... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Orbitko013
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 30.7.2019
Auto: Bmw e60
Kraj: Košický

Problem automaticka prevodovka KE okolie

Utorok, 30. Júla 2019, 22:14

Ahojte, hladal som v temach ale nenasiel som nieco aktualne.
Mam taky problem. Bmw e60 520i 2004.
Moj automat zacina mat problem.
Pri jazde po rovinke ide v poriadku. Akonahle idem do kopca a udrziavam 50-60 km/h vidim ze otacky mi skacu hore dole viac ako o 1000 ako keby nevedel co zaradit. Akonahle zosliapnem viac pedal a podradi uz to taha v poriadku. Pri poslednej jazde mimo mesta ked som zosliapol pedal na polku pri podradovani mi trhlo autom a pocut kovovy zvuk. Stalo sa to par krat. Pri kludnej jazde su problem len otacky. Nemam auto dlho chcel som menit akurat olej a filtre v prevodovke. Len v 2 servisoch mi povedali ze to treba uz cele repasovat. Preto hladam volakeho fajnsmekra co sa vyzna do automatov. Co by mi vedel povedat ci by mohlo pomoct vymenit olej alebo uz len repas/vymena. Som z Kosic cize najlepsie nieco v okoli. Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
mirogo
Príspevky: 128
Registrovaný: 8.6.2011
Auto: 330ci
Kraj: Košický

Re: Problem automaticka prevodovka KE okolie

Utorok, 30. Júla 2019, 22:26

 
Užívateľov profilový obrázok
villli
Príspevky: 29
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: 120d
Kraj: Prešovský

Re: Problem automaticka prevodovka KE okolie

Streda, 31. Júla 2019, 07:49

Tento problem moze byt aj prevodovym olejom, kazdopadne to moze byt aj prevodovka. Drzim palce.
 
Užívateľov profilový obrázok
mirogo
Príspevky: 128
Registrovaný: 8.6.2011
Auto: 330ci
Kraj: Košický

Re: Problem automaticka prevodovka KE okolie

Streda, 31. Júla 2019, 08:33

villi nemyslim si, ked mu tam nieco robi kovovy zvuk, ze by pomohla vymena oleja, skor si myslim ze ty nikdy nedocitas poriadne naco sa ludia pytaju
v predchadzajucej teme si tiez cital ale nedocital a chalan zbytocne skusal vymenit/kupil tie f11 sedacky... to ta neserie ze on vyhodil zbytocne peniaze?
prepac ale neda mi nezarypnut do teba... odbornik ale to ze na novsich autach sa koduje baterka to ta prekvapi? :D ale kludne dalej zbieraj prispevky my vsetci sme si uz tu na to zvykli :)

Orbitko: z vlastnej skusenosti ti poviem, z nicoho nic pri 245tkm mi zacali skakat otacky pri normalne jazde, ale nie ako tebe max 200-300 aj to vela pisem.
Prevodovka nerobila ziadny zvuky ziadne trhnutia, ani nudzaky len pri kludnej jazde skakali otacky. Bol som u Kamila ako som ti hore pisal a nakoniec vymena oleja a filtra mi pomohla.
Dnes po 2 rokoch a cca 20tkm mi prevodovka funguje nadalej v poriadku.

Skus Kamila, popripade KoKi team PO, problem s KoKi je ten ze su do konca augusta zaneprazdneny.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Problem automaticka prevodovka KE okolie

Streda, 31. Júla 2019, 08:47

Skákanie otáčok je najčastejšie spôsobené odchádzajúcim hydromeničom.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných