... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
boris.net
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 7.10.2011
Auto: X5
Kraj: Nitriansky

Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Piatok, 7. Októbra 2011, 08:23

Viemi niekto prosim poradit?
Mam BMW X5 3,0ia 2002
Svieti mi (abs,dsc,rucna brzda)
Na diagnostike,(nie original bmw)mi ukazalo chyba v kabelazi. Skusal som aj prestriekat kontakty na abs senzoroch,ale nepomohlo. Original BMW diagnostika ukaze presne v ktora cast kabelaze je zla?Nemoze to byt aj tym,ze mam obute 255/50/19predne a285/245/19 zadne?
Za pomoc dakujem!
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Sobota, 8. Októbra 2011, 09:26

mas sice oboje 19", ale tie zadne su o dost sirsie a profil si znizil len malo. Moze to byt aj tym. Zacalo to robit ked si to takto obul? Ak ano, odpoved je jasna.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6561
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Sobota, 8. Októbra 2011, 11:08

boris.net napísal:
Viemi niekto prosim poradit?
Mam BMW X5 3,0ia 2002
Svieti mi (abs,dsc,rucna brzda)
Na diagnostike,(nie original bmw)mi ukazalo chyba v kabelazi. Skusal som aj prestriekat kontakty na abs senzoroch,ale nepomohlo. Original BMW diagnostika ukaze presne v ktora cast kabelaze je zla?Nemoze to byt aj tym,ze mam obute 255/50/19predne a285/245/19 zadne?
Za pomoc dakujem!


diagnostika neukaze ci je chybna kabelaz, to sa musi premerat rucne.
Je mozne ze ti aj vypovedala riadiaca jednotka ABS/DSC.
 
boris.net
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 7.10.2011
Auto: X5
Kraj: Nitriansky

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Sobota, 8. Októbra 2011, 22:17

Ja si tiez myslim,ze to moze byt ABS,DSC odidene. Predchadzajuci majitel mi vravel,ze to uz jeden krat menil. Podla mna to bude asi tym obutim. Dufam,ze to nebude moc drahe?
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 
Užívateľov profilový obrázok
TibiKE
Príspevky: 267
Registrovaný: 8.10.2011
Auto: BMW 330dA
Kraj: Košický

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Sobota, 8. Októbra 2011, 22:53

No presne to iste sa mi stalo na E46 330d.... vcera som mal vecer vypnutu elektriku vratane DSCecka.... potom som to pozapinal jazdil este asi hodinu a zaparkoval auto.... dnes rano ked som nastartoval kontrolky ostali svietit oranzovo a nejde zapnut naspat ani DSC nic..... netusim co s tym moze byt a v utorok idem za znamim ktory ma diagnostiku tak som zvedavy co mi povie....
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6561
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Nedeľa, 9. Októbra 2011, 11:34

TibiKE napísal:
No presne to iste sa mi stalo na E46 330d.... vcera som mal vecer vypnutu elektriku vratane DSCecka.... potom som to pozapinal jazdil este asi hodinu a zaparkoval auto.... dnes rano ked som nastartoval kontrolky ostali svietit oranzovo a nejde zapnut naspat ani DSC nic..... netusim co s tym moze byt a v utorok idem za znamim ktory ma diagnostiku tak som zvedavy co mi povie....


moze to byt aj Lenkwinkelsenzorom (snimac natocenia volantu). Musi sa vykalibrovat alebo skuste volant vytocit full dolava a potom full doprava.
 
Užívateľov profilový obrázok
TibiKE
Príspevky: 267
Registrovaný: 8.10.2011
Auto: BMW 330dA
Kraj: Košický

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Nedeľa, 9. Októbra 2011, 13:18

No tym volantom by to mohlo byt pretoze mojim stastim sa mi podarilo napalit krasnu jamu plna vody samozrejme a 18" kolesa 225/35 vpredu dostali supu a odvtedy ked je volant rovno jemne ho taha doprava auto teda.... ale koleso nieje zohnute ani guma prerazena cize muselo nieco ohnut v riadeni lebo v podstate odvtedy mi to svieti
 
palenko
Príspevky: 19
Registrovaný: 21.11.2007

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Pondelok, 10. Októbra 2011, 18:31

Musim to zajtra skusit nakalibrovat. Ale cital som,ze je dobre dat vycistit relatka na abs/dsc. Neviete nahodou kde sa toABS nachadza. Rad by som to dal zrepasovat popripade. Este keby som nasiel niekoho co mi povytahuje krupy. Mam 4 diely poskodene od krupov. Nieje to moc. Jeden co to robi v Ba pytal za robotu 400e to sa mi zda momentalne privela. za cca 6-7h roboty. Nepoznate niekoho?
 
palenko
Príspevky: 19
Registrovaný: 21.11.2007

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Utorok, 11. Októbra 2011, 20:08

Kolko stoji vymena oleja filtrov na automat 5st X5 3.0i 2002 ? Vas tu vsetci odporucaju :) Zatial radi pekne,ale ta riadiaca paka sa nejako zasekava ,ked prehadzujem do S-ka. Ako keby sa to tam dole zasekavalo nejako. S tym ste sa nestretol?
 
palenko
Príspevky: 19
Registrovaný: 21.11.2007

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Utorok, 11. Októbra 2011, 20:09

myslel som :lubomt:
 
palenko
Príspevky: 19
Registrovaný: 21.11.2007

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Utorok, 11. Októbra 2011, 20:15

TibiKE napísal:
No presne to iste sa mi stalo na E46 330d.... vcera som mal vecer vypnutu elektriku vratane DSCecka.... potom som to pozapinal jazdil este asi hodinu a zaparkoval auto.... dnes rano ked som nastartoval kontrolky ostali svietit oranzovo a nejde zapnut naspat ani DSC nic..... netusim co s tym moze byt a v utorok idem za znamim ktory ma diagnostiku tak som zvedavy co mi povie....

Ako si dopadol na tej diagnostike?
 
Užívateľov profilový obrázok
TibiKE
Príspevky: 267
Registrovaný: 8.10.2011
Auto: BMW 330dA
Kraj: Košický

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Utorok, 11. Októbra 2011, 22:38

To palenko: Nastastie stacilo auto dvihnut na most a chyba bola odhalena ;O) ohol som tyc riadenia vyzerala ako paragraf skoro ;O)) trafil som asi pri 20tke v piatok vecer ako u nas v KE prsalo jamu pri kolajniciach a koleso tam padlo a vspriecilo sa o kolaje a tam aj ohlo tyc.... cca 25euro tyc riadenie ked tak spolu z capom riadenie asi 50 uero... chlapec mi to vymenil nastavil geo a riadenie a zrazu vsetko zhaslo ;o))) takze problem nebol az tak vazny ako som sa bal ;o)))
 
Užívateľov profilový obrázok
TibiKE
Príspevky: 267
Registrovaný: 8.10.2011
Auto: BMW 330dA
Kraj: Košický

Re: Svietia mi kontrolky ABS,rucna brzda a DSC

Utorok, 11. Októbra 2011, 22:55

PS: este mi chlapec povedal ze pri mech poskodeni ABS senzora vypne vsetku elektriku auto cize moze to byt senzorom a ked nie posahanym riadenim ako moj pripad ;O))) ale kolko stoji senzor neviem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní