... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
BMW-_-boy
Autor témy
Príspevky: 111
Registrovaný: 7.5.2016
Kraj: Košický

Prerušované pískanie z predného kolesa - pravdepodobne brzdy ?

Sobota, 3. Augusta 2019, 07:59

Čaute,
Cca 4000km dozadu som vymenil predné komplet brzdy. Dával som tam ATE keramické. Tak isto sa menili aj predné ložiska. Problém je ten že ako začalo teplo tak som začal chodiť so spusteným oknom a počul som ako mi niečo píska z kolesa - pravdepodobne ľavé predné. Jedna sa o prerušovaný piskot. Pripomína mi to ako keď človek píska ústami. Akonáhle sa len dotknem brzdy tak to hneď prestane. Po uvolnení znova začne. Jednoducho robí to stále pokial sa nedotknem brzdy. Začína mi to celkom dosť liezť na nervy keď si chce človek užiť leto so stiahnutým oknom a toto musí počúvať. Brzdy sa komplet rozobrali pozreli či tam nie je ani najmenší náznak toho že čo by to mohlo spôsobovať, ale vsetko vyzerá ok.
Stretol sa už niekto s takým niečim ?
Vďaka
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: Prerušované pískanie z predného kolesa - pravdepodobne brzdy ?

Sobota, 3. Augusta 2019, 17:06

Ja tiez od vymeny brzd pozorujem ze suchaju....zozaciatku suchali tak ze ze sa prehrievali....robil som to podla TIS a nenamazal som vodiace koliky lebo pisali ze sa to mazat nema...potom som ich namazal a uz sa neprehrievaju ale atal6e malilinko suchocu...a to mam komplet strmene zrepasovane..aj nove tesnenia aj valčeky.... 🤔
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
eld
Príspevky: 763
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: Prerušované pískanie z predného kolesa - pravdepodobne brzdy ?

Nedeľa, 4. Augusta 2019, 07:27

Co sa piskanka tyka tak sposobuje to nieco jedine medzi kotucom a platnickou, hrana na platnicke/kotuci, necistota.. mozno by pomohlo prebehnut platnicky smirglom? Tiez mi to robi, sice na golfe, ale tam je problem, ze kvoli nie castemu brzdeniu a pouzivaniu auta zahrdzavela hrana kotuca a ked sa o to tre platnicka tak to piska cize bud stocim kotuce alebo vymenim.

A co sa suchania tyka tiez mi to na E60 dlho suchalo po vymene az kym si poriadne nesadli brzdy, ale nic sa neprehrievalo.
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: Prerušované pískanie z predného kolesa - pravdepodobne brzdy ?

Nedeľa, 4. Augusta 2019, 15:49

Ako funguje vracanie valceka v strmeni? Je to podtlakom? Niekde som cital ze ze ked sa stlaci pedal tak vacek sa vysunie a kusok zdeformuje to tesnenie a to ho vlastne vrati spat 🤔 co je na tom pravdy? :)
E36 compact 316i           (||||)(||||)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných