... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
ancypka
Príspevky: 51
Registrovaný: 21.8.2019
Kraj: Žilinský

Re: Auto nestartuje

Piatok, 11. Novembra 2022, 15:36

Jabcak napísal:
Jj, proste plieska elektrika :) sak dnes som objednal starter a za 2 tyzden sa pustim do toho
Ahoj Jabcak, ako si to poriešil? Aj ja som mala toto isté na E87, dostalo sa vtedy k mechanikov ale mi nepovedal kde bol problém, presne bolo počuť elektriku a nechytilo mi vôbec...
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 960
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Piatok, 11. Novembra 2022, 20:35

Ja by som ti poradil to odviezť TT-Simikovi alebo PeqpeKovi. Som si istý, že tí by ti s tým problémom vedeli pomôcť a bude to lepšie ako triafať do vetra od klávesnice všemožné príčiny. V konečnom dôsledku podľa mňa aj ušetríš oproti tomu, keby si náhodne skúšala meniť rôzne komponenty, ktoré ti odporučia garážoví mechanici, ktorí nevedeli prísť na presnú príčinu.
 
PetoK
Príspevky: 9745
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Auto nestartuje

Piatok, 11. Novembra 2022, 20:48

Kludne pridi ak si v okoli ZA, poriesime...
 
Kulovej blesk
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.6.2024
Auto: E46 330Ci
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 16:23

Ahoj,chystam se na kamarodovu E87, rok 2006 pred FL,motor 1,6 benzin.Pry mu nestartuje.Pripojim se svoji Inpou.Tam je pak na vyber z vice ridicich jednotek.Tam je to stejne,jako u E46,ze kdyz presne nevim jednotku,tak zkousim az na kterou se to pripoji?Nemuze se nic stat,kdyz vyberu jinou?Nevim presne,co tam ma za jednotku.Nevim, E87 jsem zatim nediagnostikoval.Resil jsi podobny problem?Jak bych poznal,jaka tam je jednotka?Podle VIN a v realoem si vyhledat,co tam je za jednotku?

Diky!
 
PetoK
Príspevky: 9745
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 16:36

Kazdy benzin ma DME, ale radsej to odvez do servisu, ked o tom nemas paru... ked ti klakne FRM, to bude zabava...
 
Kulovej blesk
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.6.2024
Auto: E46 330Ci
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 17:42

Svoji E46 jsem si opravil uz mnohokrat,mam od IceBlade kabel i diagnostiku.Jenze u moji E46 vim,ze mam motor M54 a jednotku MS 43 a vyberu si ji pri propojeni k diagnostice.Krom toho IceBlade sam v navodu uvadi,ze pokud se nedari pripojit,ma se zkouset postupne vsechny typy jednotek k danemu auto, u moji E46 je tam na vyber 10 jednotek,ale tam vim,co vybrat.

E87 jsem nikdy pripojenou nemelt,ak prave proto se radsi ptam.Psal jsem IceBladovi na E46 klub,kde me mnohokrat uz poradil,ale je to tak 2 hodiny nazpet,tak zatim neodpovedel,coz se nedivim,nemuze byt prece porad na PC.

V navodu od IceBlade je,ze na kabelu ma byt prepinac do roku 2007 vlevo a od roko 2007 vpravo.U moji E46 z roku 2001 tam je to jasne,ze bude prepinac vlevo,ale u te E87,ktera ma rok 2007,tak uz clovek nevi,aby nebyl rok vyroby auta prosinec 2006 a jednotka uz treba v nem pro rok 2007,tak se radsi ptam.

On to ma v patek tahnout do servisu,ale ja mu rikal,ze v servisu mu to muzou napichnout na univerzalni diagnostiku (takovou zkusenost ze servisem mam ja) a v servisu me na me E46 rekli,ze diagnostika vypsala chyby spatne spalovani na nekterych valcich a taky chyby na nekterych lambdach a poradili me,at zkusim prehazoval civky na valcich,jestli se chyba presune a pripadne vymenit lambdy.Chyba pri presunuti civek na jiny valec se nepresunula,ale pridali se chyby i na valcich,kde se s civkama nic nedelalo,podle univerzalni diagnostiky se to chovalo dost nahodile a rady servisaka vymente vsechny lambdy a uvidite me prisla dost divna.Zkusil jsem pak Zuziho z e46 klubu,ten me to napichnul na INPU a presne me rekl,co s tim je,byl chybni vyhrev na jedne lambde,kterou sjem si vymenil a pak to take prisavalo falesny zvduch,postupne jsem pretesnil vse poderzele,co by to melo delat,nakonec to prisavalo pres o-krouzek na DISA klapce a po pretesneni DISY uz zhasla kontrolka poruchy motoru a problem byl vyresen.Pak jsem si poridil sam diagnostiku od IceBlade a sam jsem si auto diky tomu uz mnohokrat opravil,odeslo me napred cidlo na saci vacke,podle inpy jsem si nacetl chyby a cidlo vymenil,rok na to odeslo na klice,pres INPU jsme si opet diagnostikoval chybu,ale cidlo na klice me menil servis,nemam zvedak,abych se tam dostal na kliku.Pak se me auto zaclo vice ohrivat,opet jsem si napojil inpu a zapsalo to chbyu vyhrevu na termostatu,tak jsem si ho vymenil a po vymene opet nacetl chyby a pak uz bylo vse v poradku.Podle live dat si take neco dokazu vycist,pripadne se poradim bud s IceBlade nebo s nekym z E46 klubu.Na E87 forum nechodim,apc nemam E87,ale mam E46.Tu E87 ma kamarad.
A prave potrebuju zjistit,co tam ma za ridici jednotku,abych ji mohl spravne zvolit.Vycist chyby,pripadne live data zkousnout uz zvladnu,pripadne se zeptam zde nebo na E46 klubu.

Jenze kamarad to chce davat na servisu,kde nevime,na co mu to napoji, a pokud na nejakou univerzalni diagnostiku a vypise jim to buchvi jake chyby a zacnou menit vec za veci,jednak ho to bude stat spousty penez a jednak se nemusi dobrat k nejakemu vysledku,protoze univerzalni deagnostika ani nemusi zkutecnou pricinu najit.

Proto se zde ptam,jak poznam,co ta E87 ma za jednotku a jakou mam vybrat.

Diky!


Ahoj
 
Kulovej blesk
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.6.2024
Auto: E46 330Ci
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 18:37

Ta 1,6, 4 valec ma motor N45.A v INPE je na vyber:
-dve verze jednotek pro M47,coz je oboje nafta
-N54 a N52KR,coz je oboji benzin,6-valec od 2,5 litru do 3 litru
-a pak N45/N46,coz je benzin,4 valec (1,6 litru/2litry) a jednotky ME9.2/MEV9

Takze tam neni co zkurvit,je to jednoznacne N45 motor.


Diky!


Ahoj
 
Kulovej blesk
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.6.2024
Auto: E46 330Ci
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 19:51

Nevite nekdo, E87 ma taky na motoru listu pro mereni tlaku paliva na liste pres ten autoventilek?Hledal jsem,zatim nic jsem nenasel.Kamos rikal,ze ty 1,6 nejsou Bavoracky motory,ale Francouzsky snad?
 
Kulovej blesk
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.6.2024
Auto: E46 330Ci
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 19:56

Myslim,ze by to mohlo byt toto:
https://www.realoem.com/bmw/cs/showpart ... Id=13_1122

1 vstrikovaci trubka
2 vicko
 
Kulovej blesk
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.6.2024
Auto: E46 330Ci
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 20:17

E87 do roku 2007 prepinac vlevo a az od brezna 2007 prepinac vpravo

https://www.bmwinstyle.cz/diagnostika/b ... prepincem/
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12302
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Auto nestartuje

Streda, 5. Júna 2024, 22:08

Boze moj to co je toto…🥴🥴🥴. Ides opravovat auto ale z diag vies robit iba svoje auto.Ides merat tlak na rampe a vies aky ma byt? Vies ze tie motory kapu na rozvody,casovanie,vydrate vlozky valcov atd? Zvladnes to? Ak si veris do toho,potom napis jak si z kamosom dopadol a ci je stale kamosom. 👍👍👍
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Kulovej blesk
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.6.2024
Auto: E46 330Ci
Kraj: Zahraničie

Re: Auto nestartuje

Štvrtok, 6. Júna 2024, 06:04

Na moji E46 je tlak na liste 3,5 baru,ale na te E87 jsem ani v realoem nedohledal,jaky tam ma byt tlak.Kdyz koukam na druhovyrobova cerpadla,tak nektera maji 4 bary nektera 3 bary.Ja mu to jen napichnu na INPU,jestli tam nebude nejaka chbya cidla atd..Liva data stejne asi neprectu,kdyz to nejde nastartovat.A zmerim tlak na liste,jestli je ok.Vic nemam cas to resit.Dalsi veci bude stejne resit servis.Ja nemam cas resit pri praci jeste auto nekoho jineho.Jen mu chci s tim trochu pichnout a stejne to pak bude resit servis.Vim,ze tyhle motory trpi na rozvody atd. kamos sam rikam,ze se mu povoluje rozvodak a ze rachta.Ja urcite nebudu resit rozvody, vlozky valcu atd.To by resil stejne servis,otazka je,jestli to ma smysl,pokud tyhle motory na to trpy,kolik by to stalo a jestli by se to vubec povedlo opravit tak,aby to melo smyssl a jezdilo to.Proto se zde ptam na foru.Jak by se poznal na te INPE problem s tim casovanim,rozvody atd?Pripadne na co se mam zamerit u te E87?On rikal,ze ze zacatku mu to delalo to,ze pri nizsich otackach mu to jelo spatne,ale ve vyssich uz to bylo v pohode.To by mohlo delat to casovani?Ted mu to nejde nastartovat vubec.
 
Jakub Marinček
Príspevky: 4
Registrovaný: 28.4.2024
Kraj: Košický

Re: Auto nestartuje

Piatok, 14. Júna 2024, 18:15

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní