... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 07:01

a kolko myslis, ze tych e46, ktore maju na odometri pod 250000 ich aj realne ma. viac by som sa bal tych e46, ktore nemaju udajne ani 200 ako tych, co maju 300+
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 08:13

Ahoj, nechcem nic hovorit ale ako prve auto je E46 totalne nevhodne auto. Tam neodchadza motor, tam uz odchadza pomaly vsetko, 90 percent kusov su po vela majiteloch a kazdy na to sral, len to nalestil a dal tomu minimum aby to jazdilo. Ak si student a mas si to platit sam tak sa na to vyser a kup si fabiu combi 1,4 16V (super na vylety s partiou a diely su za facku) co najnovsiu a co najmenej km overitelne na svk.
Na bmw mas cas ked budes pracujuci s pravidelnym nadstandartnym prijmom. Za mna tolko, ale tak je to tvoja volba :smile:
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 08:15

Čakať, že do takejto sumy bude to bmw lapať jak hodinky, to je naivná predstava. Polož si otázku, či budeš schopný to auto aj servisovať, predsa len už viac vecí podľa mňa bude treba meniť a lacné to nebude.
Čiže fakt je, že na tvojom mieste by som ešte od bmw upustil ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
kkt1
Príspevky: 317
Registrovaný: 7.6.2018
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 08:35

Dobre si si vybral. Ako 20 rocni fagani sme si kupovavali e36tky 6valce a bez problemov sme to dali. Teraz si 20 rocni studaci kupuju e46tky a nevidim v tom ziadny problem. Nie je to o moc zlozitejsie auto. Kup si hocico 6valcove benzin a budes spokojny. To su najkrajsie casy ked ako studak realne nic riesit nemusis len skolu a auto a to kedy sa pojdes zase previezt ;) Potom sa budu uz povinnosti len nabalovat a na auto ti tolko casu a energie neostane. Prezit toto obdobie vo fabii 1.4 tak to je ako keby si sa dobrovolne rozhodol ze budes do 40tky panic. Go for it.
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 08:58

kkt1 napísal:
Dobre si si vybral. Ako 20 rocni fagani sme si kupovavali e36tky 6valce a bez problemov sme to dali. Teraz si 20 rocni studaci kupuju e46tky a nevidim v tom ziadny problem. Nie je to o moc zlozitejsie auto. Kup si hocico 6valcove benzin a budes spokojny. To su najkrajsie casy ked ako studak realne nic riesit nemusis len skolu a auto a to kedy sa pojdes zase previezt ;) Potom sa budu uz povinnosti len nabalovat a na auto ti tolko casu a energie neostane. Prezit toto obdobie vo fabii 1.4 tak to je ako keby si sa dobrovolne rozhodol ze budes do 40tky panic. Go for it.

Sak presne potom su tie bmwcka aj v takom stave, ked ste to lepili po kamaratoch so 100eurami vydrankanymi od manky, lebo ostatne ste prechlastali :D. Ked si student tak mas robit skolu, balit baby a po veceroch sa zabavat a sem tam si ist zarobit na brigadu aby bolo za co zit. Nejaka posrana plecka 20 rocna mi tam moc nepasuje. A k tej fabii, neboj sa prenho to bude ako formula 1 ;)
Mi nevrav, ze si ako vysokoskolak kupoval E36ky 6 valce. :) Ved len na spotrebe odpalis mrte prachov.
 
HeWhat
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 3.8.2018
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 09:07

No k tým kilometrom myslím si, že v Nemecku nájdem aj 200 000km neviem ako je to so stláčaním kilometrov ale verím v to že nemeckí súkromní predajcovia nebudú mat dôvod to nejak extrémne stáčať ale možno sa mýlim...
K tomu či prvé auto fábiu alebo BMW poviem ti tak..servisu sa nejak nebojím za všetky peniaze nejdem kúpiť ostane mi minimálne 2000€ na nejaké prípravné opravy a k tomu ako som už vyššie písal nemám problém si počas semestra privyrobiť za týždeň 300€ keď budem niečo potrebovať vymeniť a k tej fabii....presne mame doma fábiu 1.4 MPI 55kw combi ohľadom servisu je to auto absolútne bez problémov mame ho už 10 rokov ale presne ako napísal kkt1 už mám najazdené v tej fabii cca 15 000km a stále je to Fabia proste nikto sa na to nepozrie a určite ti nebudú baby do tohto auta sadat samé jedine pod vplyvom rohypnolu 😂
Na 99% som rozhodnutý že chcem E46 len už mi ide len o tu motorizáciu a stále uvažujem medzi 320i 125kw alebo 325i 141kw ale aj tak Dik za názory
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 09:16

v poriadku presvedcil si ma. Inak baby co idu za tebou kvoli autu tak takym sa skor vyhni :D
a never tomu, ze zlatokopky ocenia E46. Na E46 nie su problem kilometre ako take, ale staroba auta a mechanicke opotrebovanie vsetkych casti auta, napriklad vacsina plastov je skoro na prach.
 
HeWhat
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 3.8.2018
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 09:20

Veď zase som to nemyslel doslovne ale vieš bude sa na to pozerať inak ako na fábiu lebo baby sú hlúpe 😃 neriešia aký je to rok alebo koľko to stojí stačí že je to BMW alebo Audi 😂
Preto hľadám niečo ako som poslal vyššie tu modrú 325i vidno že ten chlap sa i to staraj a bol to jeho cukrík a mal ho 10 rokov a robil tam hrdzu aj všetko keby že chcem len auto na vozenie tak kúpim aj za 1500€ nejakého bez výbavy a najebane 300 000 km
 
Užívateľov profilový obrázok
kkt1
Príspevky: 317
Registrovaný: 7.6.2018
Kraj: Žilinský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 09:46

jalfons320 napísal:
Mi nevrav, ze si ako vysokoskolak kupoval E36ky 6 valce. :) Ved len na spotrebe odpalis mrte prachov.
Najprv som mal klasicky 2.0 benzin, v poslednom rocniku som si kupil 2.8i. Vsetko som si kupoval sam a od mamky som nic nedrankal, mal som vikendovu pracu, ktora mi bohate pokryla tieto vydavky. Potom som si nasiel frajerku a rok sme prezili a presulozili v aute. To obdobie proste stalo to za to :D Ale samozrejme to musi posudit kazdy sam, aky ma prijem, moznosti servisu atd. Ja len vravim ze e46 6valec je uplne v pohode kara, a ak ma chalan mesacne prijem aspon 300 ecka tak nie je problem. Ak nema pocas roka prijem ziadny tak nech si radsej nekupuje nic.

btw. ci si kupis 320i alebo 325i je uuplne jedno. podstatny je stav.
 
Užívateľov profilový obrázok
eddone
Príspevky: 267
Registrovaný: 6.4.2018
Kraj: Košický

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 11:24

Jednoznačne pozeraj po 2,5lke. Ja som tiež presadol z 2,0l do neho a bol som milo prekvapený ako ide. Dvojliter je do tých 3000ot/min. dosť lenivý, nenutí tak k rýchlej jazde. Pre niekoho výhoda, pre niekoho nie. Dvaapolka točí pekne už odspodu a náklady s dvojlitrom sú fakt totožné, takže nevidím dôvod ju nekúpiť. Už len nájsť pekný kus.
BMW e46 330iA (303) Ahorn Hochglanz
BMW e46 ///M3 (A08) Alu Shadow

Staré BMW = radosť z jazdy
Nové BMW = radosť z výbavy
 
brano926
Príspevky: 30
Registrovaný: 13.3.2008
Kraj: Nitriansky

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 12:41

jalfons320 napísal:
Ahoj, nechcem nic hovorit ale ako prve auto je E46 totalne nevhodne auto. Tam neodchadza motor, tam uz odchadza pomaly vsetko, 90 percent kusov su po vela majiteloch a kazdy na to sral, len to nalestil a dal tomu minimum aby to jazdilo. Ak si student a mas si to platit sam tak sa na to vyser a kup si fabiu combi 1,4 16V (super na vylety s partiou a diely su za facku) co najnovsiu a co najmenej km overitelne na svk.
Na bmw mas cas ked budes pracujuci s pravidelnym nadstandartnym prijmom. Za mna tolko, ale tak je to tvoja volba :smile:
Neviem, ale zda sa mi, ze som na bmw fore. Ked sa chalan pyta, aku e46 kupit, asi chce rady ohladom auta. Keby chcel tvoje rady, kupit fabiu a setrit korunky, navstivil by financneho poradcu alebo nejake ekonomicke forum.

Este raz, zdrz sa trapnych nazorov, ktore aj tak menis rychlostou svetla. Papaj lieciky, ktore pan doktor predpisal na schizu, a nechaj dospelych rozpravat.
 
Užívateľov profilový obrázok
Gabo10
Príspevky: 1319
Registrovaný: 13.7.2013
Auto: E39 530iA
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 13:32

Ja som ako študent mal e39 30D,mesačne som s tým robil cez 1200km a v pohode sa to dalo živiť z 300eur mesačne brigády.I ked uznávam že 70% paliva mi platili kamaráti kedže som ich vozil do školy :D
Ak riešiš fakt nutné servisné výdaje sa to dá...netreba sa toho báť a zo strachu jazdiť fabiu

Tie km 350 tisíc je na e46 viac než bežné,skôr sa čudujem ked nejaká má menej :) Pri dobrej starostlivosti tie autá dajú 700-800,je to prémiovka nezabudni že na prémiovkách autá majú 300 tisíc km behom prvých 5tich rokov

Ešte môžeš pozerať predFL 328i,je to starší M52 motor ale je rovnako spoľahlivý,výhoda je že za 4000 už musíš nájsť pekný kúsok
Ľudia, ktorí tvrdia, že sa nedá, nemajú zavadzať ľuďom, ktorí veria, že sa dá.....
[E39 530iA] Daily car
[E39 530D] socialne presúvadlo EX
 
heroe
Príspevky: 2379
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 15:05

Ale prosim ta, 328 bude zozrata nie len od hrdze ale aj od moli :D , to nemozes mysliet vazne..... ber 325i co najnovsi kludne by som sa zameral iba na 2004-2005 rok max 2003, nieco ako ta modra len este sportove sedacky, ktore su fakt lepsie.... na plyn pri tak malom najazde sa nesustreduj vobec...

A ak si to chces kupit kvoli tomu ze ti budu babenky skakat na pindika tak sa na to rovno vyser, jedine ze by videli tvoje bicaky ked budes tlacit auto do servisu :D , zas, lebo e46 je uz auto iba pre ludi ktori ho lubia a odpustia mu kazdu jednu poruchu, pre bezny konzum uz davno nie....
 
jalfons320
Príspevky: 449
Registrovaný: 6.6.2018
Auto: som rozbil :(
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 15:13

predne ako pise heroe, ak uz teda, tak co naj najzachovalejsi kus aky sa ti bude dat, inak ta porazi :)
braňko926: ako? este raz prosim
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: Kúpa BMW e46

Pondelok, 6. Augusta 2018, 15:22

Ja neviem... mal som asi 8x e46 a ako daily auto by som to nechcel.. vsetky to boli take ze som sa povozil a predal.. kazda jedna na17tkach tahala po kolajach.. predfl nechutne gumovy plyn. pedal- po fl sa to vylepsilo a aj s tvrdostou spojkoveho pedala.. kulisa riadiacky toboz.. Ak e46 jedine pofl.. ale aj tak by som ju nechcel.. su omnoho mladsie a lepsie auta.A radsej by som siahol po niecom peknejsom "nepremiovom" ako po e46
inak a predfl mal skoro kazdy problem ze mal zakarbonovanu skrtiacu klapku ? dobre hovorim? vsetky plynove pedale sa tam "lepili" trebalo to rozobrat a vycistit- ak ho niekto dusil tak to bol nasledok
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných