
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
fsupin
Príspevky: 5
Registrovaný: 29.1.2011
Auto: bmw118D
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Streda, 30. Novembra 2011, 23:21

cteni Pani...majitelia z3.vidim ze niektori mame problem s malym zatekanim cez predne bocne sklo...v bode kde sa stretava kapota,bocne okno a trojuholnikove bocne okienko.je to tak? BMW elektricky ovladane bocne okno ma tkzv. kalibraciu chodu nahor a nadol.niekedy zateka lebo sa deskalibrovalo napr.zamrznutim alebo inou mechanickou aktivitou.ma to riesenie/ako skoro vsetko u BMW/je treba znovu kalibrovat chod okna! hore ,dole...to znamena:stiahnut kapotu (napr) a podrzat tlacidlo /nahor/kym sa okno nezavrie +2-3 sekundy.potom smerom nadol,tak isto.opakovat zoparkrat a je to!okno sa nakalibruje a tesni.tiez dakujem za napad...silikonovy spray.to urcite skusim. v zime nedavajte dolu kapotu!!! zadne plastove okno zvykne stuhnut od zimy a pri stiahnuti sa jednoducho zlomi!!!tesim sa na stretnutie s vami na cestach.
 
konik
Príspevky: 44
Registrovaný: 24.2.2010
Auto: Z3, GR Y60
Kraj: Nitriansky

Re: BMW Z3 - platena strecha - problem v zime ?

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 14:19

slovom kapota myslis strechu vsak?
kapota je taka velka plechova vec pod ktorou vrci motor. :mrgreen:

kazdopadne dik za prispevok o kalibracii okien som nic netusil.
Z3 Roadster

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných