... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
kilimandzaro
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 19.5.2010
Kraj: Košický

BMW 530 D kupa - pomoc a rady pri vybere

Štvrtok, 2. Decembra 2010, 20:30

Chlapci poprosil by som o radu mam v plane kupit e 60 530d ale s rozpoctom max do 13 000 ktora podla vas vyzera byt zachovalejsia ? http://bmw-rad-5.autobazar.eu/530-d-fut ... 67747.html alebo http://bmw-rad-5.autobazar.eu/525-d-id1954333.html jedna je sice 2005 ale ma viac najazdenych ako ta 2004 . este sa chcem opytat niekoho kto kupoval jazdenu e60 na co si dat pozor a co poriadne prezriet diky
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6574
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW 530 D kupa - pomoc a rady pri vybere

Štvrtok, 2. Decembra 2010, 22:28

tie km 120tisic je nejako malo. Tazko napisat co mas pozriet a naco si dat pozor, na tychto autach moze byt vela roznych druhov skrytych zavad od zlych vstrekovacov, cez odpalene rozne druhy RJ (natacanie svetiel, zhavenie, rozne senzory), prevodovka musi radit plynule za studena aj za tepla bez akychkolvek razov alebo divneho spravania. Zamerat sa na chod motora a jeho rovnobeznost a elektricke veci, no a samozrejme veci po mechanickej stranke. AK mam pravdu povedat, ja by som uz take auto bez poriadneho testovacieho prevezenia sa aj za studena aj za tepla aj v meste aj vonku a bez diagnostiky v origo servise, nerad kupoval. Jednoducho treba si dat pozor, aj ked co sa tyka najazdu, mali by byt bezporuchove ak km neklamu.... Ale nikdy nevies. Na tychot modeloch je dost caste aj odchadzanie turba. Magori co nevedie jazdit su schopni dodrbat auto aj za par tisic km a ak na tom jazdil statocny clovek a malo vzdy dobru udrzbu a servis, tak by problem nemal byt. No z obrazkov toto nikto neposudi....
 
noveL84
Príspevky: 12
Registrovaný: 29.11.2010
Kraj: Prešovský

Re: BMW 530 D kupa - pomoc a rady pri vybere

Sobota, 4. Decembra 2010, 19:34

Ahoj,
ja som tiez planoval kupit toto auto akurat ze turing (e61) za take peniaze ako planujes ty, cize do 13 tisi eur. Ale ked som si robil taky prehlad, uz od 15 - 16, kupis ovela novsi rocnik 2006 - 2008. Neviem sice ako rychlo sa dostanes k volnym 2 - 3 tis eur navyse ale ja idem touto cestou a radse pockam este mesiac - dva a potom si kupim 2007-2008 rocnik. Lebo to auto chcem aby mi vydrzalo aspon 3 roky minimalne. Skus pouvazovat cito nieje lepsia varianta ako narychlo kupit 2004 model ktore patrili medzi este tie tzv "ranne prve modely" kde sa objavovali rozne chyby.

Lukas

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných