... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
simumarek
Autor témy
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: BMW 318tds Touring
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky, Nitra

E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Nedeľa, 6. Septembra 2009, 20:54

Ahojte mám E36 318tds, rv. 12/97, a mám jeden problém, viem že sa to tu už riešilo ale za 1. Neviem tú tému nájsť a hladaním som už strávil dosť hodín a za 2. Ak si dobre pamätám tak ani tam sa to nevyriešilo.
Môj problém je v tom, že ak mám v aute menej ako polovicu nádrže nafty a auto nechám stáť dlhšie po jazde tak veľmi dlho štartuje, a po naštartovaní vidieť v hadičke filtra vzduchové bublinky, čiže podľa mňa mi pri polovici nádrže začne padať nafta. Podľa toho čo som zistil by to malo byť podávacie čerpadlo v nádrži. Ešte pred tým ako kúpim nové tak som tam dal jedno jezdené, ktoré dovtedy no problem šlapalo v inom aute, ale žiadna zmena, robí to úplne to isté :(. Máte niekto nejakú radu, alebo keď dám to čerpadlo Von, tak ako by sa malo správať ak ho pripojím na baterku priamo? Má hučať alebo byť ticho?
BMW 318 tds Touring MaxTDi
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Nedeľa, 6. Septembra 2009, 22:26

To čerpadlo v nádrži (nebo venku) musí po zapnutí klíčku vrčet a čerpat naftu. Pokud neběží ani jedno, pravděpodobně na něj nejde napětí.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Olda H
Príspevky: 135
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: BMW E46 325i
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Příbor (ČR)

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Pondelok, 7. Septembra 2009, 21:05

starML napísal:
To čerpadlo v nádrži (nebo venku) musí po zapnutí klíčku vrčet a čerpat naftu. Pokud neběží ani jedno, pravděpodobně na něj nejde napětí.


nebo když je dobré podávací čerpadlo, může být špatné těsnění na vstřikovacím čerpadle a potom taky padá nafta (přes vratné potrubí) a tam se to dočasně řeší zpětným ventilem. Pokud se nemýlím :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
simumarek
Autor témy
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: BMW 318tds Touring
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky, Nitra

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Utorok, 8. Septembra 2009, 09:17

Ale vstrekovacie čerpadlo je nanovo pretesnené, takže to by malo byť ok a podľa mojho sedliackeho rozumu ak by podávacie čerpadlo nedostávalo napatie tak by nefungovalo ani pri plnej nádrži nie len pri polovici nádrže, nie?
BMW 318 tds Touring MaxTDi
 
Užívateľov profilový obrázok
Olda H
Príspevky: 135
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: BMW E46 325i
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Příbor (ČR)

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Utorok, 8. Septembra 2009, 13:50

simumarek napísal:
Ale vstrekovacie čerpadlo je nanovo pretesnené, takže to by malo byť ok a podľa mojho sedliackeho rozumu ak by podávacie čerpadlo nedostávalo napatie tak by nefungovalo ani pri plnej nádrži nie len pri polovici nádrže, nie?


S tím napětím máš asi pravdu, ale když jsem měl já tento problém, vyměnil jsem podávací čerpadlo za nové a bylo hotovo. Podávacímu čerpadlu dávají cca 150 tis. km.
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Utorok, 8. Septembra 2009, 18:21

simumarek napísal:
ak by podávacie čerpadlo nedostávalo napatie tak by nefungovalo ani pri plnej nádrži nie len pri polovici nádrže, nie?
Pokud je nádrž plná nebo naplněná do polovičky, tak si klasické pístkové vstřikovací čerpadlo stíhá naftu tahat z nádrže samo. Pokud ale je v nádrži paliva málo, někdo udává pod 15 litrů, tak už to vstřikovací čerpadlo nestíhá. A proto je tam to elektrické podávací čerpadlo.

To čerpadlo jde vždy, když je zapnutý klíček do druhé polohy, ať je nádrž plná nebo prázdná. Zvedni si zadní sedačku, kde to čerpadlo v nádrži je a poslouchej. A pokud vrčí, musí Ti z přívodu u vstřikovacího čerpadla stříkat nafta. Pokud nestříká, jdi po trubkách - palivový filtr, zalomená hadice až k nádrži. Poslední možnost je zase to čerpadlo, ze kterého by mohla být vypadlá hadička nebo úplně ucpané sítko. Ještě by mohla být zlomená vrtulka v tom čerpadle, ale to je nerozebíratelné, neopravitelné, takže jen konstatuješ, že vrčí, ale nečerpá.

A nemělo by se jezdit s posledními litry nafty na dně, protože to čerpadlo se to naftou chladí a nebo se rychle zničí.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
simumarek
Autor témy
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: BMW 318tds Touring
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky, Nitra

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Sobota, 19. Septembra 2009, 12:13

Tak som to dnes znova rozobral, keď to podávacie čepadlo vyberiem a pripojím na napatie ponorím do nafty tak tlací naftu ako šialené. Keď ho ale dám naspať tak na jeho kontaktoch je napatie iba ak je auto naštartované ak je kľúčik v druhej polohe tak na ňom žiadne napatie nie je. A dnes mi preistotu začal nejako blbnúť voz, proste viac ako 150 km/h nechce dať a všeobecne je nejaké lenivejšie tak neviem prečo?
BMW 318 tds Touring MaxTDi
 
Užívateľov profilový obrázok
simumarek
Autor témy
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: BMW 318tds Touring
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky, Nitra

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Utorok, 22. Septembra 2009, 16:16

Viete mi niekto s určitosťou povedať, či má byť na čerpadle v nádrži napätie ak je klúčik v polohe 2 alebo až keď je auto naštartované? Lebo ja tam mám napätie iba ak je auto naštartované, ak je v polohe 2 (len zapnuté zapalovanie napätie tam nie je). A ak tam má byť aj vtedy napätie v čom mám hľadať problém? ďakujem
BMW 318 tds Touring MaxTDi
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: E36/318 TDS - Padanie nafty pri polovici nádrži

Utorok, 22. Septembra 2009, 16:46

simumarek napísal:
Viete mi niekto s určitosťou povedať, či má byť na čerpadle v nádrži napätie ak je klúčik v polohe 2 alebo až keď je auto naštartované? Lebo ja tam mám napätie iba ak je auto naštartované, ak je v polohe 2 (len zapnuté zapalovanie napätie tam nie je). A ak tam má byť aj vtedy napätie v čom mám hľadať problém? ďakujem

Neviem aku polohu maš na mysly ale ked sa rozsvietia kontrolky tak čerpadlo v nadrži musí ísť cca 8-10s . ak to takto nemaš tak pozry relatko palivoveho čerpadla. Je to spoločne rele aj na žhavenie aj na čerpadlo, je v tej čiernej poistkovej skrynke v motorovom priestore.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných