... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
praax4
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 11.4.2015
Auto: E70
Kraj: Bratislavský

Otazka - prejazd na cervenu

Sobota, 11. Apríla 2015, 20:38

Zdravim. Mam jednu jednoduchu otazku:

Dnes vecer sa mi stala taka vec ze som omylom presiel na cervenu. Pocul som ze na urcitych miestach su na semaforoch kamery co taketo veci kontroluju.

Stalo sa mi to pri autobusovej stanici v BA na Mlynskych Nivoch v BA, smerom do Ruzinova. Je tam viac semaforov za sebou dost blizko, ja som sledoval ten nasledujuci namoesto mojho, na tom naskocila zelena a ja debil som to supol aj ked pre mna stale svietila cervena ](*,) ](*,) Jazdil som dnes z Hamburgu a uz som bol unaveny jak fras takze asi som menej daval pozor #-o

Policia tam nebola takze na mieste nic... Moze sa stat ze by na to dosli a dali mi za to pokutu?

Diky.
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Sobota, 11. Apríla 2015, 21:32

Velmi pochybujem ze tam su dake kamerya ze to niekto vyhodnocuje a keby aj hej to mas lepsi pripad, keby ti prisla pokuta mozes vyuzit ackiovu zlavu co ti hned ponukaju a este usetris urcite lespie ako sa nechaj buzerovat nazivo a zjednavat.
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Sobota, 11. Apríla 2015, 21:34

ako sa po tom akte cítiš? gratulujem k odpaneniu po prvý krát jazdiť na červenú :lol:
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Sobota, 11. Apríla 2015, 23:03

neviem ako v BA, ale v okolí ZA sú tiež kde tu kamery na semaforoch ale čo mám info, tak je to kvôli hustote premávky, či niečo také
a kamera isto nie je smerovaná na vozovku + semafor, teda keď si prešiel, polícia ani nevie na semafore aká je farba :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 12. Apríla 2015, 09:41

praax4 napísal:
...Dnes vecer sa mi stala taka vec ze som omylom presiel na cervenu...


A ako Ti to bolo lúto? Ako veľmi si plakal?
Agelias© by migo
///MARKETING
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 12. Apríla 2015, 09:58

Je pravda že kamery sú už bežne na semaforoch, či sú aj konkrétne tam to netuším.. Ale aj keď ano pochybujem že ti pošlú pokutu, vačšinou sú tam z iného dôvodu. Ak ťa poteší tak ja som tiež už 2x išiel na červenú :) raz preto že tie 100rocne svetla boli tak osvietene cez leto slnkom že zelena svietila 2x viac ako červená naštastie som stihol prejsť v pohode a nešli zamnou policajti ale tak tých by som rovno odkázal na správne konanie že nech si dajú doporiadku svetla a raz som presel na takej blbej ceste lebo som si to neskoro všimol červenú avšak zabrzdil som 5m za a potom som cúval naspäť :)
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 12. Apríla 2015, 10:14

//MPower napísal:
Ak ťa poteší tak ja som tiež už 2x išiel na červenú :)


Obrázok
banned... ...connecting people :)
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 12. Apríla 2015, 10:58

Moja skusenost - niektore semafory tak "skvele" nastavene ze prechod zo zelenej na cervenu je expresny (napr. oranzova blikne len na chvilocku) a je hodne tazke zabrzdit.
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 12. Apríla 2015, 11:14

Pani, vo zvolene su tiez kamery na semaforoch.. ale to niesu kamery kvoli prejazde na cervenu ale aby ste tou krizovatkou vobec presli. Uz som parkrat zazil, ze tu zastala ina spz-ka 3 metre pred hranicou krizovatky a bohovo sa divil, ze ho 3 cikly nechce pustit, tak som musel prist k dotycnemu aby si to laskavo posunul aby o nom ta krizovatka vedela. Horsie to bolo ked boli pouzite tlakove senzory v ceste. Tlk zastal 2 metre od hranice a mohol tam stat aj dva dni.
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 19. Apríla 2015, 07:04

Vo Zvolene sú semafory?! Čo ti jebe, to sú mi aké novinky... Ešte mi povedz, ze vo Zvolene aj ženy chodia do školy a odpadnem! :mrgreen:


EBOLA napísal:
Pani, vo zvolene su tiez kamery na semaforoch.. ale to niesu kamery kvoli prejazde na cervenu ale aby ste tou krizovatkou vobec presli. Uz som parkrat zazil, ze tu zastala ina spz-ka 3 metre pred hranicou krizovatky a bohovo sa divil, ze ho 3 cikly nechce pustit, tak som musel prist k dotycnemu aby si to laskavo posunul aby o nom ta krizovatka vedela. Horsie to bolo ked boli pouzite tlakove senzory v ceste. Tlk zastal 2 metre od hranice a mohol tam stat aj dva dni.
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 19. Apríla 2015, 12:19

auto. v inych krajinach je to normalne ze prechod zelena cervena je rychly. to len u nas to trva dlhsie ako samotna zelena
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Nedeľa, 19. Apríla 2015, 13:03

sineDko napísal:
auto. v inych krajinach je to normalne ze prechod zelena cervena je rychly. to len u nas to trva dlhsie ako samotna zelena

Ale nie kazdy semafor preblikava svojou vlastnou rychlostou nastavenou sposobom "nahoda" a navyse bez blikania zelenej - takze sofer netusi ci zelena vydrzi este 10 sec. alebo vodic vdaka expresnemu prebliknutiu prejde na cervenu.

Konkretne cca 10-15 m pred krizovatkou (semaformi) idem povolenou 50 kmh ked vtedy behom 2-3 sec. preblikne zelena -> oranzova -> cervena a akurat ako som 1m pred semaformi vidim ze cez krizovatku prechadzam na cervenu.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Pondelok, 20. Apríla 2015, 06:17

na križovatke račianska-pionerska som zastavil na žltú lebo zamnou cajti, sa preradili vedľa mňa stiahli okno a pýtali sa "pane vy sa čoho bojíte?" :twisted:
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Pondelok, 20. Apríla 2015, 10:10

mna ked chytili ked som presiel na cervenu tak mi povedali ze vodic ma predvidat. cize treba predvidat ze moze hocikedy skocit cervena :D
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: Otazka - prejazd na cervenu

Pondelok, 20. Apríla 2015, 10:14

mas ist za kazdych okolnosti tak, aby si stihol kedykolvek bezpecne zastavit

durike napísal:
mna ked chytili ked som presiel na cervenu tak mi povedali ze vodic ma predvidat. cize treba predvidat ze moze hocikedy skocit cervena :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných