... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Ferry1997
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 21.1.2023
Auto: BMW E36 316 M43
Kraj: Bratislavský

Spotreba, pomaly sa zohrieva

Sobota, 21. Januára 2023, 20:54

Zdravím páni, som troška nespokojný so spotrebou. Na palubáku ukazuje momentálne 10.7 priemernú spotrebu na 316 m43. Je to automat a snažím sa jazdiť eko. Plánujem menit sviečky, pozrieť filtre (palivový a vzduchový), váhu vzduchu, lambda sondy. Je ešte niečo čo by ste mi poradili? + ďalší menší problém je ten že pomaly zohrieva. Všimol som si to až mesiac po kúpe vozidla. Pred dvoma dňami som bol v Rakúsku, mal som za sebou niečo okolo 30 km mimo mesto a ručička stále nebola na prevádzkovej teplote. Paradox bol že keď som zastavil auto tak som mal teplotu dobrú. Po asi hodine a pol som znova naštartoval a po 10 minútach som mal dobrú teplotu. Akonáhle som však znova išiel dlhšiu trasu domov tak sa znížila teplota. Navyše mám pocit že aj kúrenie je slabšie. Musím dať na najvyšší stupeň aby som cítil teplo aj to aj 10 minút jazdy musím čakať. Na otázku či som bol na diagnostike. no bol som u jedného "garáž" majstra a vravel že na aute 1996 nič moc diagnostika neukáže. Takže budem moc rád za nejaké rady.
 
bmwrider
Príspevky: 88
Registrovaný: 4.11.2021
Kraj: Zahraničie

Re: Spotreba, pomaly sa zohrieva

Nedeľa, 22. Januára 2023, 16:17

termostat nedovírá,nebo je visco ve stálém záběru,ale spíše za a.),když budeš dělat termostat,zkontroluj preventivně vodní čerpadlo,jestli tam nemáš pumpu s plastovou vrtulí,rády praskají

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných