... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
Valiant
Príspevky: 174
Registrovaný: 19.5.2011
Auto: brm brm
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] 24.8 Update ...

Streda, 27. Augusta 2014, 09:56

Korado sa ani nepochválil že ty si zobral jeho zelenú legendu v každom prípade odvaha ti nechýba :mrgreen: tak good luck do renovácie; hlavne že ju dostal dobrý človek ktorí má chuť ju dostať do top stavu :thumbup:
'03 530d Touring
ex '06 X5 3.0d
ex '01 728i - Simply Clean
ex '95 323 1.8
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] 24.8 Update ...

Streda, 27. Augusta 2014, 09:58

konecne bude o veterana slusne postarane, a takisto aj o obohatenie slovnej zasoby niektorych clenov pri tvojom pisani :thumbup:
 
Esence
Autor témy
Príspevky: 378
Registrovaný: 5.4.2011
Kraj: Zahraničie

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] 24.8 Update ...

Pondelok, 22. Septembra 2014, 22:19

Nekonečný príbeh pokračuje :-k ...

Tak po takmer mesiaci celibátu, a mojej neprítomnosti tu na klube resp. v príbehu vo forme spisovateľskej dráhy. sa konečne môžem s pôžitkom prepracovať k ďalšej kapitole "Nekonečného príbehu" tejto palety old-timer/ov A.K.A E53 a E38 a ... Dnes si dovolím aktualizovať model 7er a X5 si nechám na zajtra :mrgreen:

Čím začať ... ZAPOČNEM to spojením písmena V a číslovkou 12, ktorá pribudne k známemu duu snáď v priebehu mesiaca až dvoch z DE. Poviem len, že sa bude skutočne na čo pozerať mimo FICO DAEE :evil: (aby som nepredbiehal udalosti tak podotknem, že biele nešňupem, no musím pochopiť čo je to V12 ! :wink: ) ...

Takže toľko k úvodu o blížiacej sa novej zápletke tohto bestselleru bez jedinej reakcii po mesiaci či vôbec ešte žijem Vy banda prašivá ! Jedine s Koradom som bol osobne aj to len na pár minút tomu odpúšťam :-({|= , kde sme si prehodili len recept na jablčník a prevzal na konkurenčnej značke niečo pre EX Koradovú E38, ktorej sa s láskou momentálne venujem ja ...

TAKŽE čo nové sa udialo ...

Motor resp. auto bolo preč takmer mesiac počas, ktorého sa investoval čas do, tesnenia vaní, ventildeklov, dajaké "kuracie" prsia na poriadku sú piestne krúžky (ktoré boli k ich údivu jak nové) Ale toto je pre mňa Španielska dedina. Brúsenie ložísk (LIAZ/om áno stara známa LIAZ fabrika) no práce okolo simeringov atď boli nutné už pár 10 "sto" tisíc km s5 (dodal odovzdávajúci personál k otázke: A čo to všetko zhltlo ? ... udajne ešte ventily (tu som sa opäť stratil) a veľa veľa iného ... Aby som sa nestrácal ja sám podotknem, že najväčší problémom bola LPG sústava, ktorú opäť k jej chodu riešila externá firma o ktorej som sa vo faktúre nič nedozvedel ale napriek dnes už cca 2400km beží všetko OK ... ZÁKLADNE zhrnutie po tomto odlúčení je FAKT, že V8 4.0ka momentálne papá o cca 1,5l/100km menej (12,7/13,5 sa drží 14+ som sa ani po akčnej (rozumej nie NFS jazde) nedostal ... A čo ma teší ešte viac na LPG som prešiel cez 450km cca ako mesto tak okres ale aj dialnica 130/150 (MAX 12l/lpg na 100km) (nie maximálnu rýchlosť som do tohto zápočtu neskúšal) ... Motor konečne drží voľnobeh tam kde má aj podľa budíkov presne na ČIARKE pod cca 500ot resp voľným okom 480/500 čiže úpadok o cca 8% ... Chvála do nebies si odniesla olejová vaňa ktorá bola v 90% stave naopak od ostatku motorickej časti ... Olej bol hodný s vtipným dodatkom ešte k predaju pre labužníkov VW group (nič osobné len vtip) ... Čomu prispieval fakt slova "LPG" (teraz do mňa) ... Motor je už napriek predošlému stavu tichší a pri štartovaní cítiť jemnejšie dunenie od spodu neviem to takto popísať možno len placebo efekt. No napriek tomu to stálo zato k cene a podobným vtipom sa zatiaľ nejdem vyjadrovať nakoľko to ani nepovažujem za podstatné auto som bral s vedomím, že to chce veľa ENERGIE a času, spúšťať tu FLAME nemienim mal som dosť OTčka v téme u Fuxxa čo za lúzra sa tam našlo s 36 autami ... Toto je ten fakt prečo je klub na hrane panenskej blany kde pôsobí cudzie teleso ...

Tak ale to by som nebol ja keby to neskončilo len TAM takže, auto má už tiež komplet interiér ako aj STRECHU resp. stropnicu :-" teda prevalení strop je minulosťou za čo ďakujem Koradovi, že si na mňa aj počas práce našiel trochu času. Kedy som si pre neho konečne prišiel. Nahodenie trvalo cca 2 hodiny a nebola nutná demontáž žiadnej sedačky či iných doplnkov (fotky budú a dodám neskôr keď si moja lenivá zadnica zbehne pre ne) ... Ďalej k vienku dostala 7ma nový VOLANT resp. no toto prebehlo ešte počas prác na motore. Jednoducho fakt, že po pár km ste mali na ruke čierne zrnká ošúchanej kružnice v rukách ma iritoval... Je to konečne volant ako sa na 7er patrí ... S prácou som veľmi, veľmi spokojný a taktiež priložím fotografie. Nakoľko je toho skutočne dosť skúsim to nahádzať postupne to čo už mám, na HDD a čo príde neskôr doplním v priebehu ...
Opäť mimo témy STROPNICE dostala interiérovú kúru aj spodná časť vozidla resp. sedadlá TESNENIA (foto také, že nebudete vedieť či to je odfotografované zo Spoonerovej 7er alebo tejto ) Jednoducho a jasne interiér je "Par Excellance" ... Tu ešte treba doplniť pár detailov, ktoré rozpíšem nižšie (nie ešte sa neblíži koniec)

KUFOR prešiel kompletnou rekonštrukciou a pach predošlého pôsobenia na cestách je z auta preč. Momentálne tam rezonuje vôňa jahôd a tak mi to vyhovuje ... Čistota opäť aj v tejto sfére exceluje. Tepovacie zariadenie dávalo kakao na počkanie :mrgreen: ...

Čo by som ešte dodal aby som nezabudol ... Auto onedlho poputuje do LAKOVNE (to zas bude) ... A získal som po dlhej, dlhej dobe chuť na kačku takže som si dnes doprial s červenou kapustou (to len malé OT pre zmenu kalkulácie myšlienok v hlave) LAKOVANÝ bude len vonkajší skelet to jest kompletné odstrojenie sa nebude konať... Toto rozhodnutie padlo viac menej v rámci chystaného V12 projektu ... Ktorý zhltne opäť čas energiu a € ... Tento počin je ale ešte v štádiu kedy potrebujem ČAS, ČAS, ČAS ktorý je momentálne mimo mojej intervencie ! Toto skutočne ešte nechcem rozoberať bližšie resp. zatiaľ nie v rámci tohoto príspevku. Neskôr sa k tomu určite dostanem :twisted: .

V neposlednom rade mám 2 sady 235/60 R16 na ZIMU keďže môj stvoriteľ (rozumej BOH v tom nehrá roľu ale OT končiace sa s EC) nepochopil vetu "už som objednal nemusíš" Takže aspoň môžem drať počas suchej zimy (ak bude taká suchá ako tá predošlá) ... Ale aby to nebolo len samé ťuťu muťu TAK

ZHÁŇAM NAVI 16:9 (cenu do PM)
Mechaniku pre 16:9 (cenu do PM)
Koľko stojí komplet sada roletiek pre zadné sedadlá ? cca +/- v ETKE som to neobjavil (no hold nie som Bon Jovi ](*,) )

Zapojenie telefónu :?: ... Tu som buď kkt alebo kkt. Korado povedal, že ho len odpojil aby ho rukou nezapínal ako ho zapnem opäť do stavu nech svieti ? ... Treba to komplet rozobrať či čo ? chápal by som odpojenie v rámci toho v úvodzovkách LAN káblu ale ten je zapojený a jaksi to nejde aj napriek faktu, že by to malo údajne ísť ...

A v neposlednom RADE DSP AUDIO... Áno viem je tu XY tém potrebujem len info. ohľadne zadného pláta sú to 4 repro potrebujem vedieť priemer (tušim 13cm repro sú vo dverách 16cm v zadnom plate (google info) odpor v Ohm/och a tieto údaje nech tam dám niečo obdobné (nie silnejšie viem, že to zosilňovač nezvládne) ... Jednoducho príklad je tam značka ABC veľkosť 16cm 4"ohmy" XY mhz tak a ja sa pokúsim objednať také isté (parametrami) len už dnes lepšou značkou napr ALPINE... (proste zachovať výkon len dnešné značky) NIE SUBWOOFER nechcem / neplánujem

... Určite som toho veľa nespomenul nerozpísal ale pri tak biednej atestácii, ktorú v rámci automobilizmu mám to zatiaľ stačí, aj tak je tu mŕtvo a je*ete na mňa

PS: k tým otáčkam motora nemám foto ako detail pred samotnou opravou motora, alebo ako to nazvať, no pridal som jednu starú fotografiu keď šla polovička, kde vidno otáčky že sú na voľnobehu dosť nad normu aj predošlí volant ako bol poškodený snáď to pre predstavu postačuje a novšie fotografie po úpravách)

Takže konečne to podstatné fotografie \:D/

/EDIT teraz ma napadlo ešte za SERVO ale to doplním zajtra už som K.O ende šlus na dnes :-({|=
Prílohy
30.jpg
29.jpg
28.jpg
27.jpg
26.jpg
25.jpg
23.jpg
22.jpg
21.jpg
20.jpg
19.jpg
18.jpg
17.jpg
16.jpg
15.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg
11.jpg
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Pondelok, 22. Septembra 2014, 22:37

Interiér je špicový. :thumbup: Tie biele protišmykové podložky z tesca neplánuješ vyhodiť? :D
Agelias© by migo
///MARKETING
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 06:32

Esence, neverim, ze je to ta ista sedma ako na zaciatku!
korado odviedol kus prace na interieri a pozeram ze ty to doladujes a dorabas, fakt parada

inak musim ti pochvalit pekne oholene nohy :-$
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 06:38

daj nazov tepovaca, jak tak pozeram co to vie asi by sa mi nieco take zislo :)

stropnicu mal v rieseni koradis?

ked si tu tak casto, kedy sa stavis na kavum?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Wanted
Príspevky: 809
Registrovaný: 26.9.2011
Auto: 5 metrova pi*ovina
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NZ

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 08:12

Pekne nohy mas Essence :lol: a V12 bude E38 ci nebodaj E32 ? :twisted: A mas tam gramaticku chybu (prepac nedalo mi to) :lol:
E60 https://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/lci-edition-t121863.html
E32 DC58865
ex: E30 M20B20
Yo´ mama is so fat, when she walked by the TV, I missed 3 episodes!...
 
Užívateľov profilový obrázok
miro 33
Príspevky: 117
Registrovaný: 13.8.2012
Auto: E39 528i
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Topoľčany

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 10:19

:thumbup: =D> =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 10:33

Ale ze tam ma 4,0 a nie 4,4 ho nikto nezdrbe hulvata jedneho!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Pista ides jak drak :shock: :shock: :shock: Uplna supa. Som zvedavy na finale. Ja tiez pripravujem daky projektis na buduci rok tak uvidime....
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
viktorko22
Príspevky: 809
Registrovaný: 5.9.2008
Auto: E46 - ohňoSTROJ
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 10:50

Krása, to auto si to zaslúži, ale prosím povedz mi, že si bol natoľko vyčerpaný, dehydratovaný, že si tam náhodou dal tie biele protišmykové podložky.
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2070
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 11:02

kuuuuurwa :shock:
nepredáš naspäť? :mrgreen:
INSTAGRAM: korado_korado
 
Esence
Autor témy
Príspevky: 378
Registrovaný: 5.4.2011
Kraj: Zahraničie

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 13:00

Zrazu koľko kajšmentkerov okolo :mrgreen:

Takže ani neviem ako ale už mám rezervovanú 16:9 plus mechaniku a káble čaká sa len na naskladnenie (vďaka členovi tohto bazmeg klubu: Polpy :twisted:
Ďalej dnes som sa dopracoval k prednému + zadnému nárazníku doba dodania bude čoskoro tudiž (fotografie nebudú chýbať) Takže to bude pripravené konečne na lakovačku, ktorú snáď do konca októbra stihnem ukázať aj tunajšej Cosa Nostre v BA :-({|=



Ďalej som chcel dodať k tomu servu, že konečne sa správa tak ako by sa mal správať to jest prstom vľavo či vpravo zvládneme to hravo (to som zložil sám túto rýmovačku :mrgreen: ) Pomohla len obyčajná výmena kvapaliny v obehu resp. Ak niekomu ide mierne ťažšie volant na mieste skúste prv investovať len do výmeny údajne po rokoch stráca na kvalite i keď Korado spomínal, že bola menená len nevedel v akej miere. Osobne som každopádne rád, že to ide ako má ... Ďalej dovieranie spätných zrkadiel funguje konečne na oboch stranách zároveň i keď to spolujazdcové ma cca 1sek opozdenie pri poslednej fáze ale aspoň to neodstáva ako radar na romálcoch na L9 na Košicoch :mrgreen:

Kurňa MACO prečo ma prezrádzaš pohrávam sa z myšlienkou že to je len 4.0 nech to akože nie je zas tak moc a Ty (áno oslovenie z veľkým ! :mrgreen: ) to pokazíš ... ALE teraz Vážne som blb a hneď to napravím (ak nezabudnem než dopíšem!)

Jaro TEPOVAL mi to tunajší klubák ESENCE, či jak mal ten pripečený nick :twisted: ... Každopádne ak bude záujem tak ZADARMO ak dodáte prúd a nedostanem prekvapenie od zadu ak padne mydlo :mrgreen:

K tepovaniu hodím ešte UBER extra Know How za 1€ ako na čistenie interiéru ale to až na víkend :wink:

Ak som ešte niečo zabudol tak prepáčte ale idem opäť na cestu za krásou :-" K X5 (je toho viac) pribudne večer text a viac a viac

.
.
.
Wanted E32 bude moja voľba a idem viac menej na istotu :bmwball:
Korado neblázni máš V12 čo tam po tejto 1.2 ťapke :twisted:

/EDIT a kurňa tie nohy nie sú moje ](*,) ale sú mojej polovičky (áno stále tá pôvodná neodišla spolu s predošlou E38)
Prílohy
Vedúca odboja.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
Maco
Príspevky: 4541
Registrovaný: 5.11.2008
Auto: visavytena pajta
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 13:11

Ides po tej "ulozenke" s EDCckami co sa nevedela predat ci daky nemecky dostavnik?
bmwcoding.sk

BMWHJTRKLB
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 14:50

cize tepujes to tiez lanzou?

maco, uz som videl projekt :D
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Esence
Autor témy
Príspevky: 378
Registrovaný: 5.4.2011
Kraj: Zahraničie

Re: [E53 X5 3.0D] + [E38 740LI] Nekonečný príbeh pokračuje .

Utorok, 23. Septembra 2014, 18:09

Tak pokračujeme v rozbehnutom ... NEBUDEM klamať a hneď v úvode začnem s tým že X5 momentálne zastáva funkciu "BVP" a slúži na prepravu všetkého možného vid. fotografie bordel jak v tanku ale práce pokračujú ako na autách tak na domácnosti ešte kým je čas :mrgreen:

Dodám ešte, že ak má niekto zálusk na umývanie po tom prachu tak je S/ko 7ma aj X5ka pripravená ... :mrgreen:

No teraz k X5 ...

cca mesiac s5 klakol spolujazdcov vzduchový valec, ktorý bol za zenitom. Oprava nebola komplikovaná (ak rátam opravu ako výmenu poškodeného dielu za nový diel) Problém momentálne ktorý riešim sú svetlá resp zadné prestalo na spolujazdcovej strane spolupracovať (takže objednám nové) keďže za svetlá z rozpredajov chcú viac ako 2/3 ceny z nových a to nebudem lamentovať ...

Toľko k tomuto a samozrejme musím sa pustiť opäť do interiéru jak u X5 tak u Ska (Sko foto nechcem spamovať sme na bmwklube a neubránim sa tomu aj napriek detailingu :-({|= ) tak len pre predstavu pred staveniskom (rozumej dom)
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 58 neregistrovaných