... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
BobTN
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 26.7.2022
Kraj: Trenčiansky

Kúpa 118i vs 120i + všeobecné rady.

Streda, 3. Augusta 2022, 19:43

Zdravím,

rozmýšľam nad kúpou mierne ojazdeného BMW 1 vzhľadom nato, že moje cesty sú z 90% okolie TN a priamo TN diesel vylučujem a ani nechcem. Momentálne mám Golf 5 a je to diesel 1.9 tdi 105ks samozrejme auto ma už svoje roky tak už musím uvažovať nad výmenou. Pokúsim sa to zhrnúť do bodov aby to malo hlavu a pätu.

1. Aké máte skúsenosti s motormi 118i vs 120i ako je na tom BMW v kvalite týchto motorov najmä ma zaujíma stačí aj 3-valec vtom mám pochyby ?
2. Auto by som chcel kúpiť v TOB v TN som z okolia TN a v žiadnom prípade nemienim kupovať auto v zahraničí poprípade stočenky zo slávnych dedín z okolia TN kto je odtiaľto tak vie. Preto ma zaujíma aké máte skúsenosti s TOB nielen predaj tam je príjemný každý ale najmä servis budem rád ak mi napíšete aspoň orientačné aké sú tam ceny na BMW 1 ?
3. Asi veľa z vás napadne prečo nechcem ďalšieho Golfa no dôvodov je viac najmä golf 8 je vnútri ala šetríme všade a na všetkom môj starý Golf 5 je luxusnejší materiálmi vnútri za tie plasty peniaze nedám. A čo sa týka Audi tak tá značka je mi popravde odporná celá ako je aj s metrosexualnými majiteľmi to fakt nie nemám Audinarov rád.
4. Asi posledná otázka aká je životnosť týchto motorov a aké sú tam predpísané servisné úkony neviem prečo to automobilky okrem Kórejcov nedavaju verejne napríklad pri xy kilometroch vymeniť čo ja viem vstreky aby človek vedel? Lebo na mojom golfe mám nalietané teda požehnane a stále ide tak BMW motory vydržia podobne fakt neviem?

To by bolo asi všetko vopred ďakujem za všetky konštruktívne odpovede najmä budem rád ak Trenčania napíšu reálné skúsenosti s TOB.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní