... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

mmracing.sk
 
Pežot

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Utorok, 12. Novembra 2013, 12:51

mexican napísal:
To s tými vysavačmi je do neba volajúca kokotina. Budeme mať síce vysavače s názkym príkonom ale o to dlhšie budeme vysávať.


Ani nie, ak ma vysavac s prikonom 2200W, saci vykon 500W a vysavac s prikonom 1250W ma saci vykon 450W. Asi to bude v konstrukcii nie? :D

Ale inac haluz, ze tie auta sa budu robit v Europe ale budu na tom jazdit pozerske hviezdy holyudu.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Utorok, 12. Novembra 2013, 13:02

Len či to tak bude aj v reáli, že sa pomer sací výkon / príkon skutočne zlepší.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Pežot

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Utorok, 12. Novembra 2013, 15:38

Realne to uz je ;)
 
fritolko
Príspevky: 1319
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Utorok, 12. Novembra 2013, 16:15

mexican napísal:
Prečo asi tak majú hybridy potom najzaujímavejšiu spotrebu v meste?


Podľa mňa je veľmi veľký rozdiel medzi hybridom (spaľovací motor + elektromotor) a autom s pohonom čisto elektrickým. Nevravím že som nejaký odborník je to len môj skromný názor. Nevidel som, keď uvidím a presvedčí ma to nemám problém ten názor zmeniť :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11960
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Pondelok, 2. Decembra 2013, 18:20

ocividne tu vela ludi nepochopilo toto auto..
v prvom rade bmw radu "i" je nova znacka bmw, nema to zasahovat do predajov zavedenych rad 1,2,3... je to nieco ako divizia M, ale v elektro-svete
preto sa to s takymi autami ani porovnavat neda, treba to porovnavat s konkurenciou.
ako ked apple prisiel s ipadom.. tiez to ludia neporovnavali s macbookmi..

dalsia vec je, ti ktori sa tu ohanate dizajnom, ukaz mi krajsi elektromobil ZA ROVNAKU CENU.. dam ti na vyber, nissan leaf alebo renault zoe a podobne hovna skarede.. ktore stoja tak o 2-3 tisic eur menej od tohto, a su to obycajne lacne auta, tu mas za skoro rovnake prachy imidzovy elektromobil premiovej kvality. takze tu je obrovska vyhoda tohoto auta, ze ta cenovka je v podstate velmi vyhodna na elektromobil.
vytahujes teslu? tak si postav vedla nej i8.. lebo cenovo su si blizsie.. alebo si pockaj na i5..

nabijanie v mestach: u nas je to zaostale velmi silno, ale pracuje sa na infrastrukture tych dobijacich stanic, napriklad u nas v prasivej sali pred dvoma tyzdnami jednu postavili na tesco parkovisku :-D ale netusim jak to funguje, volakedy sa musim ist pozriet..
kazdopadne take holandsko ich ma uz na kazdom kroku, a v norsku predala tesla niektory mesiac (myslim ze september alebo oktober) najviac aut zo vsetkych znaciek..
http://www.auto.cz/tesla-s-nejprodavanejsi-zarijovy-vuz-norsku-77168

dojazd je na elektromobil v dnesnej dobe podla mna viac ako dobry, v reale najazdili 150km?? sak to je popici, volakedy v top geare tesla isla na nabijacku uz po 80 ci 90?

ja som nad tym prave uvazoval minule, ze by sa mi take auto celkom hodilo, ked jazdim kratke trasy po dedine, alebo odbehnem do mesta na 5-10km a na dlhsie trasy v garazi nieco normalne.. alebo pre hocijakeho cloveka co dochadza povedzme 10km do roboty, tak na cely tyzden mu vystaci jedno nabitie.. a to je ovela lacnejsie jak hocijaka elektricenka napriklad, a stale si ides kam chces.

alfi: spotrebu to ma 12,9 kWh/100 km (podla toho clanku v auto.cz), tak si to pekne vydel dvoma.. a odrataj si servis tej fabie, lebo uz aj tie jednoduche htp niesu bez udrzby jak ten elektromotor co je v i3 :-)
ale pravda je to s tym dobijanim, to je taka vec ktora sa nepodarila doriesit este, ale niekde som cital ze sa pracuje (dokonca uz aj vyvinuli) na rychlodobijacich staniciach, ktore to vedia na 60% dobit za dve hodiny.. to je uz dost vpohode, ked s tym chodis do roboty napriklad, prides rano zapichnes to tam a za chvilu tam mas aspon polovicu..

fritolko: ked si pozries priusy ktore maju uz pomaly aj 10 rokov, baterky maju stale take kapacity ze ich netreba vobec riesit.. a toto bude tiez osetrene, mal by tam byt nejaky vymenny cyklus, ze prides zaplatis nejaky poplatok a vymenia ti baterky v servise..

edit: este na margo tej fabie ked uz sa to provnava.. toto auto narozdiel od nej alebo aj ostatnych konkurencnych elektromobilov je dost svizne.. 0-100 ma 7.2 co je cas 330d E46 v manuali... takze dakujem pekne za takeho slimaka :-D
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
po_e87
Príspevky: 918
Registrovaný: 13.1.2009
Auto: E87 LCI montego blue
Kraj: Prešovský

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Streda, 4. Decembra 2013, 10:20

Vdaka fuxxo =D> Este treba dodat ze uz je vyse 10 tis objednavok na toto auto i3. BMW to absolutne necakalo a niektory bude cakat aj pol roka na nove auto. Vyzdvidhol by som interier v tom clanku na auto.cz. Urcite Mercedes -Benz, Audi maju viac sedin co budu robit :)
Obrázok
E82 front M-Paket bumper,Rocker,M-Paket rear bumper glossy black,Wheels 207M,Eibach pro kit
SLOVENSKY VYROBCA eurookien,interierovych a exterierovych dveri http://WWW.DREVOTECH.SK
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Streda, 4. Decembra 2013, 13:01

Fuxxo napísal:
ocividne tu vela ludi nepochopilo toto auto..
v prvom rade bmw radu "i" je nova znacka bmw, nema to zasahovat do predajov zavedenych rad 1,2,3... je to nieco ako divizia M, ale v elektro-svete
preto sa to s takymi autami ani porovnavat neda, treba to porovnavat s konkurenciou.
ako ked apple prisiel s ipadom.. tiez to ludia neporovnavali s macbookmi..


Takymto argumentom by sa dalo obkecat hociake zle auto ze to nemozme porovnavat, .....blbost jasne ze to mozme porovnavat proste prislo nove auto medzi auta tak sa neubranim porovnavaniu, elektromobil je v plienkach asi ako pocitace v sedemdesiatich rokoch, casom sa mozme bavit.
Fuxxo napísal:
dalsia vec je, ti ktori sa tu ohanate dizajnom, ukaz mi krajsi elektromobil ZA ROVNAKU CENU..


Za to ze konkurencia je este viac o hovne neznamena ze toto ked je o malo lepsie, ze je to dobre, zase raz porovnavam dizajn s hociakym inym autom kedze toto AUTO JE !

Fuxxo napísal:
nabijanie v mestach: u nas je to zaostale velmi silno, ale pracuje sa na infrastrukture tych dobijacich stanic, napriklad u nas v prasivej sali pred dvoma tyzdnami jednu postavili na tesco parkovisku :-D ale netusim jak to funguje, volakedy sa musim ist pozriet..
kazdopadne take holandsko ich ma uz na kazdom kroku, a v norsku predala tesla niektory mesiac (myslim ze september alebo oktober) najviac aut zo vsetkych znaciek..

Vidi vyssie, mozme sa bavit o desat rokoch zatial sa hladaju riesenia.


A nehovor mi prosim ta ze som to auto nepochopil, toto auto, nie sorry tato skupina aut je len medzi stupen, jedine co nechapem je tvoja silna obhajoba tochto i3.
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11960
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Streda, 4. Decembra 2013, 13:37

Lipo69 napísal:
Takymto argumentom by sa dalo obkecat hociake zle auto ze to nemozme porovnavat, .....blbost jasne ze to mozme porovnavat proste prislo nove auto medzi auta tak sa neubranim porovnavaniu, elektromobil je v plienkach asi ako pocitace v sedemdesiatich rokoch, casom sa mozme bavit.

no v tom aj celkom mas pravdu, lenze pozri sa na pocitace teraz ;-) niekde sa to musi zacat..
ale ked to chces porovnavat tak mozes.. kolko stoja trysky na elektromotor? filtre, sviecky alebo zhavice, alebo za kolko tankujes? :-D
najvacsia nevyhoda toho auta je dojazd, ale to je subjektivne, lebo niekomu tolko jednoducho staci, hlavne v europe..

Lipo69 napísal:
Za to ze konkurencia je este viac o hovne neznamena ze toto ked je o malo lepsie, ze je to dobre, zase raz porovnavam dizajn s hociakym inym autom kedze toto AUTO JE !

to ze sa bavime o dizajne je vseobecne mimo, lebo keby bolo take o hovne, tak si to neobjedna na supu 10 000 ludi este predtym ako sa zacne predavat.. takze to je velmi subjektivna vec, to ze tebe sa nepaci neznamena ze je to zle..
mne sa to paci, je to futuristicka vizia bmw.. viac rozvinuta je potom i8 a to je proste dokonale auto.
raz sa mozno dockame aj M1 ktora bude vyzerat jak i8 akurat s nejakou naslapanou V8 pod kapotou :-D

Lipo69 napísal:
A nehovor mi prosim ta ze som to auto nepochopil, toto auto, nie sorry tato skupina aut je len medzi stupen, jedine co nechapem je tvoja silna obhajoba tochto i3.

medzistupen to bude kym nevyrobia uranovy clanok ktory vydrzi dobijat auto celu jeho zivotnost :-D
kazdopadne s tym REX-om to je celkom dost pouzitelne auto..
a ja ho ani tak neobhajujem, skor som chcel poukazat na niektore veci, ktore sa mi nezdali byt fer v tomto vlakne :-)
ale ako druhe auto by mi vobec nevadilo..
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
spacewerk
Príspevky: 177
Registrovaný: 19.5.2019
Auto: 528i,530d,535d,650i
Kraj: Zahraničie

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Sobota, 19. Decembra 2020, 23:52

mám ho jako služební vozítko, klasiku ne REXe na ježdení po Praze, hezky moc není, ale uvnitř je místa dostatek, inetrier je jak z recyklovnaoho plastu, jede max 150km/h ale ten rozjezd je famozni (je to RWD) na uzoučkejch gumách je to pecka, dojezd mám reálně 130-150km, nabíjím přes noc v uzavřeném areálu a nemužu si stěžovat.
I ty protiběžné zadní dveře jsou OK
Kufr k ničemu tak na nákup...
Není to na dojíždění z meziměsta, ale po měste pecka, parkování zdarma, nulové náklady, jen nabíjím a jezdím... pro meziměsto mám E60 :-)
300C 5.7 HEMI AWD
E63 650i At
E60 535D At
E60 530D Mt
E39 528i Mt
Y60 RD28T Mt
ex. S2, S1,B5, ARO243, O1, Fanous
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Sobota, 9. Januára 2021, 14:31

upravim ta, ten interier je z recyklovaneho plastu, cca 70% pokial neklamu propagacne papiere
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Pondelok, 4. Apríla 2022, 19:27

no dostala sa mi konecne po tych rokoch jedna i3 pod paprce a akoze je to celkom sranda, dobre sa to ovlada, paradne sa manevruje, ale pride mi zbytocne vela miesta pred vodicom strateneho po celne sklo, inetrier inac vymysleny akoze vcelku ok, vpredu mohli urobit prachuvzdorny ten odkladaci priestor, zadok mohli za tie roky upravit, podla vzoru ako si ludia robia tu "sersambednu" ale kazdy onanuje nad tichostou elektriciek a ono to je pri 100vke rovnako hlucne ako moja bezmala 20rocna e61,toto mi natom troska vadi
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11960
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Pondelok, 4. Apríla 2022, 19:47

no hej, ale nemozes porovnavat "lacnu" krabicu s 5kovou radou, hocijak starou.. to ze pri 100vke je rovnako hlucna ako E61 je skor pochvala :-D aspon moja E63 bola napriklad aj pri 150 radikalne tichsia jak F32 (a nebolo to o motore, ten je odhlucneny dobre)..
inak za chvilu bude 10 rokov od zalozenia prispevku, a i3 je stale fenomen podla mna, stale sa to predava, a stale je to paradne auto si myslim
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Utorok, 5. Apríla 2022, 15:47

jop, presne tak, ako presiel som 20km takze to je moj taky vyron do tmy. ale skusal som vecer len tak bez radia ist a bol to fakt zazitok, ze nic ozaj nehuci pri rychlosti kolo 60km
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW i3 - next fail or our future ?

Utorok, 29. Novembra 2022, 18:28

mam pocit, ze toto je zas dalsie auto z bmw na ktore ludia dospeli po 10r od zaciatku produkcie (podobne ako banglovske e6x)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných