... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Prasknuta klukova hriadel

Sobota, 1. Marca 2014, 21:59

Vsetko sa da roztiahnut (prva fabia HTP radsej nie. :mrgreen: ), ale zvlast diesle s rotackami treba velmi opatrne lebo to skoci.
 
dominoSL
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 27.10.2013
Auto: BMW E46 320d
Kraj: Prešovský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Nedeľa, 2. Marca 2014, 22:06

Roztahoval som hocijake diesle a nikdy nic nepreskocilo az teraz ale potom to uz nebudem radsej nic roztahovat:)
 
Užívateľov profilový obrázok
FENON
Príspevky: 330
Registrovaný: 19.7.2014
Auto: E46 320dT STAHLGRAU
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Prasknuta klukova hriadel

Utorok, 22. Septembra 2015, 11:47

trosku OT otazka ale
co sa rozumie pod roztahovanim auta ?:)
trosku tomu nerozumiem
///
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: Prasknuta klukova hriadel

Utorok, 22. Septembra 2015, 12:02

priklad mas vybitu baterku a niekto ta lanom roztiahne aby si nastartoval :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: Prasknuta klukova hriadel

Utorok, 22. Septembra 2015, 22:22

Dizla kvôli tlakom vo valcoch a kadejakým hydro napinákom je ťažko roztiahnuť. A vraj 100kw by sa nemal držať na čerpadle pod prúdom bez poriadneho prietoku nafty. Napr dlhé štartovanie keď sa mu nechce chitnúť, ono to čerpadlo by malo chladiť elektroniku pretekajúcou naftou. A tie naše nepodarené VPčka vedia chcípnuť na odpálený tranzistor. Hlavne keď nejde pomocné čerpadlo na dodávku nafty. Ak sa mýlim opravte ma.
 
Užívateľov profilový obrázok
ATL-Juri
Príspevky: 85
Registrovaný: 21.7.2009
Auto: E46,E46fl,E60fl
Kraj: Žilinský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Štvrtok, 1. Októbra 2015, 10:04

dominoSL napísal:
Zdravim mam e46 320d 100kw mam problem po kratkej jazde mi zdochol motor neisiel uz nastartovat tak sa odtiahlo do servisu, cerpadlo islo na regeneraciu zalozili ho a nic tak rozobrali motor a bola prasknuta klukova hriadel na polku a par ventilov bolo pokrivenych koli comu mohla praskut ta klukovka? Dakujem :)


pripajam sa aj ja som prasknutu kluku na 100kw 2,0d ale aut jazdilo bezproblemou comu sa stale cudujem bola prasknuta pred prvou ojnicou auto jazdilo vykon malo iba jemne v nom cvakalo zvuk sa podobal ako ked hydraulicky šponer rozvod retaz uz netlaci dobre a strka retaz :) kvoli tomuto som menil komplet rozvody spojku so zotrvakom aj hlavnu remenicu nakoniec to zabila kluka :)
JuroM
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Piatok, 2. Októbra 2015, 15:07

ATL-Juri napísal:
pripajam sa aj ja som prasknutu kluku na 100kw 2,0d ale aut jazdilo bezproblemou comu sa stale cudujem bola prasknuta pred prvou ojnicou auto jazdilo vykon malo iba jemne v nom cvakalo zvuk sa podobal ako ked hydraulicky šponer rozvod retaz uz netlaci dobre a strka retaz :) kvoli tomuto som menil komplet rozvody spojku so zotrvakom aj hlavnu remenicu nakoniec to zabila kluka :)



Ahoj, chcem sa spytat ked ti to cvakalo tak kedy to robilo?Mne tiež take cosi cvaka,alebo strnga ale ked stojím na mieste a pridavam tak to nepocut, je to pocut pri jazde napr.do kopca a iba ked je viac v zatazi ked pridam poriadne ale ked uberiem a pridavam plynulejsie uz to nepocut.Robí mi to uz asi rok od kedy mam to auto ale neprišiel som nato co je to, auto ide normálne,vykon ok, spotreba ok,dymyvost ok ako kazdy diesel. Mimochodom mam 320d 110kw
 
Užívateľov profilový obrázok
ATL-Juri
Príspevky: 85
Registrovaný: 21.7.2009
Auto: E46,E46fl,E60fl
Kraj: Žilinský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Piatok, 2. Októbra 2015, 18:54

19palec05 napísal:






to strkanie resp cvakanie sa prejavovalo iba pri prudkej akceleracii alebo ked bolo auto po zatazou ....pokial sa s autom jazdilo kludne plynulo nebolo to pocut. inak tiez vykon ok.,spotreba ok len odvtedy ako som to spozoroval to svakanie mi pri starte hlavne prvom studenom starte svietila kontrolka oleja -tlak oleja ( červena kontrolka) asi tak 5-6 sec. to uz bolo predzvestou ze mazanie stracalo tlak pri prasknutej kluke......skus zhodit vanu a pokontroluj ulozenie samotnej kluky........ :-k pootacaj klukou cez remenicu ci nespozorujes zlomenu kluku :(
JuroM
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Piatok, 2. Októbra 2015, 20:12

ATL-Juri napísal:





to strkanie resp cvakanie sa prejavovalo iba pri prudkej akceleracii alebo ked bolo auto po zatazou ....pokial sa s autom jazdilo kludne plynulo nebolo to pocut. inak tiez vykon ok.,spotreba ok len odvtedy ako som to spozoroval to svakanie mi pri starte hlavne prvom studenom starte svietila kontrolka oleja -tlak oleja ( červena kontrolka) asi tak 5-6 sec. to uz bolo predzvestou ze mazanie stracalo tlak pri prasknutej kluke......skus zhodit vanu a pokontroluj ulozenie samotnej kluky........ :-k pootacaj klukou cez remenicu ci nespozorujes zlomenu kluku :(

No do p....presne príznaky ako na mojom,akurat ziadna kontrolka mi tam nesvieti navyše. Chcem sa spýtať ako narocna cenovo a pracou bola oprava? Bolo to vidieť ked si dal dole vanu? Čo myslíš že by to mohlo urobiť keby natom jazdim ďalej len takým štýlom aby sa to neozyvalo? Nemáš náhodou nejaké foto tej kluky? Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
ATL-Juri
Príspevky: 85
Registrovaný: 21.7.2009
Auto: E46,E46fl,E60fl
Kraj: Žilinský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Piatok, 2. Októbra 2015, 21:17

fotky zial uz nemam ale prdstav si kluku a zlomena na dve casti....... pri ojnici prveho valca. osobne ja som zohnal druhu kluku nie novu starsiu komplet s kompoziciami a uchyteniami k tejto kluke motor som mal vonku rozobrat rozvody vyhodit kluku nahodit druhu nastavit poskladat ......
JuroM
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Sobota, 3. Októbra 2015, 06:45

ATL-Juri napísal:
fotky zial uz nemam ale prdstav si kluku a zlomena na dve casti....... pri ojnici prveho valca. osobne ja som zohnal druhu kluku nie novu starsiu komplet s kompoziciami a uchyteniami k tejto kluke motor som mal vonku rozobrat rozvody vyhodit kluku nahodit druhu nastavit poskladat ......

Az mi chodi mraz po chrbte z toho, co sa moze stat keby na tom jazdim dalej?
 
Užívateľov profilový obrázok
ATL-Juri
Príspevky: 85
Registrovaný: 21.7.2009
Auto: E46,E46fl,E60fl
Kraj: Žilinský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Sobota, 3. Októbra 2015, 11:03

19palec05 napísal:
Az mi chodi mraz po chrbte z toho, co sa moze stat keby na tom jazdim dalej?




no modli sa aby to nebol moj pripad pokial budes na tom jazdit mozes poskodi mechanizmus klukovej skrine samotne loziska kluky piestov piestne capyno skratka mozes vyhrkat cely motor na kolko chod motora pri prasknutej kluke nieje vyvazeny a nastavaju v nom vacsie vybracie.......cim skor to poriesis tym lepsie aby ta nahodou auto nesklamalo a nenechalo niekde vysiet ked to budes najmenej potrebovat
JuroM
 
Užívateľov profilový obrázok
19palec05
Príspevky: 545
Registrovaný: 31.3.2009
Auto: e46,320d touring
Kraj: Trnavský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Sobota, 3. Októbra 2015, 12:33

ATL-Juri napísal:



no modli sa aby to nebol moj pripad pokial budes na tom jazdit mozes poskodi mechanizmus klukovej skrine samotne loziska kluky piestov piestne capyno skratka mozes vyhrkat cely motor na kolko chod motora pri prasknutej kluke nieje vyvazeny a nastavaju v nom vacsie vybracie.......cim skor to poriesis tym lepsie aby ta nahodou auto nesklamalo a nenechalo niekde vysiet ked to budes najmenej potrebovat

No ved práve teraz to potrebujem najmenej, cca oprau na kolko odhadujes cenovo? Oplatí sa kúpiť zo staršieho auta kluka? Co vsetko sa musi menit pritom.
Snáď to nebude ono. Zatiaľ dik
 
Užívateľov profilový obrázok
ATL-Juri
Príspevky: 85
Registrovaný: 21.7.2009
Auto: E46,E46fl,E60fl
Kraj: Žilinský

Re: Prasknuta klukova hriadel

Sobota, 3. Októbra 2015, 18:55

ja som zohnal kluku aj s ulozeniami+ vsetky kompozicie 100 €. robil som si to sam.novu kluku ani neuvazuj to je drahe ako hašiš:)) ale najskor zisti ci je problem ozaj v tom, až sa zbytocne nestresujes :wink: alebo je este jedna varianta ak to chces bez rozoberania zohnat druhy motor
JuroM
 
Užívateľov profilový obrázok
VaNoS
Príspevky: 378
Registrovaný: 4.11.2011
Auto: Ne demande pas
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: SK, A, D

Re: Prasknuta klukova hriadel

Sobota, 3. Októbra 2015, 19:48

Kolega na 320d 100kW praskol aj kľuku aj blok, pretože jazdil jak debil, 1500ot a plný kotol, alebo 1300ot a preradiť, vysvetľujem mu vieš aké sily tam pôsobia vole pri plnom plyne v nízkych otáčkach, ten motor sa ide posrať, jednak ničíš zotrvák, ale hlavne motor dostáva tak napiču, viac ako keby si ho točil do 5000ot, povedal mi, že je to BMW a nie Ochcávka. Po roku to motor nezvládol. Hlavne, že priemerka bola 4.8l/100km. 80% ľudí jazdí presne takto, pritom súčasné diesle, aj napríklad tomu 320d vôbec nevadí radenie pri 2500ot aj 3000ot, spotreba sa nijak extra nezvyšuje, ale hlavne sa šetrí motor a zotrvačník. Stačí aby sa ľudia zaujímali ako také auto funguje.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných