... všetko o BMW ...

reklamne predmety bmwklub.sk
 
xandors
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 10.1.2010
Auto: bmw e34 525i Mpacket
Kraj: Zahraničie

bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 00:08

cawte mam problem so spotrebou teda aspon myslim :) bere mi 15 - 16 litrov na 100km. Je jedno ci chodim pomaly alebo kazdu krizovatku driftom, rozdiel je max pol litra. Spotrebu som meral len BC ale zhruba vychadza dobre. Neviete mi niekto poradit co by to mohlo byt? viem je tam asi milion veci co by to mohlo byt ale ak mal niekto podobny problem tak ako ho riesil. a zabudol som ked nastartujem tak z vyfuku dost citit benzin. No a este jeden problem zo startovanim. Za studena startuje bez problemov, ked sa zohreje a vypnem motor, potom cca ked startujem o 3hodinky ked skoro vychladne ale je este trochu zahriaty tak trva aj 10sek kym naskoci.Za tepla ked vypnem motor a skusim natocit za 10-20 min bez problemov. skusil som vymenit snimac polohy vaciek, nezmenilo sa, skusim este kluky ale ak mal niekto podobny problem a bolo to nieco ine prosim poradte. Diki
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 15:50

Ahoj.
Takže máš motor M50B25 alebo M50B25TU? Radšej to daj na diagnostiku, pretože takto budeš meniť veľa vecí a napokon na nič neprídeš a minieš veľa peňazí.
Ale je možné, že váha vzduchu dala zbohom. Skús ju pri bežiacom motore odpojiť a po chvíli znova pripojiť, či budú reagovať otáčky motora.
Ale radšej porieš diagnostiku, je to rýchlejšie a lacnejšie ako "bezhlavo" niečo meniť. :wink:


LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 18:36

Presne toto iste som riesil aj ja. Pri kludnej jazde spotreba 12l, za menej som sa nevedel dostat. Na diagnostike odhalena chyba vaha vzduchu a lambda. Po vymene lambdy, klesla spotreba priemerne na 9-9,5l. Ale stale rucicka ekonomeru lieta hore az k 30ke pri slabom plyne. Skusal som druhu vahu, od kamosa, problem prestal rucicka sa ani pri normalnom stlaceni plyne napr na 2ke nedostala cez 20l. Takze tieto dve veci jasne u mna, u teba to tipujem tiez. A lambdu spoznas aj tak ze pri teplom motore ti skacu otacku hore dolu v rozmedzi 50 otacok, po vymene to u mna prestalo.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
slamec
Príspevky: 2527
Registrovaný: 5.4.2007
Bydlisko: Žilina

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 21:12

:!: tu niesi na azete aby si písal W miesto V
:arrow: bmw5/e34-ix-spotreba-t26310.html - stačí čítať - tu sa toho popísalo dosť
 
xandors
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 10.1.2010
Auto: bmw e34 525i Mpacket
Kraj: Zahraničie

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 22:46

LuCKy napísal:
Ahoj.
Takže máš motor M50B25 alebo M50B25TU? Radšej to daj na diagnostiku, pretože takto budeš meniť veľa vecí a napokon na nič neprídeš a minieš veľa peňazí.
Ale je možné, že váha vzduchu dala zbohom. Skús ju pri bežiacom motore odpojiť a po chvíli znova pripojiť, či budú reagovať otáčky motora.
Ale radšej porieš diagnostiku, je to rýchlejšie a lacnejšie ako "bezhlavo" niečo meniť. :wink:


LuCKy


Fuha tak to neviem ako boli tie motori oznacovane ale mam uz vanos konkretne rocnik 1995.
No jo len mam nejake nahradne casti tak preto som sa pytal skor ako pojdem na diagnostiku, ze to vimenim.
Naposledy upravil/-a xandors v Pondelok, 11. Januára 2010, 23:19, upravené celkom 1 krát.
 
xandors
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 10.1.2010
Auto: bmw e34 525i Mpacket
Kraj: Zahraničie

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 22:49

Milosss napísal:
Presne toto iste som riesil aj ja. Pri kludnej jazde spotreba 12l, za menej som sa nevedel dostat. Na diagnostike odhalena chyba vaha vzduchu a lambda. Po vymene lambdy, klesla spotreba priemerne na 9-9,5l. Ale stale rucicka ekonomeru lieta hore az k 30ke pri slabom plyne. Skusal som druhu vahu, od kamosa, problem prestal rucicka sa ani pri normalnom stlaceni plyne napr na 2ke nedostala cez 20l. Takze tieto dve veci jasne u mna, u teba to tipujem tiez. A lambdu spoznas aj tak ze pri teplom motore ti skacu otacku hore dolu v rozmedzi 50 otacok, po vymene to u mna prestalo.


Tie otacky pri teplom motore kolisu aj mne zhruba tych 50 takze to bude asi aj u mna ta lambda. Diki za odpoved
 
xandors
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 10.1.2010
Auto: bmw e34 525i Mpacket
Kraj: Zahraničie

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 22:56

slamec napísal:
:!: tu niesi na azete aby si písal W miesto V
:arrow: bmw5/e34-ix-spotreba-t26310.html - stačí čítať - tu sa toho popísalo dosť


Ahoj slamec. Tak nahodou som ten clanok cital, ale moj pripad to nie je. Bez urazky ale to ako pisem je cisto moja vec a ked nexces pomoct tak nereaguj. Ja ti tiez nekritizujem, ze nevies pravopis a pises "niesi" spolu.

S uctou xandoRS.
 
xandors
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 10.1.2010
Auto: bmw e34 525i Mpacket
Kraj: Zahraničie

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 11. Januára 2010, 23:16

este by som poprosil nejaku dobru dusu ktora by mi vedela povedat kde sa nachadza teplotne cidlo pre riadiacku, jedno je dole na chladici ale na idu z neho dva kable tak to bude asi pre vrtulu, alebo sa mylim? Pozeral som pri termostate ale nenasiel som ho tam...
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Utorok, 12. Januára 2010, 07:09

xandors napísal:
este by som poprosil nejaku dobru dusu ktora by mi vedela povedat kde sa nachadza teplotne cidlo pre riadiacku, jedno je dole na chladici ale na idu z neho dva kable tak to bude asi pre vrtulu, alebo sa mylim? Pozeral som pri termostate ale nenasiel som ho tam...


Ak myslíš pre teplotu motora / vody, tak sú dve. Ten na chladiči a myslím, že druhý snímač je na bloku motora, niekde dole pod saním.
Skús pozrieť do ETK (naklikaj si tam presne Tvoj model).


LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Utorok, 12. Januára 2010, 07:13

Tak dokonca sú dva snímače teploty, len nie sú na bloku ale na hlave. :smile:
Jeden z nich je myslím čisto pre budíky, druhý pre DME.

č.13 a č.15
Obrázok


LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Utorok, 12. Januára 2010, 14:39

A este ohladne tej vahy vzduchu, pozri si ci nemas vnutri v nej ten drotik pretrhnuty alebo ci neni ten pliesok urvaty alebo ci nemas ten silikon co je navrchu co kryje celkovu elektroniku ci je original este fabricky, to byva taky priesvitny alebo je to uz otvarane a silikonovane nanovo a neodborne. Tym mozes spoznat ze aj vaha je v cudu. Ale Kedze ja som ju mal v cudu, tak pri studenom motore dlhsie tocil asi 3-4s a ked nastartoval nedrzal otacky kym sa aspon trocha nezohrial. Este mi nedosla druha funkcna vaha ked dojde skusim studeny start a dam vediet.
Nur Original ist Legal.
 
xandors
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 10.1.2010
Auto: bmw e34 525i Mpacket
Kraj: Zahraničie

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Utorok, 12. Januára 2010, 22:00

Milosss napísal:
A este ohladne tej vahy vzduchu, pozri si ci nemas vnutri v nej ten drotik pretrhnuty alebo ci neni ten pliesok urvaty alebo ci nemas ten silikon co je navrchu co kryje celkovu elektroniku ci je original este fabricky, to byva taky priesvitny alebo je to uz otvarane a silikonovane nanovo a neodborne. Tym mozes spoznat ze aj vaha je v cudu. Ale Kedze ja som ju mal v cudu, tak pri studenom motore dlhsie tocil asi 3-4s a ked nastartoval nedrzal otacky kym sa aspon trocha nezohrial. Este mi nedosla druha funkcna vaha ked dojde skusim studeny start a dam vediet.



Okej dik, no pozriet to mozem ale nezda sa mi ze by bol problem s vahou. Lebo mne startuje bez problemov za studena aj otacky si drzi okamzite, len ked sa zohreje a vypne sitic tak zacnu trocha kolisat tak ako si pisal. Skor by som povedal ze je to nejake cidlo, ktore ked je studene tak ide ale ked sa zohreje tak uz moc nefunguje a podava zle informacie. Ale vyskusam pozriet tu vahu. Diki zatial a potom pls napis ked vyskusas novu vahu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: bmw e34 525i - problem, velka spotreba

Pondelok, 25. Januára 2010, 00:49

Tak vyskusal som novu vahu, auto startuje bezproblemov, drzi si otacky, spotreba sla dole ale nejak vyrazne to nie. Cakal som viac, ale tak mal bych sa tiez zamysliet, mam 20 rocny benzin 2,5l tak nemozem jazdit za 6l :D teraz mam 9l uvidim ci sa da stlacit alebo nie.
Nur Original ist Legal.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných