... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
viktorko22
Autor témy
Príspevky: 809
Registrovaný: 5.9.2008
Auto: E46 - ohňoSTROJ
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

E46/318d - Chladiaca kvapalina

Utorok, 16. Decembra 2008, 14:23

Nazdar...
Chlapi aka chaladiaca kvapalina do E46 318d r.v. 2002/9
Mám tam takú modro-zelenú, ale ze vraj tam ma ist ta ruzova..no neviem..
Dakujem za postrehy...
 
Užívateľov profilový obrázok
darty
Príspevky: 226
Registrovaný: 14.12.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Záhorie

Utorok, 16. Decembra 2008, 14:51

Castrol Antifreeze NF
Ja neviem...
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Re: chladiaca kvapalina

Utorok, 16. Decembra 2008, 15:13

viktorko22 napísal:
Nazdar...
Chlapi aka chaladiaca kvapalina do E46 318d r.v. 2002/9
Mám tam takú modro-zelenú, ale ze vraj tam ma ist ta ruzova..no neviem..
Dakujem za postrehy...


pozdrav mechanika ktory ti odporuca ruzovu...najlepsie ho pozdravit 41kou klucom a rychlo od neho vziat auto.
e23 732iA, e24 635CSiA, e24 628CSi, e30 325i, SV 1000 S
 
Užívateľov profilový obrázok
viktorko22
Autor témy
Príspevky: 809
Registrovaný: 5.9.2008
Auto: E46 - ohňoSTROJ
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: chladiaca kvapalina

Utorok, 16. Decembra 2008, 15:17

Max-Max napísal:
pozdrav mechanika ktory ti odporuca ruzovu...najlepsie ho pozdravit 41kou klucom a rychlo od neho vziat auto.


Pozdrav odovzdam ale mam len 48-ku klúč :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
birki
Príspevky: 1214
Registrovaný: 4.11.2007
Auto: 540iA touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: senec

Re: chladiaca kvapalina

Utorok, 16. Decembra 2008, 15:29

Max-Max napísal:
pozdrav mechanika ktory ti odporuca ruzovu...najlepsie ho pozdravit 41kou klucom a rychlo od neho vziat auto.


preco ?? 41kluc proste opravuje skodovky a tam ide cervena.. logika da ze urcite je dobra tam bude aj v bwm :)
www.mojnemec.sk
co das to dostanes
Vymenim sekundove lepidlo za 3oj sekundove lepidlo , zn: nestiham lepit
 
Užívateľov profilový obrázok
piti888
Príspevky: 143
Registrovaný: 23.1.2008
Bydlisko: Ba

Utorok, 16. Decembra 2008, 16:13

A co ti vadi na tej modro zelenej co mas....?
NISSAN QASHQAI 2,0i 103kw
e46 320d 110kw EX
 
Užívateľov profilový obrázok
R0nnIe
Príspevky: 1136
Registrovaný: 11.9.2008
Auto: 325i e36 coupe
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin - Necpaly

Utorok, 16. Decembra 2008, 16:27

Akoze sprepacenim teraz som stoho kkt. Aka je jednoznacna odpoved, ma tam byt zelena ci oranzova? Ja mam 325td mam tam oranzovu. AKy je medzi tym rozdiel. Kadzy pise ze ta je dobra , ta je napicu, ale nik nenapise ktora je na co. Preco by do bmw mala ist niejaka specialna kvapalina? Ja ako lajk do chladenia tomu vobec nerozumiem. Vsak motor BMW je taky isty ako motor ineho auta. Myslim tym ze je tak isto z hliniku. Tak preco by mu vadila , taka alebo taka kvapalina? Chcem vediet jednoznacnu odpoved motor 325td mam tam orange kvapalinu. Chcem znizit bod mrznutia. Mam priliat orange kvapalinu do nadrzky s chladiacou kvapalinou?
 
Užívateľov profilový obrázok
BlackMW
BMW Waffenschmiede Pressburg
Príspevky: 3509
Registrovaný: 21.5.2007
Auto: E38
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Utorok, 16. Decembra 2008, 16:34

oranzovu som este nevidel, vytlac si tam pomarance :P

do bmw ide modry Castol Antifreeze NF ktory ti tam daju aj v bavarii,
je to schvalene bavariou takze to nebude chemicky reagovat
s tesneniami a materialmi pouzitymi v motore..
same shit, different day..
There's no replacement for displacement..
Aké krásne ticho by bolo na svete, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Utorok, 16. Decembra 2008, 16:36

MODRA JE DOBRA :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
BlackMW
BMW Waffenschmiede Pressburg
Príspevky: 3509
Registrovaný: 21.5.2007
Auto: E38
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Utorok, 16. Decembra 2008, 16:38

davnejsie bola napln davana v prvovyrobe zelenej farby..
same shit, different day..
There's no replacement for displacement..
Aké krásne ticho by bolo na svete, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Utorok, 16. Decembra 2008, 16:52

ja si myslým že ak to vymeníš komplet tak tam farba nemôže vadiť len to musí byť na hlyník. :wink: v mojom je ružová a bola tam aj ked to pryšlo od sudruhov z NDR :wink: PS:skušal so vo flaši miešať zmesi od vymyslu sveta a vobec nič sa nestalo.žiadne zrazenie žiady gel ani nič podobné.akurat to dostalo taku zvlaštnu tmavo fialovu farbu. tesnenie pod hlavu som v tom nemočil tak neviem či by ho zožralo :roll: Skusim :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Utorok, 16. Decembra 2008, 17:06

luky2208 napísal:
ja si myslým že ak to vymeníš komplet tak tam farba nemôže vadiť len to musí byť na hlyník. :wink: v mojom je ružová a bola tam aj ked to pryšlo od sudruhov z NDR :wink: PS:skušal so vo flaši miešať zmesi od vymyslu sveta a vobec nič sa nestalo.žiadne zrazenie žiady gel ani nič podobné.akurat to dostalo taku zvlaštnu tmavo fialovu farbu. tesnenie pod hlavu som v tom nemočil tak neviem či by ho zožralo :roll: Skusim :lol:


tak si nechaj G12 a po case pochopis... ako prve odidu tesnenia vodneho okruhu okolo vodnej pumpy
e23 732iA, e24 635CSiA, e24 628CSi, e30 325i, SV 1000 S
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Utorok, 16. Decembra 2008, 17:09

R0nnIe napísal:
Akoze sprepacenim teraz som stoho kkt. Aka je jednoznacna odpoved, ma tam byt zelena ci oranzova? Ja mam 325td mam tam oranzovu. AKy je medzi tym rozdiel. Kadzy pise ze ta je dobra , ta je napicu, ale nik nenapise ktora je na co. Preco by do bmw mala ist niejaka specialna kvapalina? Ja ako lajk do chladenia tomu vobec nerozumiem. Vsak motor BMW je taky isty ako motor ineho auta. Myslim tym ze je tak isto z hliniku. Tak preco by mu vadila , taka alebo taka kvapalina? Chcem vediet jednoznacnu odpoved motor 325td mam tam orange kvapalinu. Chcem znizit bod mrznutia. Mam priliat orange kvapalinu do nadrzky s chladiacou kvapalinou?


do bmw nejde ziadna specialna kvaplaina..ide tam kvapalina s predpisanym zlozenim, na baze etylenglykolu... zeleno/modra.... vsetky tesnenia, materialove zlozenie je testovane s touto...tato kvapalina sa do BMW dodava uz desatrocia a nikdy s nou nie je problem.... tech, standard nie je na to, aby sa veselo menilo len preto, lebpo mekanik kokotnoj nejaky v garazi si zmysli, ze ked nieco pasuje do fauvé tak je to dobre pre cely svet.... nie jeden nie dva motory uz umreli na startu vody vplyvom poskodenia tesneni vdaka "cervenej" kvapaline... BMW pouziva hodne vela fibrovych prip papierovych tesneni a tieto napr cervena zere jak svina.
e23 732iA, e24 635CSiA, e24 628CSi, e30 325i, SV 1000 S
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Utorok, 16. Decembra 2008, 17:24

Max-Max napísal:
tak si nechaj G12 a po case pochopis... ako prve odidu tesnenia vodneho okruhu okolo vodnej pumpy
som rad že si reagoval :wink: aj som to čakal. S tvojim dovolením to vyskušam,zatial to tam je 1,5roka a ani naznak neakeho uniku alebo niečo podobné.(dufam že to nezakrýknem) :lol: . mavam p praci prýpady ze tam ma zakaznik naliatu ružovu zmes povie že chce novú ale nech je zelená, tak mu to vymením a on za 2 dni prýde a tečie mu vodna pumpa :shock: stalo sa to neraz. :-k predtým to 3roky netieklo. :wink:
Myslel som to v dobrom MAX-MAX aby si to nepochopil špatne :wink:
 
rosky
Príspevky: 219
Registrovaný: 14.11.2007
Auto: 250T D,944,993
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Svit

Utorok, 16. Decembra 2008, 18:39

Original cervena kvapalina je G12 je to ako modra G11 ale je zbavena kremika . Vela predajcov na trhu predava G11 a starsie typy nemrzn. zmesi zafarbenych na modro a cerveno a tam vznikaju problemy. Kedze zbavovanie kremika je jeden technologicky proces naviac tak predsa nemoze byt cena kremikovych a bezkremikovych kvapalin rovnaka a samozrejme obchodnicke tahy dosiahnut co najnizsie ceny na trhu vedu ktomu ze sice clovek kupuje nemrznucu 1:1 do -37, ale v skutocnosti to moze byt stary typ nemrzn. zmesi ako fridex alebo alycol zafarbeni na modro alebo cerveno s ostatnymi nasledkami :lol: Preto odporucam kupovat renomovane vyrobky .Original BMWTEILE atd.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných