... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

bmwtt.sk
 
juro xd
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 23.8.2023
Auto: BMW 530xD
Kraj: Nitriansky

Klimatizacia F11

Štvrtok, 23. Mája 2024, 18:49

Zdravím Vás! Riešim problém s nízkou účinnostou klimatizacie v BMW F11 520D r.v 2012.
Po nastavení teploty na 20st( Lava aj prava strana) je v aute pri slnečnom počasí stále teplo. S fukárov ide síce chladný vzduch ale pocitovo je v aute teplo.

Dal som skontrolovat a doplnit chladivo. Power test s plničky hlási ,že kompresor tlačí OK. Diagnostika (Ista) načítala teplotu na výparníku 3st. Teplotné ventili vypnuté na 0.
Pripadá my to ako by RJ klimy dostavala zlý údaj o teplote v interieri a nesnaží sa to dalej dochladit. Senzori slnečného svitu OK.(L+P).
Okrem teploty na vymenikoch tepla som našiel už len údaj teploty vetrania a tá bola pri reálnej teplote v aute 24st na hodnote 16st. Môže byt zlý snímač teploty v interieri???
Kolečko na stredovom panely je v modrej polohe....
Porovnávam to z mojou E61 a tam klima dosiahne nastavenú hodnotu a potom už len udržuje. Na F11 tá klima ani nechce zvýšením výkonu doasiahnut nastavenú teplotu,len zlachka fúka studený vzduch....
Ani po nastavení najnižšej teploty (16st) sa interier extra nevychladí. Nemôže byt zanesený výparník??? Kabínové filtre pravidelne menené.
Vdaka za akekolvek reakcie!!

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných