... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Kelcom
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 11.4.2024
Auto: X5 E53 3,0d
Kraj: Nitriansky

Meškajú hodiny na E60

Štvrtok, 18. Apríla 2024, 22:16

Ahojte.
Má niekto skúsenosť s meškajúcimi hodinami na prístrojovke? Na E60 525d mi v poslednom období meškajú hodiny, cca 10 minút denne.
Existuje jednoduché riešenie ?
Vopred ďakujem za odpoveď
 
Užívateľov profilový obrázok
TomSQ
Príspevky: 51
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: F02 750LdX
Kraj: Žilinský

Re: Meškajú hodiny na E60

Piatok, 19. Apríla 2024, 16:10

Nabi alebo vymeň akumulátor. Bude to pokračovať až do štádia, kedy budú po zapnutí zapaľovania vždy ukazovať - - : - -
 
Kelcom
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 11.4.2024
Auto: X5 E53 3,0d
Kraj: Nitriansky

Re: Meškajú hodiny na E60

Sobota, 20. Apríla 2024, 09:39

Ďakujem, akumulátor je fakt už na výmenu ale ešte štartuje. Snáď to bude potom OK
 
Užívateľov profilový obrázok
Prody
Príspevky: 193
Registrovaný: 17.4.2014
Auto: E61 LCI 530D xd 11/7
Kraj: Košický

Re: Meškajú hodiny na E60

Streda, 11. Septembra 2024, 11:50

Mne to robilo tiez, ked som mal zlu baterku. Proste uz nedrzala kapacitu a vyplo danu jednotku, co sa prejavilo na meskani casu.
Preco odpisuje, 7 rokov mi vydrzala posledna baterka. Pred tym som mal ten isty problem s casom, pred vymenou baterky.
Teraz som ju vymenil, ale co je zaujimave je, ze aj pred vymenou aj po vymene mi neposerinka sa cas, ale vypise ze je zvyseny odber (na palubovke "increase battery discahrge abo take daco").
Pri starej baterke mi to dokonca sposobovalo aj problem s xdrive par krat. Teda aspon ja to pripisujem tomu, aj som o tom nieco niekde cital.
Pri novej xdrive nie je problem uz a vyzieranie baterky pripisujem OSB device za zabudnem zastrceny, ale ani to sa mi bars nepozdava, ze by to mohlo tak vyzierat.
Diagnostika Carly mi vyhadzuje chybu 003EED - DDE: POwer management, closed circuit current violation. Chystam sa s tym z Ke za Simikom, len si musi na mna najst cas :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 4 neregistrovaní