... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6565
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: 530d E60 problém s pamäťou idrive

Štvrtok, 3. Marca 2011, 00:33

speculant napísal:
Riesil som nedavno vymenu baterie do mojej E60 a tiez som si myslel ze ju treba registrovat do RJ menil som na Vartu 110A.
V BAYERN partner vo Zvolene mi Brano povedal ze tam nieje co kodovat jedine ked sa zalozi do auta gelova sa zmena zapise do RJ. BAYERN partner urcite poznate tak viete ze chlapci tam vedia co maju robit...len tolko. Ak mate inu vedomost treba volat Branovi a poucit ho. :wink:


Tak toto Brano riadne prepiskol, ale neboj sa, zajtra mu zavolam a poucim ho o tejto skutocnosti ze zapisat sa ma kazda vymena baterie.


After fitting a new battery, the service function 'Register battery replacement' should be run. Registration of the battery replacement is necessary to notify the power management (software in the engine electronics and intelligent battery sensor) that a new battery has been fitted in the vehicle.
Without registration of the battery replacement, the power management does not run properly and this can lead to function limitations, for example reduction or deactivation of individual consumer units.
Register battery replacement
This function informs the power management in the DME/DDE of a battery replacement. The following operations are performed:
The current kilometre reading is stored for the battery replacement.
The stored measured values (battery charge statuses, current, voltage, temperature, etc.) are deleted.
The power management is initialised.
Replacing the battery: other battery capacity or AGM battery
As the battery depends on the engine ands options fitted, the following information is coded in the CAS:
Battery capacity (for example 90 Ah)
Battery type: AGM battery or lead-acid battery.
In the case of battery replacement, in general the battery capacity used as series standard may be used.
On installation of a battery with higher or lower capacity or installation of an AGM battery, Progman must be used to recode the CAS:
With Progman, run the retrofit ”Battery” (select battery capacity of the fitted battery).
Register additional battery replacements with this service function.




Co sa tyka kalibracie snimaca volantu po vymene baterie, nepocul som o tom nikdy nic.
Pravdepodobne novinarska kacica.
Mne raz zasignalizovalo chybu steering angle sensor po vypojeni a znovupripojeni baterie, ale po par sekundach zmizla.
Jo a este je rozidel ci je auto vybavene corner svetlami alebo nie.
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: 530d E60 problém s pamäťou idrive

Štvrtok, 3. Marca 2011, 11:17

airbone napísal:
Co sa tyka kalibracie snimaca volantu po vymene baterie, nepocul som o tom nikdy nic.
Pravdepodobne novinarska kacica.
Mne raz zasignalizovalo chybu steering angle sensor po vypojeni a znovupripojeni baterie, ale po par sekundach zmizla.
Jo a este je rozidel ci je auto vybavene corner svetlami alebo nie.


mal som namysli toto
Prílohy
screen.JPG
screen.JPG (94.62 KiB) 1330 zobrazení
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
speculant
Príspevky: 50
Registrovaný: 29.3.2009
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: 530d E60 problém s pamäťou idrive

Štvrtok, 3. Marca 2011, 17:14

:[/quote]

Tak toto Brano riadne prepiskol, ale neboj sa, zajtra mu zavolam a poucim ho o tejto skutocnosti ze zapisat sa ma kazda vymena baterie.


Tak ako? Volal si mu? Co na to hovori?
 
speculant
Príspevky: 50
Registrovaný: 29.3.2009
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: 530d E60 problém s pamäťou idrive

Sobota, 5. Marca 2011, 16:21

Nemame nic nove? Tak treba ci netreba registrovat :!: :?:
 
speculant
Príspevky: 50
Registrovaný: 29.3.2009
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: 530d E60 problém s pamäťou idrive

Piatok, 11. Marca 2011, 22:02

airbone a spol... tak ako volal niekto Branovi? Nejako je ticho,mam najradsej mudrlantov z netu...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných