... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

bmw e60

Sobota, 19. Februára 2011, 07:39

caute maniaci :bmwball:
chcem sa spytat co vsetko moze byt poskodene na xd...auto stalo na parkovisku a dajaky debil do nho vrazil a odtrhol aj jedno rameno...ramena su hlinikove tak sa tomu ani necudujem.....ale co napriklad prevodovka poloos xdrive,tlmic?za kazdy postreh velmi pekne dakujem :? je to soferova strana a podotykam ze auto bolo odstavene :?
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: bmw e60

Sobota, 19. Februára 2011, 09:18

Hi,
Teoreticky moze toho by poskodeneho dost.
Tie ramena su mozno hlinikove ale nieco vydrzia, ved predsa auto ma skoro dve tony a dokaze valit takmer 250kmh,a tam uz posobia ine sily.
Predpokladam, ze ak prasklo musela to byt celkom dobra rana.
Najlepsie bude asi obhliadka na mieste niekym kto sa vyzna.
Moze byt poskodene ulozenie motora.poloos.naboj kolesa.ulozenie tlmica.poskodena napravnica.samozrejme ramena. mozno tycky riadenia.disk.mozno este nejake hadice mohli popraskat. Snimace.Kasna moze byt ohnuta. Atd...daj nejake fotky
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw e60

Sobota, 19. Februára 2011, 11:02

tak tru mam 2 foto ine nemam :? trafilo to tak ze sa po nom bmw otrelo :?
Prílohy
DSC07909.JPG
DSC07909.JPG (130.89 KiB) 1711 zobrazení
DSC07907.JPG
DSC07907.JPG (130.82 KiB) 1711 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
jajo
Príspevky: 141
Registrovaný: 12.2.2011
Auto: BMW X5 E70
Kraj: Žilinský
Bydlisko: BELA

Re: bmw e60

Sobota, 19. Februára 2011, 12:24

Rozober a uvidíš. Ja so[album][/album]m na mojej e61tke asi v 10km rychlosti buchol do plotu a zlomil som prednu vystuhu. Nárazník bol len oskrety, ale ked som ho zhodil, tak ma cakalo prekvapenie.
BMW e70
BMW e61 ex
MB C-klasse ex
Passat B4 ex
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: bmw e60

Sobota, 19. Februára 2011, 16:54

Ak prisiel naraz do stredu kolesa, rep. az hore, tak sa mozes obzerat po novom tlmici, na 90% bude ohnuty aj ked nato nebude vyzerat, zistili by ti to az na geometrii. Rameno ti ktore utrhlo, nie nahodou tycku riadenia?

Jednoznacne podla foto to nezisti nikto, musi rozobrat a vymenit co treba, vsetko naco si nebudes isty, je lepsie to dat obhliadnut niekomu od fachu. A potom na geometriu, tam ty odhalia ci je este nieco poskodene.
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw e60

Nedeľa, 20. Februára 2011, 07:25

odtrhlo to rameno.....tyc riadenia je ok/aspon tak vyzera/tlmic som tiez myslel ze bude ohnuty......a co tak otoc?tam neni vidiet nic ale vyzera byt masivna.....a poloos?odpojila sa nie pri kolese ale tak v strede co ide este jedna cast do diferencialu....je tam zavlacka ci treba novu poloos?
a prevodovka ani difku by nemalo byt nic ed to stalo.....ci? :bmwball:
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw e60

Nedeľa, 20. Februára 2011, 07:29

jajo napísal:
Rozober a uvidíš. Ja so[album][/album]m na mojej e61tke asi v 10km rychlosti buchol do plotu a zlomil som prednu vystuhu. Nárazník bol len oskrety, ale ked som ho zhodil, tak ma cakalo prekvapenie.

cafko.....myslis tu pod naraznikom?myslis ze ide az pod svetlo?myslel som ze je len z predu....ci taparkovacka co je vypadnuta drzi na nom?tak potom je ko aj to :?:
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: bmw e60

Nedeľa, 20. Februára 2011, 11:16

No tak ja si myslim ze tlmic to tiez schytal. Naboj, cize otoc by mala byt ok, ta sa zvykne kryvit pri vacsich burackach. Rameno iba to co je utrhnute, druhe by malo byt ok. A tiez aj tycku riadenia by som zohnal novu, najlepsie celu nie iba cap. Diferaku by nemalo byt nic, odniesla si to ked tak iba poloos. Povacsine je to robene tak ze poloos drzi iba v kolese a do prevodovky je iba nasunuta. To sa tyka aut s prednym nahonom, je mozne ze BMW to ma poriesene inak.

Mal som podobnu buracku na svojom, teda nie ja, tak som ho kupil. Majitel presiel cez obrubnik. Jedno rameno zlomene, druhe som nemenil vyzeralo byt ok (a aj je). No a samozrejme druha tycka stabilizatora, ta vela nestoji tak som dal rovno druhu. Tycka riadenia bola trochu chytena, musel som sa dobre zapozerat aby som to spozoroval, takze isla cela nova az do riadenia. Tlmic bol tiez ohnuty, perovat peroval vsetko ako ma byt, ale geo nesedela bol zly odklon kolesa. Vsetko na mojom je ok, uz tak jazdim rok a gumy nebere ani nic ineho, proste ok.

Potom tam treba blatnik, naraznik by sa dal opravit, ale to je na tebe. Svetlo by malo byt ok ak nieje prasknute, odnesli si to najskor iba uchyty, tie zalepis, ale to je tiez na tebe ci das nove. A urcite este neake tie plasty, ale to musis rozobrat, naskor asi podblatnik niekde bude tiez prasknuty.
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw e60

Nedeľa, 20. Februára 2011, 12:10

lionlion napísal:
No tak ja si myslim ze tlmic to tiez schytal. Naboj, cize otoc by mala byt ok, ta sa zvykne kryvit pri vacsich burackach. Rameno iba to co je utrhnute, druhe by malo byt ok. A tiez aj tycku riadenia by som zohnal novu, najlepsie celu nie iba cap. Diferaku by nemalo byt nic, odniesla si to ked tak iba poloos. Povacsine je to robene tak ze poloos drzi iba v kolese a do prevodovky je iba nasunuta. To sa tyka aut s prednym nahonom, je mozne ze BMW to ma poriesene inak.

Mal som podobnu buracku na svojom, teda nie ja, tak som ho kupil. Majitel presiel cez obrubnik. Jedno rameno zlomene, druhe som nemenil vyzeralo byt ok (a aj je). No a samozrejme druha tycka stabilizatora, ta vela nestoji tak som dal rovno druhu. Tycka riadenia bola trochu chytena, musel som sa dobre zapozerat aby som to spozoroval, takze isla cela nova az do riadenia. Tlmic bol tiez ohnuty, perovat peroval vsetko ako ma byt, ale geo nesedela bol zly odklon kolesa. Vsetko na mojom je ok, uz tak jazdim rok a gumy nebere ani nic ineho, proste ok.

Potom tam treba blatnik, naraznik by sa dal opravit, ale to je na tebe. Svetlo by malo byt ok ak nieje prasknute, odnesli si to najskor iba uchyty, tie zalepis, ale to je tiez na tebe ci das nove. A urcite este neake tie plasty, ale to musis rozobrat, naskor asi podblatnik niekde bude tiez prasknuty.

este mi neda sa ta opytat ako moze byt na tom napravnica kde drzia ramena....asi moze byt trsku ohnuta....da sa to dat spet ci treba menit celu kolisku....pytam sa preto lebo ked odtrhlo to rameno a to drzi na tej koliske ci nemoze byt ohnuta.....alebo je to take pevne ze sa odtrhne iba cap?
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: bmw e60

Nedeľa, 20. Februára 2011, 20:55

srsenvilko napísal:
este mi neda sa ta opytat ako moze byt na tom napravnica kde drzia ramena....asi moze byt trsku ohnuta....da sa to dat spet ci treba menit celu kolisku....pytam sa preto lebo ked odtrhlo to rameno a to drzi na tej koliske ci nemoze byt ohnuta.....alebo je to take pevne ze sa odtrhne iba cap?


no tereticky ak sa na to pozrie niekto kto je od fachu a bude to vyzerat napohlad ok, tak si myslim, ze zvysok odhali az geometria.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: bmw e60

Nedeľa, 20. Februára 2011, 20:58

Podla mna sa o napravnicu neboj. To by si musel mat riadne roztrieskane auto aby to vyzeralo aj na napravnicu. Napravnica ako celok je velmi pevna, vacsinou sa pokrivi spolu s karoseriou pri velkych burackach. Pri takychto malych moze tak akurat poskodit uchytenie toho daneho ramena, a to tak ze natiahne dieru sruby alebo to trochu vyhne ten drzak, podla toho ako je to riesene. Ale BMW maju vsetko zliatinu hlinika a ta by mala byt dost pruzna a aj odolna.

Na prvy pohlad by som to typoval iba na to jedno rameno, pripadne aj tycku riadenia nech je istota a podla vysky narazu aj tlmic.

Tak ako tu uz bolo spomenute, najlepsie bude ak sa nato pozrie niekto od fachu. Ten uz bude vediet ze co je pozkodene a co je asi dobre. Pomenit a potom geo.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní