... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Pondelok, 15. Marca 2021, 13:58

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 05:04, upravené celkom 3 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 18. Marca 2021, 08:28

Toto je cim dalej, tym [tragi]komickejsie....
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 18. Marca 2021, 17:01

Znovu zdôrazním, ak si niekto kúpy "jazdenku" vo všeobecnosti akúkoľvek značku tak v istom momente života daného auta sa už jednoducho neoplatí do toho nalievať peniaze. To si ale musí uvedomiť každý kto sa dá na túto cestu. Ešte horšie je keď to musí jazdiť do servisu a človek si nevie na to spraviť svojpomocne základný servis + XY veci... Už len výmena dpf a do toho repas zf prevodovky je pri niektorých ročníkoch nerentabilna. Čerpadlo a vstreky nehovoriac. Cabinko prajem iba bežný servis... Ja mam tiež vydojenku f11 520d, vyservisoval som co bolo treba nejaký ten retrofit a teraz jazdim. Netrápim sa ak bude náznak nerentabilnej opravy, pôjde preč...
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 18. Marca 2021, 17:29

Tu si treba zalozit bavorak.xls a poctivo pocitat, zomret vies aj na 1000 porezani. Ale ja niesom financny expert s pasivnymi prijmami co ti povie kolko % prijmu je rozumne davat rocne na auto.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 18. Marca 2021, 20:11

Lepsie nezakladat.. :D Potom tvrde prebudenia prichadzaju.
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 18. Marca 2021, 20:39

prvy krok k zmene je pochoponie skutocnosti nie ? :)
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 18. Marca 2021, 21:45

Hej, pochopi to a kupi si nove nie? No nie, takze nech sa pekne vozi vo vytuzenej F10, nevedomy. :D
 
RKa74
Príspevky: 222
Registrovaný: 25.5.2020
Kraj: Trenčiansky

Re: Kúpa F10

Streda, 24. Marca 2021, 20:02

Väčšinu z Vás to trápi viac že sa mu na aute čosi poserie ako jeho samého. Čo ste mu sľúbili príspevky či ako?
Viete čo je paradox? Prídete na fórum kde sú (okej mali by byť) fanúšikovia danej značky a všade dookola čítaš len aké sú to autá na picu. Všetkom je zlé. Vždy sa tam preberajú len problémy. Nehovorím len o bmw. Dlho som bol členom na audi, sledoval som nejaké príspevky na MB, bol som dlho moderátorom na Forde a všade to isté. Tak len uvažujem že akú jazdenku kúpiť. Mám F11 takže podľa väčšiny ju každú chvíľu doveziem na srotovisko alebo predám ciganov.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1043
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Kúpa F10

Streda, 24. Marca 2021, 21:53

Co sa cudujes? To je normalne. Ti co su spokojni, nechodia vypisovat na fora ako je to fajn. Nepotrebuju pytat rady. Jazdia a vacsina ani netusi, ze su nejake fora.
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Streda, 24. Marca 2021, 22:27

RKa74 napísal:
Väčšinu z Vás to trápi viac že sa mu na aute čosi poserie ako jeho samého. Čo ste mu sľúbili príspevky či ako?
Viete čo je paradox? Prídete na fórum kde sú (okej mali by byť) fanúšikovia danej značky a všade dookola čítaš len aké sú to autá na picu. Všetkom je zlé. Vždy sa tam preberajú len problémy. Nehovorím len o bmw. Dlho som bol členom na audi, sledoval som nejaké príspevky na MB, bol som dlho moderátorom na Forde a všade to isté. Tak len uvažujem že akú jazdenku kúpiť. Mám F11 takže podľa väčšiny ju každú chvíľu doveziem na srotovisko alebo predám ciganov.
A co mame sformovat honikruh ("jerk circle") a zborovo odriekat reklamne brozury BMW ? Chvalabohu ze nie je okolo tejto znacky klapkovy kult fanusikov ako okolo Apple a ludia normalne povedia tak ako to je. Kazdy mame sanon faktur ktore keby zrolujes tak das knockout zpagruky kazdemu kto ma naivne predstavy ake je to lacne vozenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
runder
Príspevky: 2801
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: ropak
Kraj: Prešovský

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 25. Marca 2021, 08:34

Cabinko napísal:
čakal som že od teba alebo niekoho dostanem jasnú odpoved že napr. Mobile 1 - 5w40 c3 alebo niečo take aby som vedel čo do budúcna kúpiť.
Napíš/zavolaj k nám na podporu :-"
BMW F01 740d
ex: BMW e92 335d
ex: Nissan 350z
 
RKa74
Príspevky: 222
Registrovaný: 25.5.2020
Kraj: Trenčiansky

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 25. Marca 2021, 11:15

pablohablo napísal:
A co mame sformovat honikruh ("jerk circle") a zborovo odriekat reklamne brozury BMW ? Chvalabohu ze nie je okolo tejto znacky klapkovy kult fanusikov ako okolo Apple a ludia normalne povedia tak ako to je. Kazdy mame sanon faktur ktore keby zrolujes tak das knockout zpagruky kazdemu kto ma naivne predstavy ake je to lacne vozenie.

To určite nie je treba. Len mám pocit že na fóre sa značka skôr hejtuje ako chváli alebo ako to napísať. Tiež nie som zástancom aby sa vypisovali hlúposti ako sú naše autá top, ale chýba mi trošku odstup alebo realnost toho celého. Je ale fakt že sú skupiny, ktoré sú doslova ako sekty a to je na pic...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12255
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 25. Marca 2021, 11:24

Je viac typov ludi co si kupuju tuto znacku. Ti ktori ju chcu bez ohladu co to obnasa a potom ti ktori si ju kupia,lebo nevedia co to obnasa...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Streda, 31. Marca 2021, 15:30

Ahojte. Ozývam sa trošku neskoro ale na tie kraviny o modlení a aktívach a pod. to bola strata času reagovať.

A áno až zajtra ideme brzdy a žhaviče vyriešiť, servisák bol chorý, tak sa to natiahlo.

Zajtra dáme komplet brzdy pôjdu ate kotúče aj doštičky keramické, vymenia sa všetky zhavice a pôjdeme dpf dať regenerovať (uvidíme ako to dopadne), auto ide zatiaľ výborne.

Čo sa týka výmenného ložiska a zvuku, zistil som že keď idem rovno a zatočim volantom do strany tak chvíľku počuť šúchanie, po chvíľke prestane. Bolo mi povedané že to môže byť kľudne krytka bŕzd/ložiska a stačí ju vyhnúť. Zajtra sa na to pozrieme keď bude auto na zdviháku. Zároveň prekontrolujeme predne ramená a ako mi známi poradil, ak bude potrebná nejaká výmena tak mám vymeniť všetky ramena aj tyčky stabilizátorov a natáčania (či čoho) proste kompletka. A áno pozerám už len čo ste mi odporučili (fag, skt).

Ohľadom remeňa / reťaze menili sa obe aj s napinakmi, vodna pumpa, čistilo sa dpf, menil sa olej aj olejová vaňa v prevodovke. Ja som po kúpe vymenil motorový olej aj všetky filtre okrem palivového (ten sa menil pred 10k km), a pôvodný majteľ cca 15-20k km s5 menil vysokotlakové čerpadlo.
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúpa F10

Streda, 31. Marca 2021, 15:35

Tak vyzerá že by to mohlo dačo najazdiť 😁

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných