... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Pato m.
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 7.6.2016
Auto: BMW E91
Kraj: Žilinský

Kontrolka svetiel

Utorok, 7. Júna 2016, 18:20

Caute chalani...mam taky problem...svieti mi kontolka vypalenej ziarovky a na diagnostike ukazalo ze su to predne stretavacie svetla...boli tam dorabane xenony a teraz su tam h7 a svieti ta kontrolka...nemoze byt daky modul odpaleny alebo nieco? Vydava to aj zvuk a dost mi to lezie na nervy...dakujem za odpoved...ps ak to tu uz bolo riesene ospravedlnujem sa
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6565
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Kontrolka svetiel

Utorok, 7. Júna 2016, 18:38

Moze sa zablokovat FRM modul. Ak sa chyba opakuje urcity pocet cyklov a ignorujes ju, potom sa modul zablokuje.
 
Pato m.
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 7.6.2016
Auto: BMW E91
Kraj: Žilinský

Re: Kontrolka svetiel

Utorok, 7. Júna 2016, 18:55

A ako to odblokujem alebo co urobit aby mi to nevypisovalo?
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Kontrolka svetiel

Pondelok, 20. Júna 2016, 08:42

Dohodni sa s nikym kto ti vypne kontrolu ziaroviek, potom ti to prestane vypisovat chybu. Myslim ze sa da nastavit zvlast kontrola zhasnutych ziaroviek a zvlast kontrola rozsvietenych,  Neda sa to resetnut ako ine chyby cez diagnostiku, pravdepodobne to to v diagnostike ani chybu nevypise, aspon mne chyby vypalenych ziaroviek nepisalo.
RJ ma v pamati counter na pocet upozorneni, pokial sa prekroci, nemam presnu skusenost kolko je hranica tak sa trvalo obvod chybnej ziarovky vypne a ziarovka nebude svietit ani po vymene za novu. V takychto pripadoch ti niekto povie ze musis vymenit FRM za novy, a mas si pripravit 500E. 
Ked tomu ale venujes chvilku casu, tak tych 500E ti to usetri. Totiz v tomto pripade neodide cela jednotka (tak ako mne) , ale da sa s nou este stale komunikovat a pocitadlo sa da vynulovat. 
prikladam strucny navod ako sa to da spravit doma, pripadne to bude vediet spravit nejaka dobra dusa s kablom nablizku zadarmo alebo par eur. Je to z e90post:

Short Circuit Counter is reset with Tool32 from BMW Standard Tools with a K+DCAN cable. 

When in Tool32 select FRM_XX (whatever FRM you have) then run job: 
_reset_kurzschluss_sperre with the lamp ID of the faulty lights in the argument field. So for you I guess it's...

Tails
0x11
0x12
0x13
0x14

Rear Fogs
0x17
0x18

Lamp ID Lamp Fixture
0x00 High Beam, Left or E92/3 Cornering Light
0x01 High Beam, Right or E92/3 Cornering Light
0x02 Low Beam, Left
0x03 Low Beam, Right
0x04 Parking Light, Left
0x05 Parking Light, Right
0x06 Fog Light, Left, Front
0x07 Fog Light, Right, Front
0x08 Turn Signal, Left, Front
0x09 Turn Signal, Right, Front
0x0A Turn Signal, Left, Rear
0x0B Turn Signal, Right, Rear
0x0C Unassigned 1
0x0D Lighting WBL Button?
0x0E Brake Light, Left
0x0F Brake Light, Right
0x10 Brake Light, Center
0x11 Taillight/Brake Light, Left 1 or E92/3 Daytime Running Light
0x12 Taillight/Brake Light, Right 1 or E92/3 Daytime Running Light
0x13 Taillight/Brake Light, Left 2
0x14 Taillight/Brake Light, Right 2
0x15 Licence Plate Lighting
0x16 Interior Lighting
0x17 Fog Light, Left, Rear
0x18 Fog Light, Right, Rear
0x19 Reverse Light, Left
0x1A Reverse Light, Right
0x1B Brake Force Display, Left
0x1C Brake Force Display, Right
0x1D Clamp 58g
0x1E LED Driving Lights Control
0x1F LED Front Field Illumination
0xFF Unknown Lamp
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
Pato m.
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 7.6.2016
Auto: BMW E91
Kraj: Žilinský

Re: Kontrolka svetiel

Pondelok, 20. Júna 2016, 08:58

Dakujem ti za radu ale vyriesil som to...bol to ten modul a chalanisko mi ho spravil za 120€...vysvetlil mi to tak ze ked vyhodi chybu a ignorujes ju viac ako 50 startov tak sa modul odpoji...majitel predomnou tam mal xenony ale RJ nepreprogramoval tak mu stale vyhadzovalo chybu a ja som to kupil aj s tou chybou uz cize som nevedel ako dlho to ignoroval...ale fakt dik za radu...urcite sa ten navod niekomu šikne...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných