... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk

Inlajnsixbenzin
Autor témy
Auto: E46 323i
Kraj: Banskobystrický

Re: [E46 323i] moje prvé BMW

Piatok, 14. Januára 2022, 00:19

No a aby toho ležania pod autom nebolo málo tak nedávno som jeden pekný večer plný šmykovačiek a podobných kravín (ved to poznáte 😅) zakončil efektným buchnutím a následným šuchotom od diferaku. Nejak som sa 30km doplazil domov na milimeter plynu, lebo vtedy to nešúchalo. Podozrieval som buď lozisko stredové kardanu, alebo diferak samotný. Keď som si ľahol pod auto čakalo na mňa prekvapenie v podobe ovisnutého diferenciálu. Jeden z dvoch predných srobov M10, ktoré držia diferak o napravnicu sa zlomil. Najpravdepodobejsia príčina (okrem toho ze mali za sebou 20 rokov a navyše som tam dal diferak 3.38) je že neboli dostatočne dotiahnute. Pri skladaní zadnej nápravy som všetky sroby dotiahol na tabuľkový moment momentovym kľúčom...až na tieto dva nakoľko to ich poloha už nedovoľovala. Nevadí, život je boj ideme zháňať sroby. BMW v BB nemali, len na objednávku do mesiaca...pfff nepripadá v úvahu. Zachránili ma miestne autodiely, objednali sa 2 sady srobov ZF, ktorá každá obsahovala okrem 1ks mnou zháňaných aj XY ďalších srobov. Bilancia 2 sroby=55€ no ale auto som potreboval okamžite takže nebolo o čom. Zhanat po zeleziarstvach 10.9tky sroby sa mi nechcelo. Zo skusenosti viem že to byva problém. Pri tej prilezitosti som vymenil aj to lozisko kardanu reku ked už ho mám. Samozrejme lozisko prišlo bez vôle C3, originál mal C3. Lozisko píska a kvičí ako prasa strelené 7,65mm browning do riti :) Hlavne teraz v mrazoch. Keď tomu "ponakladam" zmizne to no ráno opäť to isté. Kašlem nato...pod auto pojdem až na jar a vymením lozisko aj s držiakom už nak je kľud.
Prílohy
6B7E7BDC-3C4A-4659-A18E-B447A4478939.png

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: voMacK a 14 neregistrovaných