... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
chefino
Príspevky: 1438
Registrovaný: 22.1.2009
Auto: E60 530xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: chiptuning 330d

Utorok, 29. Novembra 2011, 23:44

Mám dojem, že šuflikantské firmy často iba zvýšia tlak v turbe a ničoho iného sa nechytia, napr. nevedia preprogramovať palivové mapy, atď.
Čiže lepšie to môže ísť, ale napr. často na úkor turba. Kdežto ak tam prídem s dieselom s automatom, tak treba riadne upraviť aj mapy prevodovky, aby si poradila s kruťákom v nižších otáčkach a radila neskôr, atď. Ale snáď sa vyjadrí nejaký odborník.
 
Užívateľov profilový obrázok
Markoo1
Príspevky: 240
Registrovaný: 11.7.2008
Auto: E46 318d
Kraj: Bratislavský

Re: chiptuning 330d

Utorok, 29. Novembra 2011, 23:50

Celkom zaújmavá cenová ponuka ,ale zvýšia to o 35 koní a treba sa trepať do Kladna : http://www.chiptuning.cz/chiptuning.php ... 20%20135kW
ex E36 325td
 
Užívateľov profilový obrázok
Didymus
Príspevky: 945
Registrovaný: 23.6.2011
Auto: E63 630i
Kraj: Bratislavský

Re: chiptuning 330d

Streda, 30. Novembra 2011, 13:37

Markoo1 napísal:
Celkom zaújmavá cenová ponuka ,ale zvýšia to o 35 koní a treba sa trepať do Kladna : http://www.chiptuning.cz/chiptuning.php ... 20%20135kW


Zvysenie vykonu je vzdy odhadovane, nikto ti nezaruci, ze sa realne o tolko podari zvysit tvoj vykon motora. Zalezi od stavu konkretneho motora, kazdy je jedinecny kus.
EX - BMW E90 320d
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: chiptuning 330d

Streda, 30. Novembra 2011, 17:43

//MPower napísal:
Ja by som mal jednu otazočku,ked sa vyrabaju auta,vymislim si napr. skoda octavia RS 2.0TFSI 147kw,tak na vyrobnej linke tam daju RJ motora,kludne nech vyrobia 10 000kusov octavii RS,kazda do jednej ma uplne rovnaky software v RJ,uplne na bit rovnake "mapy" v RJ a podobne,proste kazda RJ v 10 000 vozidlach bude mat na 1 bit rovnay flash RJ , vsetkych 10 000 vozidiel bude mat vykon 147kw....no a tearz nech mi nejaky mega profi chip-man vysvetli,na sr maju pobocku,ich "lepsi inzinieri" v nemecku im spravy LEN 1x mapy na 2.0TFSI ,tu na sr im dojde chalan z RS 2.0TFSI tu mu ich slovak drbne do auta a vyfakturuje mu 600euro,dojde dalsi z audi ties 2.0tfsi a teiz zaplati 600euro dobre pome dalej dojde chalan na golfe V 2.0TFSI a zase zaplati 600euro a pritom do kazdeho jedneho auta nahraju rovnake mapy mozno potom ich mierne doladia na kazdeho ojazdeny motor pre co najlepsi efekt...ano viem na novej RS tie iste mapy mozu zvysit o 50kw vykon na starom golfe ktory ma uz 150tis o 40kw lebo uz ten motor ma daco za sebou,ale preco take ceny..no ja neviem ja to vidim ako dobru lukrativnu zarobkovu cinost ktora im ide ked sa vam este tie ceny zdaju lacne ..Mi mame 1.9TDI original 77kw za 350euro nam to cipla no-name firma a teraz ma cca 110kw zmeranych na brzde ide ovela ovela lepsie ako predtym tak ze ich kvalitou nepochybujem,chce mi dakto tvrdit ze sa mi dojebe rj lebo je to sitne za 350eur? a profituning alebo mmracing mi to spravy lepsie o plovicu drahsie [-( zarucia mi ze ten motor po ich chipe nedojebem do 100 000km?ja vtom vidim pekny byznis na meno znacky a reklamy a dobrych "čmelinarov",mozno sa mylim a nech mi tu dakto vysvetli co tak narocne musia robit ze je to tak drahe..aj tych 350eur mi sa zda dost...a nech objektivne obháji tu cenu.


Ak ti to za 350 € urobili v no name firme, tak ta okradli, respektive vyuzili, ze si si nedal pracu ani so zistenim cien uprav v renomovanych spolocnostiach. U nas uprava tohto motora stoji 330 €, a to je do konca roka meranie na brzde pred aj po uprave v cene upravy, co je bonus v hodnote dalsich 100 €. Myslim, ze na porovnanie netreba kalkulacku :lol:
 
KONNI
Príspevky: 675
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: e36 328i qp M sport
Kraj: Zahraničie

Re: chiptuning 330d

Streda, 30. Novembra 2011, 17:53

:lol: dobre utrel usta :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: chiptuning 330d

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 00:58

gusto napísal:
Ak ti to za 350 € urobili v no name firme, tak ta okradli, respektive vyuzili, ze si si nedal pracu ani so zistenim cien uprav v renomovanych spolocnostiach. U nas uprava tohto motora stoji 330 €, a to je do konca roka meranie na brzde pred aj po uprave v cene upravy, co je bonus v hodnote dalsich 100 €. Myslim, ze na porovnanie netreba kalkulacku :lol:


tiez bolo meranie v cene,no otazka bola uplne ina ktoru si akosi nezodpovedal..kto vie asi preco.. :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
gasp0
Príspevky: 1354
Registrovaný: 9.1.2009
Auto: e36 96 328i qp
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava-Druzba

Re: chiptuning 330d

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 01:54

ta gramatYka .... otazka je ci sa neoplati priplatit par euri a ist "naistotu" ... hlavne pri novsich autach
Naposledy upravil/-a gasp0 v Štvrtok, 1. Decembra 2011, 10:39, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: chiptuning 330d

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 09:50

//MPower napísal:

tiez bolo meranie v cene,no otazka bola uplne ina ktoru si akosi nezodpovedal..kto vie asi preco.. :-k


Neviem, v tom tvojom gulasi sa tazko identifikuje, co je vlastne otazka, na ktoru sa pytas :D
Kazdopadne, tvrdis, ze renomovane firmy by ti upravu tvojho motora urobili drahsie ako no name firma, co je cista loz. Dalej tvrdis, ze meranie si mal v cene, pritom neviem o tom, ze by nejaka no name firma mala brzdu, lebo je to investicia minimalne 100 000 € a na to upravami RJ nikdy nezarobia (resp. ak budu mat dost takych zakaznikov ako si ty tak mozno aj hej :wink: ). Dalej ma uputalo tych 110 kW, pretoze v tom pripade mas minimalne 350 Nm, lenze spojka 77 kW motora neunesie dlhodobo viac nez 315 - 320 Nm. Potom nasleduje vymena kompletnej spojky + dvohmotoveho zotrvacnika v cene par sto euro. To je jeden zo zasadnych rozdielov medzi nasou pracou a pracou inych firiem, ktori sa riadia pravidlom, ze cim vyssi vykon/krutak, tym lepsia uprava.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných