... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
BinKooL
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: BMW E39 & E65
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Österreich

Problemy s elektrikou

Nedeľa, 19. Mája 2024, 17:11

Zdravim klubaci,
mam otazku s BMW E65 730D FL, uz neviem kam mam pozriet, ci nekupit vsetky poistky a nevymenit, alebo vymenit Power Modul, ZGM/SGM, pripadne DDE?
Nefunguju nasledovne veci:
  • Na tachometri blikaju prevodove stupne a auto sa javi, ako by nemalo zaradenu ziadnu rychlost -> Startuje a pri zaradeni D normalne radi, len neukazuje D ale vsetko blika ako pri probleme s PT-CAN
  • Vypadava Radio a naskoci zasa o minutu az dve
  • Vyhadzuje stale tieto hlasky dokolecka: ASR, ABS, DSC, EMF / ako by auto stratilo komunikaciu s tymi modulmi
  • Tachometer -> Neukazuje ani otacky/Najazdene kilometre
  • Neda sa hybat so sedadlami, vyberat v menu iDrive a posuvanie volantu ide o 10sekund neskor
  • iDrive sa stale restartuje spolu s IHKA, teda fuka asi pat sekund potom na 10 prestane -> restart a znova (koleckom aj ked tocim nereaguje)
  • Diagnostika ukazuje problemy s CAN zbernicou na horeuvedenych moduloch spolu so ZGM/SGM
    Co bolo spravene?
  • ECU jednotka je cista bez znamky vody
  • Priestor pod zadnymi sedadlami sedadla cisty, bez vody
  • Nova AGM baterka (neda sa zaregistrovat, lebo spojenie s Power Modulom sa neda nadviazat)
  • Novy alternator aj s reglerom
Predrive check vzdy failne, kde ukazuje CAS, ZGM, DDE, EGS, ale po chvili nastartuje aj s horeuvedenymi chybami
Neviem, ci mam investovat do nejakej pouzitej riadiacej jednotky a do akej, alebo ako dalej s troubleshootingom?
Vdaka za vase tipy vopred!
Alles unter 6 Zylinder ist assi!
BMW E65 (730d)/ BMW F01 (750liX) / BMW E65 (730d) >EX BMW E53 4.4i >EX BMW E38 740iA >EX BMW E46 330iA
 
PetoK
Príspevky: 9724
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Problemy s elektrikou

Nedeľa, 19. Mája 2024, 19:02

Daj to niekomu kto sa rozumie do elektroniky v E65. Toto je jedno z najzložitejších BMW aké boli kedy vyrobené. Bezni servismani nemajú systémoch v tomto aute ani páru... Sám som ich riešil veľa... Tipujem vadny ZGM/SGM... nedávno som ho známemu menil, nový sa už z BMW nedá objednať, a aj tak by stál vyše 1000e... Tak som mu zohnal použitý, samozrejme komplikovana uprava dat, VIN, programming + coding...
 
Užívateľov profilový obrázok
BinKooL
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: BMW E39 & E65
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Österreich

Re: Problemy s elektrikou

Nedeľa, 19. Mája 2024, 20:45

Nakodovat si to viem vo WinKFP a takisto aj resetnut System time ces Tool32 a podobne. Vyzera to ale na ZGM modul aj podla mna.
Diky, vyzera to, ze uvazujem spravnym smerom. Prvu E65 som mal vyse 5. rokov a po F01 som opat presedlal na E65, len som pocas tych dvoch rokov cosi pozabudal.
V minulosti som si v pohode vymenil SIM, SGM, doplnil bluetooth a nakodil TCU, ci retrofitol Logic7 a o mini kodovackach, ci update jednotiek ani nehovorim -> tak to snad zvladnem aj teraz.
E65 je asi posledne auticko, kde toho clovek sam spravi vela ak sa tomu venuje, to sa o F01 neda povedat, aj ked bola vola, nakoniec nebola cesta :lol:
Alles unter 6 Zylinder ist assi!
BMW E65 (730d)/ BMW F01 (750liX) / BMW E65 (730d) >EX BMW E53 4.4i >EX BMW E38 740iA >EX BMW E46 330iA
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6565
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problemy s elektrikou

Sobota, 25. Mája 2024, 17:26

mozno v SGM module odisiel CAN IC, ktory zabezpecuje prave fungovanie CAN zbernice resp nejake smd suciastky okolo neho. Uz som to videl kdesi na nete. Najjednoduchsie skusit vymenit SGM - uz aj bez kodovania a programmingu sa musi prejavit zmena....
 
Užívateľov profilový obrázok
BinKooL
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: BMW E39 & E65
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Österreich

Re: Problemy s elektrikou

Utorok, 28. Mája 2024, 20:54

Vymenil som teda SGM a nic sa nezmenilo, stale hlasi tie iste chyby, blika ukazovatel rychlosti, vypina a restartuje MMI, jednotka KMB spolu s CIM je nedostupna, sedadlami sa neda hybat. Tachometer neukazuje otacky, kilometre su na 999999km a takisto ani otacky nefunguju, no stale asi po 3sekundach startuje. V niekde v motori pocujem, ako stale nieco klika. Pozrel som pri poistnej skrini, vsetko suche a takisto aj pod zadnymi sedadlami. Donesiem to Simikovi, nech sa nato pozrie, nakolko neviem kde vsade vedu kable a co je treba skontrolovat, nato je on vacsi majster. Diag ukazuje ze K-CAN Bus zbernica nie je dostupna, takisto ako aj PT-CAN problemy s wake a sleep atd... Zacinam uvazovat o Comfort Access kluckach, pripadne o antene, no uvidime kde bude nakoniec pes zakopany.
Alles unter 6 Zylinder ist assi!
BMW E65 (730d)/ BMW F01 (750liX) / BMW E65 (730d) >EX BMW E53 4.4i >EX BMW E38 740iA >EX BMW E46 330iA

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný