... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
varvatos
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 4.10.2013
Auto: P2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD-TT

[E39 525tds] nový podvozok+vstrek, Autoglym + foto

Piatok, 4. Októbra 2013, 15:05

Zdravím Vás. Tak som sa po dlhom čase spravit príbeh o mojom prvom BMW. Auto som kúpil od známeho. Je to ročník 97, dovoz z talianska, modrá metalíza s hnedou kožkou.
Nalietané cez 200 000, či real to neviem, podľa servisky to sedí no dnes sa tam dá kadečo popísať. No stav volatu a madla vodičovho tapacíru je diskutabilný :mrgreen: Momentálne sme na 217 aj nejaké drobné. Výbava skor social, okrem kože a klímy v podstate nič viac. Ale jak sa vraví, čo nieje dorobí sa :thumbup:
Práce na aute je hojne, kým ho dostanem do takého stavu, aký by som chcel \:D/

Odkedy mám auto vymenil som ježka kúrenia, nakoľko vypovedal službu ( vďaka patrí užívateľovy jollyjoker ), nové predné pneu, tie staré boli na jednej strane brutal zjazdené ale na vonkajšej strane gumy a strašne hučali pri nízkej rýchlosti, takže tiež spravená geometria, chrómové krúžky budíkov, krásne ožila palubka. Ďalej som absolvoval parkovanie v podzemnej garáži v eurovei, neuveriteľné aké úzke a malé miesta tam robia. Alebo som si ešte z punta nezvykol. Výlet do eurovei ma vyšiel drahšie ako som si myslel, chcel som ísť kúpiť priateľke kabelku, samozrejme som nevychytal parkovanie a nárazníkom som to črajchol rovno do rohu steny, čo je viditeľné aj na fotkách. Skoro som na mieste porodil, auto ani nie mesiac a hned takáto vec. ale hlavne že som zohnal kabelku :mrgreen:

Plány s autom do budúcna sú jednoduché:
- udržiavať ho v pôvodnom stave. Na nejaké m-pakety nejak niesom, resp som ale neviem či by sa mi opaltilo to nahadzovať na toto auto, keď tak v budúcnosti kúpim rovno aj s m-paketom auto. Skôr by som poriešil Alpina podnárazník
- výmena starých 16ročných spotrebných vecí
- dať opieskovať a nastriekať disky, dosť sa lúpu a neskôr poriešiť druhé, min 18"
- zohnať origo rádio aj s telesom a lištou nussbaum
- nový volant s multifunkciou, lebo bez tempomatu je to zlé
- predný nárazník, celý je v zlom stave, jak ten môj črajch z parkoviska v Eurovei, tak spodok,
- vyleštit predné svetlá
- predné aj zadné držiaky nápojov lebo sú zlomené ----->pulírovanie, staranie sa, pravidelný servis, proste všetko čo si autíčko zaslúži. A samozrejme ten origo stav. Nur original ist Legal 8)
Malá rekapitulácia, výpis výbavy ( resp nevýbavy :mrgreen: ) + nejaké skromné fotečky :
Modellbezeichnung: 525tds
Ausführung: Europa
Typschlüssel: DF71
E-Code: E39
Karosserie: Limousine
Lenkung: links
Türen: 4
Motor: M51 - 2,50l (105kW)
Antrieb: Heckantrieb
Getriebe: manuell
Außenfarbe: Biarritzblau Metallic (363)
Innenraum: Standardleder/beige E36 Sandbeige E (N6SN)
Produktionsdatum: 09.06.1997
Werk: Dingolfing

Výbava:
S240A Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel
S305A Fernbedienung für Zentralverriegelung Remote control for central locking
S411A Fensterheber elektrisch vorne/hinten Window lifts,electric,front/rear
S438A Edelholzausführung Fine wood trim
S441A Raucherpaket Smoker package
S473A Armlehne vorne Armrest front
S510A Leuchtweitenregulierung Headlight aim control
S520A Nebelscheinwerfer Fog lights
S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning
S550A Bordcomputer On-board computer
L814A Länderausführung Italien NATIONAL VERSION ITALY
S855A Sprachversion italienisch Language version Italian
S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe
S884A Bordliteratur italienisch On-board literature, Italian
S915A Entfall Aussenhautkonservierung Delete clear coat
S928A Reifensteuerung Tire control
Prílohy
DSC_0481.jpg
DSC_0485.jpg
DSC_0492.jpg
DSC_0496.jpg
DSC_0499.jpg
DSC_0500.jpg
DSC_0501.jpg
DSC_0505.jpg
DSC_0508.jpg
DSC_0510.jpg
DSC_0514.jpg
DSC_0516.jpg
DSC_0526.jpg
Naposledy upravil/-a varvatos v Pondelok, 23. Júna 2014, 15:47, upravené celkom 4 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Piatok, 4. Októbra 2013, 22:27

Podla mna 80% ludi to tu zavrie, ked sa nanho vyskoci ten siahodlhy text bez stipky formatovania :mrgreen:
Inak auto pekne :thumbup:
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
varvatos
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 4.10.2013
Auto: P2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD-TT

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Piatok, 4. Októbra 2013, 23:00

:mrgreen: vďaka. No keď si to tak premeriam na telefone je to nechutne dlhe budem to muset skresať :-k edit: skresané, hneď sa na to ľahšie pozerá 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Sobota, 5. Októbra 2013, 11:28

Idem teda citat :D :thumbup:
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
pyranes
Príspevky: 451
Registrovaný: 1.7.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Sobota, 5. Októbra 2013, 11:36

ja som to praveze v praci cital cele na telefone :D viac sa mi pacia take dlhe pribehy
 
Užívateľov profilový obrázok
ROKI49
Príspevky: 2999
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: G20 330i
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Sobota, 5. Októbra 2013, 12:25

Podla mna by tak mal kazdy pribeh zacinat, ved preto sa to vola pribeh......osobne to mam rad a na prvy prispevok sa to hodi, kedze kupa bawa je u vacsiny z nas spojena s emociami a kazdy ma tu svoju specificku cestu, ktoru si presiel. Ja som si to precital cele a aj s tym Puntom sa mi to lubilo. Interier je velmi pekny, ostava len popriat ti bezproblemovy chod motora a vela nahltanych kilometrov :)
PRÍBEH: ex E39 525d, 2003, Individual Obrázok
ex F30 330d, 2013 Obrázok
G20 330i, 2022 Obrázok
 
Pežot

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Sobota, 5. Októbra 2013, 12:39

Zaujimave auto ale najsocialnejsiu este stale drzim ja :D
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Sobota, 5. Októbra 2013, 19:13

Tak skoda, ze ste nevideli formatovanie predtym. 30 riadkov bez medzier a odstavcov. Proste chaos. Ja tiez rad citam, ale cloveku sa lahsie citaju upravene a stylizovane texty. Thats all :thumbup:
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
dedo1
Príspevky: 2455
Registrovaný: 19.6.2011
Auto: Holup na masle
Kraj: Banskobystrický

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Sobota, 5. Októbra 2013, 20:04

Ja som to tiez najprv necital :D

Ale pekne auto, vela stasnych chvil a km bez nehod a problemov .
predpremiera pre exkluzivnych mystery shopperov
 
Užívateľov profilový obrázok
varvatos
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 4.10.2013
Auto: P2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD-TT

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Piatok, 11. Októbra 2013, 14:05

pyranes: ja tiež rád čítam dlhé príbehy, človek sa dobre zabaví na atmosfére a čo to aj poučí :D
ROKI49,Pežot,dedo1 ďakujem, verím že auto bude poslúchať tak ako má :thumbup: btw michal má pravdu bolo to sakra neprehľadné, nechal som sa uniesť a písal jak sa mi chcelo a vznikla z toho neprehľadný sleď dojmov a informácií :mrgreen:

Včera som dal konečne vymeniť olej,olejový a vzduchový filter, autíčko pekne stíchlo. Ďalej som rozmýšľal ako resetnem interval výmeny oleja, skúšal som všemožné kombá cez palubovku no nakoniec som našiel návod na youtube, kde som pomocou káblika prepojil v diagnostickej zásuvke piny číslo 7 a 19, kľúčik dal do polohy 2 a stopol 10 sekúnd. Po 10tich sekundách vytiahol drôtik a interval nabehol späť do zeleného :smile: toť video podľa ktorého som to robil: http://www.youtube.com/watch?v=ilBadDCJuN4

Dnes som sa konečne dokopal vybrať a vyčistiť egr, na moje počudovanie som čakal že bude egr viac zasvinený, no čistý nebol tak pekne šrobovák, technický benzín a handra a drhnúť jak pán. Výsledok ---> zvnútra ako nový \:D/ autíčko už tak nedymí čo ma potešilo, už som si pripadal jak v kamióne.
V prílohe prikladám foto vyčisteného egr (samozrejme až v pc som uvidel, že to iphone zle zaostril :mrgreen: )

A trošku som vyskúšal prípravok Green Way Wateress Wash ktorý mi ponúkol jeden pánko v TT ked som si na OMV umýval auto. V podstate umývanie bez vody, obsahuje to nejaký karnaubský vosk a kaolín, netuším čo to môže byť no auto pekne naleští, len to človek nastrieka, utrie jednou handrou a vyleší druhou suchou handrou. Krásne to vonia, no voda je voda :mrgreen:
Prílohy
IMG_1266.JPG
Vyčistený egr
IMG_1257.JPG
Auto ošetrené prípravkom Green Way
 
lukinko
Príspevky: 12
Registrovaný: 8.10.2013
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Piatok, 11. Októbra 2013, 14:15

Pekne :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
varvatos
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 4.10.2013
Auto: P2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD-TT

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Pondelok, 23. Júna 2014, 14:52

Tak po dlhšej dobe opäť nejaký update, príbeh som už skoro ani nenašiel #-o Konkrétne prišla na radu výmena podvozkových častí. Nakoľko podvozok bol v hroznom stave, autom mykalo zo strany na stranu, plávalo a búchalo, navštívil som Flasha, previezli sa, dohodli čo bude najlepšie. Aj keď som šiel za ním s požiadavkou prezretia a vyriešenia trhania motora, nakoniec sme prešli k vyriešeniu podvozku. Motor som riešil neskôr.

Na rad prišli teda všetky 4 tlmiče aj s prachovkami a dorazmi, uloženia tlmičov, všetky 4 ložiská, brzdové kotúče, platničky, čeľuste ručnej brzdy, komponenty prednej a zadnej nápravy (ramená, tyčky riadenia, tiahlá, silentbloky, hokejky, unibaly ....) plus výmena šróbov a matíc na prednej náprave, väčšina z nich sa v dôsledku hrdze postrhávala.. s Flashovou prácou som spokojný na 300%, v podstate to zmákol za cca 4 dni, nebyť tých postrhávaných šróbov. Rozdiel je neuveriteľný, neskutočný, v porovnaní s tým čo tam bolo a čo je tam teraz je to úplne iné auto.. Flasho mi každý krok pofotil, čo som ani nevyžadoval takže som bol príjemne prekvapený, plus vyleštil predné svetlá, čo som nakoniec odpadol lebo som si to ani nevšimol =D>
Prílohy
IMG_2200.jpg
IMG_2203.jpg
IMG_2199.jpg
IMAG0388.jpg
IMAG0390.jpg
IMAG0390.jpg (89.05 KiB) 2883 zobrazení
IMAG0392.jpg
IMAG0393.jpg
IMAG0394.jpg
IMAG0394.jpg (93.97 KiB) 2883 zobrazení
IMAG0395.jpg
IMAG0396.jpg
IMAG0397.jpg
IMAG0397.jpg (96.52 KiB) 2883 zobrazení
IMAG0398.jpg
IMAG0399.jpg
IMAG0405.jpg
IMAG0405.jpg (98.09 KiB) 2883 zobrazení
IMAG0407.jpg
IMAG0409.jpg
IMAG0410.jpg
IMAG0410.jpg (97.67 KiB) 2883 zobrazení
IMAG0411.jpg
IMAG0413.jpg
IMAG0415.jpg
IMAG0416.jpg
IMAG0417.jpg
IMAG0418.jpg
IMAG0418.jpg (98.38 KiB) 2883 zobrazení
IMAG0424.jpg
IMAG0427.jpg
Naposledy upravil/-a varvatos v Pondelok, 23. Júna 2014, 15:37, upravené celkom 3 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
varvatos
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 4.10.2013
Auto: P2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD-TT

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Pondelok, 23. Júna 2014, 15:15

Ďalej sa mi stala taká vec, jedného pekného dňa som bol u nás v Prievidzi na ručnej umývarke kam chodím pravidelne. No po umytí mi ostal koberec celý deň mokrý. Najprv som bol v tom že keď auto vysávali a potom sa premiestňovali do umývacieho boxu zabudli dať handru na koberec a mokrými botami šli dnu. No koberec neuschýnal ani na druhý deň a už sa mi to nezdalo. Do toho prišlo obdobie celkom výdatných lejakov a stále viac a viac som mal mokro. Miestami to bolo až tak, jak keď necháte koberec počas dažďa vonku a nasiakne, že keď človek naň stúpi, obleje mu celú topánku ](*,)

Začal som hľadať po nete kde by ta skurvetá voda mohla presakovať. Najprv som myslel že cez dvere, jak má väčšina ľudí problémy keď prepúšťa tesnenie medzi tapacírom a dverami, no túto možnosť som hneď vylúčil pretože voda sa cez prah ani len nedostala.. Potom som natrafil na tému, kde Jararak opisoval niečo podobné. Zistil že mu ostávala voda v priestore posilovača bŕzd a nemala kam odtekať, tak cez tesnenie brzdového pedála eleganatne pretekala dovnútra.
Tak som sa schválne pozrel na koberec za pedálmi a na ňom pekne dve mokré čiary #-o Bolo mi jasné že v priestore posilovača bude kurva vody a aj tak bolo.. Na dne bola zmes blata ihličia a tých vrtuliek zo stromu, vody tam bolo toľko, že keď som tam strčil ruku, celú dlaň som mal pod vodou. Keď som to odupchal, voda s obrovských čľupotom vytiekla jak keď praskne chladič a vytečie odtial všetko :-" Od vtedy koberec suchučký a všetko je v poriadku [-o<

Prikladám foto zaplaveného posilovača. Schválne som ju nechal čiernobielu, na farebnej vodu nebolo vôbec vidno..
Prílohy
IMG_2186.JPG
 
Užívateľov profilový obrázok
varvatos
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 4.10.2013
Auto: P2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD-TT

Re: [E39 525tds] Autobahn Express

Pondelok, 23. Júna 2014, 15:36

Pred týždňom prišiel na radu motor. Začalo mi sním neskutočne trhať a mykať. jak za studena na volnobeh, tak pri zohriatí , hlavne pod plynom. Autom mykalo dopredu a dozadu nepravidelne niekedy viac, niekedy menej. Nad 130km/h sa s autom nedalo ísť pretože to bolo permanentné trhanie a už som mal neskutočné nervy. Po diagnostike u Flasha sme zistili že je to buď vadný vstrek alebo to ojebáva vstrekovacie čerpadlo. Tak som dal auto známemu a riešilo sa to u pána v Hradci, ktorý sa venuje repasom čerpadiel a vstrekov a zistil sa vadný vstrek, zhodou okolností vstrek s elektrickou časťou. Vstrek vôbec nerozprašoval ale len šťal, tak sa pekne vymenil a chod motora sa krásne ustálil. Už žiadne trhanie, nad 130 auto ide krásne hladko, takže spokojnosť..

Ďalej som riešil u Flasha výmenu oleja, na radu prišiel Mobil 5w40. Flasho mi dodatočne nakódoval aj denné svietenie, pekne diaľkové na 40% a pokoj svatý \:D/
Prílohy
IMG_2235.JPG
IMG_2217.JPG
IMG_2218.JPG
IMG_2219.JPG
 
Užívateľov profilový obrázok
varvatos
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 4.10.2013
Auto: P2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD-TT

Re: [E39 525tds] Autobahn Express, nový podvozok+ vstrek

Pondelok, 23. Júna 2014, 15:45

No a dnes som si bol po pár vecí od Autoglymu. Hnedý kožený interiér potrebuje trošku lásky, hlavne predné sedačky tak som siahol po produktoch Leather cleaner + Leather Care Balm. Ešte počkám kým mi dojde pár kusov magic sponge + fľaška Vinyl and Rubber care a ideme na vec. Myslím že predchádzajúci majitelia na akúkoľvek starostlivosť o kožu a interiér nemysleli, tak to tak aj vyzerá. Strašne som zvedavý na výsledok.
Prílohy
IMG_2255.JPG

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 66 neregistrovaných