... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Maťásek
Autor témy
Príspevky: 144
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: E46 330i
Kraj: Bratislavský

E90 330i s vadným motorom - nepozná niekto?

Nedeľa, 7. Júla 2024, 21:22

Ahojte,

zapáčila sa mi táto E90 330i, nepoznáte ju náhodou niekto? https://auto.bazos.sk/inzerat/165848462 ... manual.php

Chlapík hovorí, že motor "je pridretý a ide na štyri valce". Predpokladám, že bude pretočené ložisko. Zajtra to idem omrknúť. Myslím, že polomotor by som zvládol prehodiť, už len zvažujem, či je to ekonomicky rentabilné, vzhľadom na to, že motor stojí cca 2 litre + veci okolo + práca + riziká, že tam toho bude pokazeného viac, ale bol by to pekný projekt.

Veľmi ocením, ak mi viete poskytnúť nejaké info o aute alebo prípadne info ako to funguje na trhu s použitými motormi, na čo si dať bacha a možno ak máte nejaké referencie.

Ďakujem!
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7649
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E90 330i s vadným motorom - nepozná niekto?

Nedeľa, 7. Júla 2024, 21:26

zakaznik na to tiez pokukoval, ale od pohladu je to mrdka, nicim zaujimave auto...pri cene druheho motora je to nonsens aj ked si to menis sam
 
Maťásek
Autor témy
Príspevky: 144
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: E46 330i
Kraj: Bratislavský

Re: E90 330i s vadným motorom - nepozná niekto?

Nedeľa, 7. Júla 2024, 21:40

Diky za spätnú väzbu. Prekvapilo ma, že tie N52 motory sú tak drahé, kedysi som pozeral motor do E46 330i a tie M54 stáli tak okolo litra. Za pozretie nič nedám a uvidím nakoľko bude chlapík ochotný s tou cenou hýbať.
 
PetoK
Príspevky: 9787
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E90 330i s vadným motorom - nepozná niekto?

Nedeľa, 7. Júla 2024, 21:50

Ekonomicky nezmysel, za cenu dielov kupis cele ine auto, funkcne bez rizika a roboty
 
Maťásek
Autor témy
Príspevky: 144
Registrovaný: 7.3.2008
Auto: E46 330i
Kraj: Bratislavský

Re: E90 330i s vadným motorom - nepozná niekto?

Streda, 10. Júla 2024, 13:05

Keď už som otvoril tú tému, tak vám sem hodím aspoň info z obhliadky, keby to auto náhodou niekoho zaujalo. Je tam už druhý vadný motor (pridretý), štartér motor neroztočí, ževraj po roztlačení to ide na päť valcov. Je tam navyše kopa drobností, trčia káble, sem tam chýbajú skrutky, predok treba dopasovať - asi to bolo mierne buchnuté, z predného nárazníku opadáva farba, zadný nárazník treba prichytiť, napraviť rôzne krycie plasty, jedna sťahovačka okna nefunguje, centrál nezamyká jedny dvere, je na tom kopa roboty. Navyše motory N52 sú dosť drahé, lacnejší polomotor ako za 2 litre som nenašiel. Majiteľ je v pohode ale na rovinu som mu povedal, že ekonomicky to fakt nevychádza, cena je privysoká. Vzhľadom na ten stav, ani keby to bolo za liter, tak si nie som istý, či by som to kúpil.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7649
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E90 330i s vadným motorom - nepozná niekto?

Streda, 10. Júla 2024, 13:39

rozpisal si tu to, co sme v skratke tvrdili, s tym, ze si este aj zabil vela casu :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní