... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 07:22

starynovy napísal:
Ako co je na tom kokocke? Ze beru o 5% viac nez PN ci ze neberu 100? :D Lebo v najlepsiej firme nielen na orave, niekolkonasobny podnikatel roka, filantrop ktory uprednostnil zdravie zamestnancov pred ziskom. Ano, MTS Krivá! Tak ti sedia doma uz 3 tyzdne a beru presne 0%. Neviem ci vsetci ale radovi zamestnanci ano. Sa mozu vo wajci kopat do..vajec.

Nuz neviem ci mam vobec reagovat, lebo trepes chujoviny. Podnikatel roka zavrel firmu od pondelka (resp uz v piatok vecer) a kto moze ma Homeoffice, kto nemoze cerpa "dovolenku" s tym, ze dostane dalsie volno ked sa situacia ukludni aby si nevycerpal cele volno na tuto situaciu. Plat normalne ide a ak bude treba kvoli casflow znizit vydavky, siahne sa najskor tym najlepsie zarabajucim, bezny ravody zamestnanec to pociti najmenej a ako posledny.
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 08:55

inak MTS je asi jedna z naj firiem, s ktorymi spolupracujeme, pristup, profesionalita, ochota.

Co sa tyka VW, tak 60% je pochopitelnych, kto moze, cerpa staru dovolenku. Priemer je stale vyboostovany vdaka vianocnym odmenam, cize v principe to bude mozno aj 80% bezneho mesacneho platu. Kratkodobo je to dobry deal, za to, ze clovek sedi doma. Pri takej mase zamestnancov nemoze nik cakat, ze firma bude platit plny plat, ked nema odbyt. Ludom, co by chceli 100% ako keby sa nic nedialo jebe na gebulu.....
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 09:22

Zaujimave, kedze takeho zamestnanca mame doma.. ale OK, najlepsia firma. Este povedz ako si sa tam zmenil a uz nenadavas. :D Mna to uplne fascinuje ako su ti bezni niktosi z toho tam napumpovani a pri tom beru rovnako ako inde na orave a vyhody maju len v hlave. Tomu hovorim marketing.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 09:41

Samozrejme a preto, ze je to ako vsade tam chcu vsetci ti bezni niktosi pracovat. Ze mas niekoho doma 3 tyzdne doma je prinajmensom skreslene alebo vobec nepravdive, realita je tak ako som napisal.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 09:46

Jasne, ze chcu. Marketing. Co robi taky udrzbar elektrikar cez home office? :D
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 09:50

Ty si si precital aj prispevok, ktory som napisal ako reakciu na tie tvoje sprostosti? Sedi doma, plat dostane a este ani dovolenka sa mu nekrati. Firma pracuje v obemdzenom rezime od pondelka tohto tyzdna. Minuly tyzden sa este normalne pracovalo.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 09:56

Precital, potom ti napisem ci dostal. :)
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 10:11

Nemusis mi pisat nic, pretoze to bolo jasne deklarovane.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 10:25

Dobre tak to napisem tu, len tak. Nie tebe.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 11:56

no, bmv zatvara na 4 tyzdne, pistacik uvari playstation ;).

ale dnes uz naozaj kazda sranda trva len 3 dni, v pripade korony tyzden, ale mam pocit, ze zaujem verejnosti proste opadava, udaje zverejnene v poslednych dnoch o modeloch vyvoja nakazy maju na ludi podla mna az prilis pozitivny efekt. Nejak sa kazdy zmieruje s tym, ze skor ci neskor koronu chyti, kazdy dufa, ze nebude z tych, co skonci v nemocnici a maximalne to doma 2 tyzdne vylezi, ale u ludi, aspon tych, s ktorymi som som v kontakte, narasta optimizmus pomerne rychlo.

Ale co mi tak oneskorene trklo bola cena tych rusok, ja som fakt nemal sajnu, kolko stoja bezne obycajna ruska, ked povedali, ze za 21m. kusov daju 27m. eur reku no dobre, menej ako 1,40 za kus, na to, ze je to vladna zakazka, narychlo upecena to hadam neni az taky kseft. a potom niekde medzi recou v nejakom rozhovore s lekarnikom padlo, ze stoja 10 - 20 centov kus, bezne. Tak to uz smrdi mrzkym grosom.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 12:45

Zalezi ake ruska to vlastne budu. Ja cakam na textilne. Ale netusim, kolko budu mat vrstiev, ci v nich cosi bude, alebo aspon nejake striebro.

Povodna cena bola 0.7e bez dane za ks. Teraz rano prisiel mail od obchodaka, ze cena sa navysuje na 1.2e bez dane za kus.


V kazdom pripade, mne celkom ujebala dekel ta prognoza nasich odbornikov, ze do troch mesiacov tu budeme mat 500tis nakazenych. To mi chcu povedat, ze akoze na slovensku bude 2.5 nasobne viac nakazenych ako je teraz celosvetovo, pat mesiacov od prepuknutia pandemie v cine? Da faq?

btw mala iskricka nadeje:
https://www.etrend.sk/firmy/farmaceuticky-gigant-ponuka-nadejny-prostriedok-na-liecbu-covid-19.html

Plaquenil je registrovany liek, masova vyroba prebieha, cize navysit vyrazne produkciu by mohla byt otazka velmi kratkeho casu.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 12:59

Ohlásili ministrov, Joe biturbo uz nebude kráľ exekutorov
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 13:03

boborjelotor napísal:
no, bmv zatvara na 4 tyzdne, pistacik uvari playstation ;).
BMW len v europe a ti co dodavaju aj mimo Europy musia pekne do prace :)
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 13:33

Akurat som mal po dlhej dobe zapnute radio a siel Zavodsky, tak tam ktosi predstavoval nejaky novy algoritmus. V najhorsom pripade kedy by sa nic nerobilo a kazdy zil dalej by sme mali do 25 dni 40% nakazenych. V tomto pripade kedy mame druhe najprisnejsie opatrenia v europe, hned po IT a vraj sa este ma sprisnit o chodenie vonku iba v rusku by sme mali mat do 3 mesiacov 10% nakazenych. Takze je ta krivka nakazy dost plytka. Co nieje potesive je ten cas. Znamy z holandska ktory uviazol v UK hovori, ze vlada im povedala nech su kde su a davaju tomu 4 mesiace kym sa to nejako vrati..kdesi. Dlhooo. Kazdopadne som zvedavy ako dopadne teda slovensko s najprisnejsim rezimom vs. salamisticke krajiny ako UK.
 
Užívateľov profilový obrázok
Slavino
Príspevky: 753
Registrovaný: 2.10.2012
Auto: F31LCI 320xDrive
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Politika a ine sr*cky

Streda, 18. Marca 2020, 13:49

Ja nechapem na co je vobec laickej verejnosti zaoberat sa nejakymi modelmi, ktore nie su ani spolahlive ad jedna a ad dva skor vyvolavaju paniku, aj ked denne vsetci zainteresovani opakuju mantru o nesireni paniky. Toto je uplne kontraproduktivne, dla mojho skromneho nazoru.
Apropo, nie len BMW ale aj Audi zatvara, co ma akoze velmi nepotesilo, ked ze som sa sem po peripetiach a riskovani, ze sa nedostanem domov tak lahko spat, dosiel v podstate na 3,5dna. Aj ked tento vyvoj sa dal ocakavat...ale nie o tom som chcel...Pre mna je najzarazajucejsi fakt ten, ze v Bavorsku ziaden virus neni....Teda aspon sa tak vsetci tvaria (Audi Ingolsadt,ale nie len v zavode ale v celom meste) Tu ide zivot uplne v rovnakych kolajach, ludia sa zgrupuju 10+ na fajciarke na 3m2 a nic...Ziadne ruska, ziadne odstupy. Isiel som do Kaufu nakupit a bol som tam ako mimozemstan jediny s repsiratorom, nikto nic, len cumeli na mna...ale na druhej strane, regale vybrakovane, tak ze ked budu vsetci nakazeni nevadi, hlavne nech su najedeni. Holt v tom mala Mutti pravdu co predpovedala, ze sa nakazi 70 ci 80% populacie Nemecka. Presne, ked uplne jebu na ochranu seba a druhych. Tu proste nieco velmi zlyhalo,alebo sme my tak paranoidni vsetci?! Asi nie,ked sa clovek pozrie na Taliansko a to ako velmi to podcenili....Du blejt,nejak sa opustam

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných