... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
TomTomZH
Autor témy
Príspevky: 913
Registrovaný: 17.2.2009
Auto: e60 530xd,dodge SRT4
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: ziar

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Nedeľa, 23. Októbra 2011, 08:34

ancaaa napísal:
Ja by som viac do SMGčka nešiel manual je manual a nezabudaj čim menej elektroniky v aute tym menej sa ti moze pokazit



dakujem ale uz mam SMGII
12218
 
Užívateľov profilový obrázok
dushan
Príspevky: 179
Registrovaný: 23.4.2009
Auto: C63 AMG
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BRATISLAVA - petrzka

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Pondelok, 24. Októbra 2011, 15:01

ancaaa napísal:
Ja by som viac do SMGčka nešiel manual je manual a nezabudaj čim menej elektroniky v aute tym menej sa ti moze pokazit


napis preco...aky problem si mal?
ja som ziadny problem nemal...chcem prejst na M3 a urcite budem hladat s SMG
G30 M550i
C63 AMG - performance paket
DUCATI Panigale 1299 - Final edition
Ex: E90 330ix
Ex: E46 330Ci SMG - clubsport
Ex: F13 650ix - AC Schnitzer
Ex: S1000RR
Ex: E63 M6 - AC Schnitzer
Ex: E36 318i
Ex: E60 545i SMG
Ex: E46 330Ci SMG
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Utorok, 25. Októbra 2011, 00:57

Mozes povedat preco z SMG?na manual a spojku to nema,nema to ten "smrnc" ktori si vies spravit spojkou presne podla potreby,o poruchovosti nehovorim
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Utorok, 25. Októbra 2011, 09:24

//MPower napísal:
Mozes povedat preco z SMG?na manual a spojku to nema,nema to ten "smrnc" ktori si vies spravit spojkou presne podla potreby,o poruchovosti nehovorim

zase niekto, kto počul, že sa to kazí,a že to zle radí, však
už som z toho normálne znechutený
jazdil som tri také autá
dve z nich úplne bez problémov
tretie kúpené pokazené, vymenená spojka, mimochodom taká istá ako u manuálu, cca 250eur(inak u idiota vydrží pri manuálnej prevodovke spojka menej ako u smg), vymenená riadiačka za 200eur, vymenený spojkový valec za 600eur
auto jazdí ako nové
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Utorok, 25. Októbra 2011, 23:02

nehovorim ze sa kazda kazi ale je tam ovela vecsia pravdepodobnost ako na manuali,nieco ako cerpadlo,vstreky,turbo na naftaku preto niekto kupuje len benzin,a hovorim tu o vyhodach z hladiska pozitku z jazdi voci manualu,je to v podstate automat,a ten je nudny v sportaku,a bodaj by mu nejazdilo ako nove za 1000eur oprava prevodovky dakujem pekne ked 8000 stoji nejaka 330 v smg...a 1 pokazene z 3 akoze nehnevaj sa ale teoreticky je to pokazene 30 aut z 100,to stoji uz len za zamyslenie,ale zaujimali by ma vyhody hlavne co mam z smg viac voci manualu z jazdy?skorej si myslim ze som ukrateni
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Utorok, 25. Októbra 2011, 23:14

presne ako som písal vyššie
nejazdil si to, nebudem ťa presviedčať a vyvracať ti tvoje domnienky
kým ty preradíš raz, ja preradím min. dvakrát, ale to je jedno. a ruky mám stále na volante, obe, chápeš?
robotizované prevodovky teraz ponúkajú asi všetci výrobcovia, to asi preto, lebo je to nezmysel, však
ešte jedna vec, keď nechceš aby to preradilo, tak to nepreradí, chápeš?
samozrejme, že keď je tam pár vecí navyše, je väčšia pravdepodobnosť, že sa pokazia, ako keby tam neboli
inak na takej felicii bez abs, bez klimy sa ti abs a klíma asi nepokazí, či?
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Utorok, 25. Októbra 2011, 23:17

nepochopil si co som pisal ale to je jedno..
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Utorok, 25. Októbra 2011, 23:36

//MPower napísal:
Mozes povedat preco z SMG?na manual a spojku to nema,nema to ten "smrnc" ktori si vies spravit spojkou presne podla potreby,o poruchovosti nehovorim

//MPower napísal:
a hovorim tu o vyhodach z hladiska pozitku z jazdi voci manualu,je to v podstate automat,a ten je nudny v sportaku

ja to nechápem, aj keď také auto mám, ale ty to vieš lepšie, lebo ty si v ňom nikdy nesedel
inak je to robotizovaná manuálna prevodovka ty génius, s obyčajnou spojkou, kt. je tiež ovládaná roboticky
už nemám, čo by som dodal
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Utorok, 25. Októbra 2011, 23:56

ja viem ze je to robotizovana prevodovka nic nove si mi zase bohuzial nepovedal,furt to ale nemeni nic na tom ze stym jazdis ako z automatom,a to ze ty preradis miniamlne 2x nez ja raz tak to je s prepacenim taka kktina jak mraky,ako ze ja dam z 1 do dva a ty uz budes mat 3?nikdy v zivote!ak budeme mat rovanky motor tak tvojmu aj mojmu motoru bude na sekundu rovnao trvat nez vytoci jedna do 6500rpm, dvojku do 6500rpm a trojku tak isto,evidente tu dost zavadzas ked ze ju vlastnis,to ze smg o nejaku tu stotinku dokaze rychlejsie prerdait ako manual neznamena ze ty budes mat z smg uz v obmedzovaci 3ku a je len 2ku!a prax je zase taka ze realne to je rychlejsie len na rozbech a potom to je jedno,je toho plny youtube a cca je to rovnake,ale stale chcem vediet ako si lepsie zajazdim z smg?ze mam obe ruky nonstop na volante?to je akoze secko?a zaujimalo by ma ci to vie aj z 4ky podradit na 2 tak rychlo ako viem ja ,niesom zastancom ani odporcom len zitujem pre a proti
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Streda, 26. Októbra 2011, 00:16

ty nič nezisťuješ, ty jednoducho konštatuješ, že je to blbosť.
to ti nebudem vyvracať, je to tv. názor
asi si naozaj superrýchly
už ma nebaví, čítať to po tebe a lúštiť každé tretie slovo
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6520
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Streda, 26. Októbra 2011, 08:09

//MPower napísal:
ja viem ze je to robotizovana prevodovka nic nove si mi zase bohuzial nepovedal,furt to ale nemeni nic na tom ze stym jazdis ako z automatom,a to ze ty preradis miniamlne 2x nez ja raz tak to je s prepacenim taka kktina jak mraky,ako ze ja dam z 1 do dva a ty uz budes mat 3?nikdy v zivote!ak budeme mat rovanky motor tak tvojmu aj mojmu motoru bude na sekundu rovnao trvat nez vytoci jedna do 6500rpm, dvojku do 6500rpm a trojku tak isto,evidente tu dost zavadzas ked ze ju vlastnis,to ze smg o nejaku tu stotinku dokaze rychlejsie prerdait ako manual neznamena ze ty budes mat z smg uz v obmedzovaci 3ku a je len 2ku!a prax je zase taka ze realne to je rychlejsie len na rozbech a potom to je jedno,je toho plny youtube a cca je to rovnake,ale stale chcem vediet ako si lepsie zajazdim z smg?ze mam obe ruky nonstop na volante?to je akoze secko?a zaujimalo by ma ci to vie aj z 4ky podradit na 2 tak rychlo ako viem ja ,niesom zastancom ani odporcom len zitujem pre a proti


a co ma spolocne obmedzovac s tym ako rychlo auto dokaze jazdit? :D ak mas M3 v manuale a na okruhu sa postavis vedla M3 SMG tak nemas sancu :) nestihnes podradovat v zakrutach co SMG hravo zvladne... staci sa pozriet na tabulky a odskusat si kazde auto REALNE, co si asi neskusal ;) neboj tiez som zastanca manualu a SMG by som nikdy nechcel ale ty tu porovnavas zemiaky s orkuhovymi jablkami... a este paci sa mi ako tu porovnavaju poruchovost automatickych prevodoviek vs manualy, pricom je to uplne za jedno... rozbitu manual prevodovku clovek vymeni za inu z buraneho auta pricom automat sa hlada tazko tak si clovek da spravit repas (vymeni veci za NOVE) a stoji to logicky viac... ale ak clovek jazdi na manuale ako prasa tak spojkovy set + zotrvacnik + bochvieco este co treba vymenit nieje najlacnejsie :)
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Streda, 26. Októbra 2011, 09:14

automat ako taky je super vec omnoho lepsi ako manual pokial nepride na servisovanie..a SMG musi byt este lepsie..ale niektorym jedincom to tazko vysvetlit ..ja ked pocujem od nejakeho paka co v automate nikdy nesedel, ze s automatom sa straca pozitok z jazdy tak radsej odchadzam :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Streda, 26. Októbra 2011, 09:31

Pre vysvetlenie ja mam automat ale v Jeepe a tam mi je to pohodline v SUV hlavne v meste,ale ako z bmw v manuale si snim nezajazdim :D
 
Jacq
Príspevky: 84
Registrovaný: 10.2.2008
Auto: BMW X1
Kraj: Banskobystrický

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Streda, 26. Októbra 2011, 15:15

Kamosov otec jazdil na autobuse, na mestskej, takej s automatickou prevodovkou a tiez si bohvieako nezajazdil.
Vyskusaj najprv BMW s automatom alebo s SMG a potom hodnot.
xDrive 25i
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: SMG : spokojnost,poruchovost,odporucania,pre a proti

Streda, 26. Októbra 2011, 15:36

hovorim ze stym automatom si nezajazdim nie z autom auto je dobre,je to pohodlne nie sportove a z BMW v automate som jazdil,aj novy touareg aj Q7 od V6 TSI po V12 TDI v automate a stale nic,tak ja ti nevim.....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní