... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Autor témy
Príspevky: 187
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

E65 buchot od zadného kolesa (závislý od otáčok)

Streda, 24. Júla 2019, 16:51

Čaute,
minule sa mi stala divná vec. Išiel som do mesta a zrazu som počul, ako mi v pravom zadnom kolese niečo búcha. A fakt že riadne rany (ako keby sa mi čosi dostalo do kolesa). Normálne že cing, cing, cing podľa otáčok kolesa...

Čo je ale divné je to, že tie rany sa ozývali iba vtedy, keď som pridával plyn. Akonáhle som plyn ubral, tak ostalo ticho. A takto to robilo stále, tak som zastavil, dvihol som auto na hever a pár krát som pobúchal po kolese (robil som to na parkovisku, takže nechcel som rozoberať polku auta). Po tejto "oprave" už ostalo ticho a asi mesiac to nebúchalo, ale potom zas začalo.

Predpokladal som, že to robí ručná brzda, tak som to rozobral, poriadne vyčistil a zložil späť. Pár dní bolo ticho, ale dnes sa ten buchot ozýval zas. Keď som nepoužíval ručnú, tak som bez problémov jazdil a nič nebúchalo, ale posledných pár dní som ručnú používal dosť a zas to začalo. Preto si stále myslím, že by to mohla byť ona.

Moja otázka ale znie: čo konkrétne by to mohlo byť? Pakne sa pekne hýbu, vracajú sa späť, pružinky sú tiež nepoškodené atď. Celkovo tá ručná vyzerá v dobrom stave.

Alebo to môže byť niečo iné? Žeby ložisko? Ale to by asi tak pravidelne nebúchalo, ale skôr hučalo, nie? Ďakujem za akékoľvek rady.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných