... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
eklipss
Príspevky: 85
Registrovaný: 30.6.2009
Auto: E90 320D
Kraj: Trenčiansky

Re: E90 - dosah dialkoveho

Nedeľa, 6. Decembra 2009, 14:50

fuserpietro napísal:
to znamená, že nevymením baterku v kľúči? a to už čo je toto..? :?
takže by som mal pravidelne striedať kľúče aby sa mi nabili počas jazdy..?


no pokial nemas rozoberatlný kľuč, ako niektoré americké typy, tak určite nie...a presne ako hovorili.....bud zvlhol a nedrži kapacitu, alebo ho nechaj v slote na dlhsiu dobu...ak to nepomoze 200 Éčiek....a notár to vyrieši
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: E90 - dosah dialkoveho

Štvrtok, 7. Januára 2010, 23:41

stanleyy napísal:
Hi, moze mi niekto z majitelov E90 povedat, aky je dosah dialkoveho k autu? Mam aj komfortny pristup a problem je v tom, ze dialkove reaguje len z fakt malej vzdialenosti - meter, dva a
bezklucovy pristup asi podobne: sem tam ide, sem tam treba skusat viac krat.. uz ma to fakt stve, ked idem k dveram bez klucov a robim zo seba na ulici blbca ( lebo auto sa akosi neotvara. ..)
Baterie mam dobre a rovnako som skusal oba kluce.. vysledok rovnaky.
Vdaka!


Ahoj, Stanley, manual k Tvojmu autu pise: "Funkcia komfortneho vyhotovenia moze byt rusena miestnymi radiovymi vlnami." Nemusi to byt aj Tvoj pripad? skusal si auto otvarat v nejakom cudzom alebo zarucene nezarusenom prostredi?

Inak kluce s komfortnym ovladanim maju samozrejme vymenitelnu bateriu, kedze na rozdiel od normalnych klucov musia vysielat stale, nie len po stlaceni tlacidla. Navod na jej vymenu najdes v manuali k vozidlu, pripadne Ti ju urcite za maly poplatok skontroluju a vymenia v kazdom lepsom hodinarstve.

Good luck.

local
 
bagy11
Príspevky: 12
Registrovaný: 11.4.2009
Auto: 318 D T
Kraj: Prešovský

Re: E90 - dosah dialkoveho

Piatok, 8. Apríla 2011, 23:24

Ano jedine Ty si na tej spravnej stope. V šachte pre kluč je zabudovana aj cievka ktora pri frekve
ncii spinania vytvara elektromagneticke striedave pole. V kluci sa nachadza taktiež cievka
v ktorej sa sa indukuje el napatie ktore sa usmerni a tymto napatim sa potom nabija samotna bateria v kluci. ( kluc je nerozoberatelny). Tym je vlastne povedane vsetko a princip je vlastne principom ako u transformatora. Pete GERMANY us. rt

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní