... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Stanislav
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 3.4.2016
Auto: BMW320d Touring 2006
Kraj: Žilinský

interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 16:49

Ahojte, potrebujem radu ohladne LED ziaroviek v interieri bez CANBUS.

Vymenil som komplet interier (strop) do LED a funguje to nasledovne:
Ked kluc nie je v sachte vsetko svieti vypina zapina ako ma (CHYBU NEHLASIA ani cez origo diag)..

Problem nastane, ked je nastartovane auto a zapnem hocijake interierove svetlo, ktore svieti nejaky cas (+- 2minuty - nemeral som to presne) a potom zhasne..
ked ho chcem znovu zapnut, bohuzial uz nejde, takto sa spravaju vsety LED na strope (ci predne hlavne alebo vsetky bodove) - (CHYBU NEHLASIA ani na diag).
Tento priznak vypinania po danom case plati pre hociktoru ziarovku zvlast.
Ked vypnem motor vytiahnem kluc vsetko funguje znovu normalne.

Preto usudzujem, ze auto ma nejaku kontrolu a kedze moje LED maju realny mnou namerany odber 0.11W. tento prikon ocividne nestaci, aby som obabral RJ.

Preto je otazka, ci sa da vypnut tento check interierovych ziaroviek. (cez CARLY som nasiel vsetky mozne exterierove checky ziaroviek, no interier nie)

Ano videl som nejaku sadu za 33eur, kde boli 3x w5w + 2x sulfid, no bohuzial mam auto kombi s panoramou, kde mi treba 2x sulfid, 7x w5w.. takze by som musel kupit 3 tieto sady :)

PS: ano sracky ledky atd. kup za 100eur 3x sadu.. nedavaj tam kktiny a podobne :) to mi je jasne :) no musel som to dat koli malemu dietatu ktoremu svetlo musi svietit celu cestu a klasika ziarovka to tam dost nadstandardne kurila (za tie 2h-3h svietenia)

Za kazdu radu dakujem :) :)
BMW 320D E91 120kw(M47) 2006
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 17:17

Myslim ze s tym nevyriesis nic. FRM sice kontroluje interierove svetla, ale len so zakladnym stresnym panelom. Ak mas panoramu, alebo nejaku zvlastnu vybavu (light package, alarm) tak je stresny panel verzia HIGH - samostatna riadiaca jednotka ktora komunikuje so zvyskom vozidla cez CAN. A prave ona ma na starosti komplet interierove osvetlenie, FRM s tym nema nic spolocne, cize vo FRM ziadnu kontrolu nevypnes. Ta stresna jednotka je to kde mas predne interierove osvetlenie s vypinacmi, v BMW sa to nazyva "FZD". Je to vec co sa koduje podla vybavy, ale myslim ze parametre ohladne checku osvetlenia tam nie su, takze nie je co vypnut, ale mozes nato pozriet.... mozno volaco najdes. Potrebujes vsak NCS Expert/NCS Dummy, hrat sa s carlym neodporucam, obzvlast s kodovacimi parametrami, pretoze to moze odsrat jednotku....
 
Užívateľov profilový obrázok
Stanislav
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 3.4.2016
Auto: BMW320d Touring 2006
Kraj: Žilinský

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 17:49

airbone napísal:
Myslim ze s tym nevyriesis nic. FRM sice kontroluje interierove svetla, ale len so zakladnym stresnym panelom. Ak mas panoramu, alebo nejaku zvlastnu vybavu (light package, alarm) tak je stresny panel verzia HIGH - samostatna riadiaca jednotka ktora komunikuje so zvyskom vozidla cez CAN. A prave ona ma na starosti komplet interierove osvetlenie, FRM s tym nema nic spolocne, cize vo FRM ziadnu kontrolu nevypnes. Ta stresna jednotka je to kde mas predne interierove osvetlenie s vypinacmi, v BMW sa to nazyva "FZD". Je to vec co sa koduje podla vybavy, ale myslim ze parametre ohladne checku osvetlenia tam nie su, takze nie je co vypnut, ale mozes nato pozriet.... mozno volaco najdes. Potrebujes vsak NCS Expert/NCS Dummy, hrat sa s carlym neodporucam, obzvlast s kodovacimi parametrami, pretoze to moze odsrat jednotku....

Super, dikes za radu..
BMW 320D E91 120kw(M47) 2006
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 19:26

Ak to chces ojebat,tak by som skusil pridat nejaku ziarovku niekde pod strop,nie velku wataz a vyskusat,alebo 5w-10w odpor vykonovy,nehovorim ze to bude fungovat,sle pri urcitych bmw sa to dalo riesit…

Ale treba pozriet alo to je zapojene,jednotlive vetvy osvetleni….Videl som vela krat ledky aj v e90 co si majitelia dali a svietilo im to….napr
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Stanislav
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 3.4.2016
Auto: BMW320d Touring 2006
Kraj: Žilinský

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 19:53

TT-SIMIK napísal:
Ak to chces ojebat,tak by som skusil pridat nejaku ziarovku niekde pod strop,nie velku wataz a vyskusat,alebo 5w-10w odpor vykonovy,nehovorim ze to bude fungovat,sle pri urcitych bmw sa to dalo riesit…

Ale treba pozriet alo to je zapojene,jednotlive vetvy osvetleni….Videl som vela krat ledky aj v e90 co si majitelia dali a svietilo im to….napr

ano rozmyslal som aj nad touto variantou ak nezozeniem solidne ledky priamo s rezistorom, len co som odsedoval, tak pravdepodobne kazde svetlo ma svoju kontrolu.. takze 7 rezistorov - ohrievacov strechy :D
BMW 320D E91 120kw(M47) 2006
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 19:58

Nerieš hlúposti, a daj tam normálne žiarovky. Aby sa ti od tých odporov ešte nahodou nechytilo auto. Budes mat príjemné rozptýlené teplé svetlo na rozdiel od otrasného studeného svetla no name LED srotu z vietnamskej tržnice...
 
Užívateľov profilový obrázok
Stanislav
Autor témy
Príspevky: 105
Registrovaný: 3.4.2016
Auto: BMW320d Touring 2006
Kraj: Žilinský

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 20:41

PetoK napísal:
Nerieš hlúposti, a daj tam normálne žiarovky. Aby sa ti od tých odporov ešte nahodou nechytilo auto. Budes mat príjemné rozptýlené teplé svetlo na rozdiel od otrasného studeného svetla no name LED srotu z vietnamskej tržnice...

Peto Peto.. na Teba sme tu cakali ;) a dockali.. :)
Konstruktivna debata sa pri Tvojom komente zas zvrahava.. ako kazda..

Ale my sme si uz zvykli.. ufrflany a picujuci, no malokedy prinosny k preberanej teme :D

Preto sa prosim vrat k prvemu prispevku a precitaj si predposlednu vetu "PS:....." pokial si nepochopil, precitaj prosim este raz..
Viac sa k tvojim k Tvojim novym komentarom v tomto vlakne zaoberat nebudem.
Dakujem
BMW 320D E91 120kw(M47) 2006
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 20:50

Suhajko, skus pre zmenu silno porozmyslat, preco som to viac ludom vyhadzal a dal tam normalne ziarovky k plnej spokojnosti, hlavne po kupe od kadejakych tuzerov...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 21:00

Napisal som ze treba pozriet vetvy ako su….ja ked som dal ledky do E66 tak zo 150W boli zrazu len 5-10w neratal som to,ale napr do spiatociek som dal vykonne led ale ked som aj vypol kontrolu tak signal ktory som potreboval pre cuvaciu kameru od spiatocky pulzoval a male relatko co mi spinalo kameru tak cvakotalo…5w odpor to vyriesil a prilepil som ho na plech kde okolo neho nebolo nic - vsetko funguje uz 6rokov….Ale nie vzdy sa da vsetko riesit takto,airbone pisal dobre…..Ale ja som v e66 nemal ziadnu canbusovu napr…..
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: interierove LED problem

Utorok, 14. Septembra 2021, 23:50

Ziarovka moc kuri ale LEDka oblozena odpormi nie? :D Sa mi zda, ze tomu moc nerozumies. Solidna LEDka s rezistormi je akurat tak solidna picovina, pretoze to popiera cely napad svietit viac za menej a nekurit. Obvykle ma ta LEDka okolo 1,5W, cize zbytok dohanaju tie odpory v patici a suma sumarum nekuris o nic menej ako klasicka vlaknova ziarovka. Takze na tvojom mieste by som skusil prikladat rezistory, ze kedy sa ta jednotka chyti normalne spolupracovat.. moze to byt prekvapivo maly prud (teplo) a tym padom si vyhral. Inak si tam daj pekne nazad tu sklenenu ziarovku, ktoru urcite skusali v danom svietidle xy-hodin a nic sa nestane, narozdiel od "solidnych" cinskych LEDiek s klastrom SMD odporov v patici.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných