... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
samkoE36
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 14.9.2015
Auto: 330d Cosmosschwarz
Kraj: Trenčiansky

320d velmi špatne riadenie

Streda, 2. Marca 2016, 18:24

Zdravím,mam problém s riadenim,ked idem po trochu horšej ceste a nezáleži akou rychlosťou tak mi ťahá volant do lava alebo do prava,musím ho stále držat inak by som sa asi vybural :arrow: nedávno boli vymene uloženia prednych ramien ale skoro vobec to nepomohlo...možu to robit pneumatiky ? mam tam trochu slabši dezen
 
Užívateľov profilový obrázok
FENON
Príspevky: 330
Registrovaný: 19.7.2014
Auto: E46 320dT STAHLGRAU
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: 320d velmi špatne riadenie

Streda, 2. Marca 2016, 18:28

Vdím to na vôľu v riadení.
///
 
Užívateľov profilový obrázok
samkoE36
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 14.9.2015
Auto: 330d Cosmosschwarz
Kraj: Trenčiansky

Re: 320d velmi špatne riadenie

Streda, 2. Marca 2016, 18:39

FENON napísal:
Vdím to na vôľu v riadení.


bolo to v servise predtým a povedali mi že mam vybite uloženia ramien ktore som už vymenil a tycky stabilizatorov to by nemalo mat taky vplyv nato ved :/
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: 320d velmi špatne riadenie

Streda, 2. Marca 2016, 19:24

To je ťažko takto povedať. Prezreť prednú nápravu komplet geometria + preventívne pomeniť niektoré veci. Záleží aj veľa od rozmeru kolies a pneu. Pri kvalite svk ciest je normálne, že to niekedy na niektorých úsekoch ťaha do strán...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: 320d velmi špatne riadenie

Štvrtok, 3. Marca 2016, 07:28

niekde som tu čítal celé vlákno, bolo to nakoniec konkrétnym typom pneu. Mali by byť XL a tuším nejaké Pirelli to spôsobovali, pohľadaj tu. Chalan písal, že keď prezul na inú značku a dal tam XL /zosilnené/ prestalo mu to
 
cmulo
Príspevky: 23
Registrovaný: 29.3.2014
Auto: e36
Kraj: Prešovský

Re: 320d velmi špatne riadenie

Štvrtok, 3. Marca 2016, 11:59

Mas volu vo volante? Ked sa to po geometrii neopravi tak to bude hreben riadenia (steering rack).
 
Užívateľov profilový obrázok
samkoE36
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 14.9.2015
Auto: 330d Cosmosschwarz
Kraj: Trenčiansky

Re: 320d velmi špatne riadenie

Piatok, 4. Marca 2016, 22:29

hm takže čo by som s tym mal najprv spraviť ,kúpiť lepšie pneu alebo geometria alebo do servisu ?
tiež sa mi zdá ako keby bolo cele riadenie pokazené ,lebo aj keď idem úplne pomaly (15-20kmh) a idem po zlej ceste tak hned ked sa predne kolesa dostanú do jamy tak mi uplne stočí volant

mam r17 na 205/55 gumách firestone
 
mi_no
Príspevky: 14
Registrovaný: 19.11.2012
Kraj: Nitriansky

Re: 320d velmi špatne riadenie

Piatok, 11. Marca 2016, 20:40

Pri vypnutom motore toč volantom do strán ak maš pocit že má volant velkú volu alebo počuješ jemné tukanie , tak by to malo byt riadenie. Mal som to tiez. Pomohol len repas riadenia 200 eur.
 
Užívateľov profilový obrázok
samkoE36
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 14.9.2015
Auto: 330d Cosmosschwarz
Kraj: Trenčiansky

Re: 320d velmi špatne riadenie

Sobota, 12. Marca 2016, 13:57

mi_no napísal:
Pri vypnutom motore toč volantom do strán ak maš pocit že má volant velkú volu alebo počuješ jemné tukanie , tak by to malo byt riadenie. Mal som to tiez. Pomohol len repas riadenia 200 eur.


dneska som to vyskúšal a mam volu a počut aj take tukanie/klepanie spravil som aj video na posudenie,ku koncu počut aj to klepanie
ale ked takto točim volantom hýbe sa aj koleso tak nvm či sa to dá nazvať vola :D
 
Užívateľov profilový obrázok
STURGIS
Príspevky: 11
Registrovaný: 26.7.2015
Auto: 330d e46 touring
Kraj: Prešovský

Re: 320d velmi špatne riadenie

Sobota, 2. Apríla 2016, 17:28

to co robis s tym volantom? ved len jemne zacukaj ci je vola.ved ty v tom videu otacas kolesami


tak sa skusa vola mozno na PV3S alebo na zetore :D :D :D
Naposledy upravil/-a STURGIS v Pondelok, 4. Apríla 2016, 18:44, upravené celkom 1 krát.
 
osromi
Príspevky: 56
Registrovaný: 19.8.2015
Kraj: Trnavský

Re: 320d velmi špatne riadenie

Pondelok, 4. Apríla 2016, 13:19

presne tak to staci len trolinku
 
martinster
Príspevky: 1
Registrovaný: 4.4.2016
Auto: bmw 320d e46
Kraj: Žilinský

Re: 320d velmi špatne riadenie

Pondelok, 4. Apríla 2016, 21:15

Čaute, mám podobný problém. Pri jazde aj po dobrej ceste mi volant berie ľahko do ľava a po nerovnostiach, keď sa rozbieham napríklad, mi ho vytočí aj o 90 stupňov. Keď mám vypnutý motor a točil som volant ako samko na videu tak počujem buchanie na ľavej strane pri kolese a myslím že to bude čap riadenia. Ale dnes som sa otáčal na parkovisku a vytočil som plný do ľava tak mi seklo volant a musel som silnejšie potiahnuť aby sa uvolnil. Vybitý čap by asi nezasekol volant.
 
Užívateľov profilový obrázok
samkoE36
Autor témy
Príspevky: 46
Registrovaný: 14.9.2015
Auto: 330d Cosmosschwarz
Kraj: Trenčiansky

Re: 320d velmi špatne riadenie

Piatok, 8. Apríla 2016, 23:25

STURGIS napísal:
to co robis s tym volantom? ved len jemne zacukaj ci je vola.ved ty v tom videu otacas kolesami


tak sa skusa vola mozno na PV3S alebo na zetore :D :D :D


tak ako sa to robí mam cukať a sledovať kedy sa pohne koleso či ako ?

martinster napísal:
Čaute, mám podobný problém. Pri jazde aj po dobrej ceste mi volant berie ľahko do ľava a po nerovnostiach, keď sa rozbieham napríklad, mi ho vytočí aj o 90 stupňov. Keď mám vypnutý motor a točil som volant ako samko na videu tak počujem buchanie na ľavej strane pri kolese a myslím že to bude čap riadenia. Ale dnes som sa otáčal na parkovisku a vytočil som plný do ľava tak mi seklo volant a musel som silnejšie potiahnuť aby sa uvolnil. Vybitý čap by asi nezasekol volant.


nemyslím si že by zlý čap sposobil take vytáčanie volantu to bude dačo iné :-k a pneu v predu maš v dobrom stave ?
 
Užívateľov profilový obrázok
STURGIS
Príspevky: 11
Registrovaný: 26.7.2015
Auto: 330d e46 touring
Kraj: Prešovský

Re: 320d velmi špatne riadenie

Pondelok, 11. Apríla 2016, 11:43

volu mam aj ja,tak sem hodim video
 
Užívateľov profilový obrázok
misak007
Príspevky: 136
Registrovaný: 23.1.2013
Auto: E46 & F25
Kraj: Bratislavský

Re: 320d velmi špatne riadenie

Utorok, 12. Apríla 2016, 22:17

Skusanie vole:

1) jemne tukat volantom a pozerat na jednotlive kolesa (s kamaratom) ci sa hybu.
2) podvihnut auto na jednej strane (koleso vovzduchu) a skusit s nim zatocit, ak je v rukach citit vola tak sondovat, tycka riadenia (gulovy cap/axialny cap) v samotnej prevodovke byva problem v 1% pripadov. ak je problem v prevodovke tak repas. U ineho auta som sa stretol s rozpadnutym stlpikom volantu, u E46 som o tom nepocul, ale skontrolovat sa to da...

Tahanie volantom:

1) Ake pneu je v papieroch? ak nie je dodrzany original rozmer alebo ak nejaky "odbornik" pouziva rozsirovacie podlozky boze chran tak nadmerne tahanie volantu je samozrejmost, je to jeden z neduhov týchto "vylepseni" :D

2) dalsi problem z tejto kategorie su nespravne disky so zlym "ET" ak to nie je original tak znova ten isty problem.

3) E46 má starý typ hydraulického posilnovaca riadenia, co taktiez znamena ze je ma dobru odozvu od vozovky, a to znamena ze tahanie od cesty je na E46 urcite cititelnejsie nez na elektro posilnovacoch alebo inych preposilovanych autach dnesnej doby. Odozvu od cesty oceni kazdy lepsi sofer najma pri hranicnejsich situaciach.

4) ako bola robena geometria? zatazene auto?

5) potom existuje este mnozstvo chyb ako napr: pohnutie geometrie havarkou, zle pneumatiky, povolene skrutky (ak to niekto rozoberal a nepouzil locktite), zavesenie v zlom stave, atď atď...

kazdopadne prajem vela uspechov pri rieseni problemu...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných