... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Fobos
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 8.11.2021
Auto: BMW e61 530xD LCi
Kraj: Košický

Kufor oprava káblov

Pondelok, 10. Júna 2024, 11:43

Zdravím kluci. Chcel by som sa informovať alebo keby ste vedeli odporučiť hlavne chlapci z východu overeného autoelektrikára KE-PO najlepšie. Jedná sa o to podľa mňa priechodka 5 dverí výmena/oprava káblov. Usudzujem preto lebo mi nejde otvoriť to malé okno a tak isto nefunguje stierač. Viem že bude treba nejak vyskratovať aby sa otvorilo to okno. A čo som sa dočítal častá chyba.
Ďakujem pekne a snáď nespamujem
 
palci540
Príspevky: 125
Registrovaný: 23.2.2014
Auto: BMW E61 530D A/T LCI
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Kufor oprava káblov

Utorok, 11. Júna 2024, 07:12

Čau, môžu to byť káble, ale najskôr by som išiel po jednoduchších veciach.

Čo sa týka stierača, kontroloval si relátko v kufri? Je to asi najčastejšia chyba zadného stierača, a tiež skontrolouj, ak si tak neurobil ešte, poistku relé zadného stierača. Poistka č. 58 (20A) v kufri na pravom boku na batériou. http://cz.bmwfans.info/parts-catalog/E61N/Europe/530d-M57N2/L-N/sep2008/browse/vehicle_electrical_system/relay_for_rear_wiper_k91/

Čo sa týka okna, tak ti mohlo prestať fungovať tlačidlo na otváranie okna, veľmi častá závada.

Okno sa dá otvoriť aj keď je nefunkčné tlačidlo, resp. káble. Len je to hlúpa robota. Ja som to robil tak, že som si demontoval čo najviac kufrový tapacír aby som sa dostal čo najbližšie k zámku okna. Bohužiaľ cely ho nedemontuješ, lebo dve skrutky sú práve z vrchnej časti pod sklom, ak ich tam náhodou už nemáš, tak by si to mal ešte jednoduchšie. Tam potom vieš potiahnuť tiahlo a okno sa ti otvorí. Robil som to tak, keď mi odišlo tlačidlo na mojom aute a potreboval som ho na rýchlo odstaviť, lebo sa samovoľne otváralo, tak som ho len odpojil a zabuchol.
 
Užívateľov profilový obrázok
Fobos
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 8.11.2021
Auto: BMW e61 530xD LCi
Kraj: Košický

Re: Kufor oprava káblov

Utorok, 11. Júna 2024, 10:04

Čauko popravde toto ma ani nenapadlo skontrolovať to relátko ani poistku lebo hneď som to pripisoval k tým káblom. Dnes sa mrknem nato aby som sa mal od čoho odraziť. A o tom spínači na okno som si prečítal len tiež som to prirovnával ku prechodke aj kvôli tomu že nejde stierač. No nič vyskúšam a uvidím že, kde je pes zakopaný. Každopádne ďakujem veľmi pekne za tipy :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Fobos
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 8.11.2021
Auto: BMW e61 530xD LCi
Kraj: Košický

Re: Kufor oprava káblov

Nedeľa, 7. Júla 2024, 14:38

Tak že nakoniec bolo to tým mikrospínačom. Ale nakoniec som to robil oveľa jednoduchšie. A to tak že nič som žiadne tapce nerozoberal len som dal dole stierač dostal som sa následnu ku káblikom, narušil bužírku a odlamovacím nožom som len spojil kábliky-vyskratoval a okno otvorené.
Možno to niekomu tiež pomože
Teraz bojujem s ďalaˇou častou chybou a to je uloženie piestu kufra v tom čape. Lôžko toho piestu sa vydralo tak som prevrtal skrt naskrz dal červíka funguje to pár otvoreni ale znova vyskočí. Rozmyšľam vymeniť ten samozný čáp aj ten poistný C krúžok len neviem aký tam ide.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1938
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Kufor oprava káblov

Utorok, 9. Júla 2024, 07:32

Fobos napísal:
Tak že nakoniec bolo to tým mikrospínačom. Ale nakoniec som to robil oveľa jednoduchšie. A to tak že nič som žiadne tapce nerozoberal len som dal dole stierač dostal som sa následnu ku káblikom, narušil bužírku a odlamovacím nožom som len spojil kábliky-vyskratoval a okno otvorené.
Možno to niekomu tiež pomože
Teraz bojujem s ďalaˇou častou chybou a to je uloženie piestu kufra v tom čape. Lôžko toho piestu sa vydralo tak som prevrtal skrt naskrz dal červíka funguje to pár otvoreni ale znova vyskočí. Rozmyšľam vymeniť ten samozný čáp aj ten poistný C krúžok len neviem aký tam ide.

Ten čap som riesil aj ja....naivne som si myslel, že keď to prevrtam a dam skrutku durch cez cap, ze to vytrime....tam pósobia velke sily na ten čap. Ja som dal dole cely piest, vyfrezovalo sa nove lôžko pre gulovy čap, čap sa spravil kus väčší ako origo a nakoniec sa dala poistna podlozka....drží lepsie ako originál..sranda jem, že ten piest a ložko guĺoveho čapu su z inych materialov takže nejako len vymeniť to lôžko sa nedá lebo je to lisovanim spojované...novy piest pred pár rokmi stal cca 1000eur....písal som to aj do pribehu ked tak kukni....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných