... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
kamo1969
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 28.1.2012
Auto: E46 325CiA Cabrio
Kraj: Košický

325Ci podvozok ako lod

Štvrtok, 4. Februára 2016, 08:29

Ahoje klubaci, chcem riesit na aute spravanie sa ako lod.
Mam konkretne na mysli, ze ked je v zatacke kopcek, tak auto to neskutocnym sposobom rozhodi zadok. Auto je taktiez velmi komfortne ale dost sa naklana. Ak nieje kopcek alebo nerovnost v zatacke auto drzi stopu.
Pneumatiky mam 16" 205/55 contipremiumcontact 5, dofukane na predpisany tlak pri nizkom zatazeni.

Otazka znie:
Eliminuje sa toto spravanie komplet novymi tlmicmi s ulozeniami ? Mam ocakavat dramaticke zlepsenie jazdnych vlasnosti ? Do akej znacky ist ? Sachs alebo priplatit za OEM ? Nevyplati sa mi rovno ist do m-paket podvozku (mam standard) ?
Na aute su pravdepodobne povodne tlmice, predny pravy uz vydava tupe zvuky kym sa nezohreje a sem tam vrze ako stary gauc.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: 325Ci podvozok ako lod

Štvrtok, 4. Februára 2016, 09:17

podla mna mas tmice KO....no neviem ci si ochotny si priplatit za origo M-podvozok
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
BMWlive
Príspevky: 292
Registrovaný: 24.4.2011
Auto: BMW E90
Kraj: Bratislavský

Re: 325Ci podvozok ako lod

Štvrtok, 4. Februára 2016, 15:44

 
Užívateľov profilový obrázok
kamo1969
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 28.1.2012
Auto: E46 325CiA Cabrio
Kraj: Košický

Re: 325Ci podvozok ako lod

Štvrtok, 25. Februára 2016, 10:17

Takze pravdepodobne to bolo sposobene povodnymi tlmicmi (2001, takze 15rocne) a asi aj prasknutou zadnou pruzinou. Par poznatkov:
- cabrio ma zadne specificke pruziny, ktore sa daju KUPIT IBA ORIGINAL ziadna 2hovyroba. Mechanik nauctoval 140e za 1 KS !!!! Nic ine som nechcel davat koli tomu ze original je original a svoje zuby si cennim a znizovat nechcem
- auto po vymene tlmicov je ... ako nove auto. Pri brzdeni sa uplne minimalne ponara predok, auto uz nieje vlacne, proste komplet nove chovanie. Takze kazdy kto ma na aute povodne tlmice na E46 moze svoje jazdne vlastnosti porovnavat s Thaliou (na nej som docasne jazdil a rovnako sa ponara/ naklana).
- Znacka novych tlmicov a ulozeni - SACHS.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných