... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 07:23

zalezi co je v zmluve napisane, ak je tam napriklad nieco v zmysle dajme tomu ze kupujuci predava bez zaruky tak taka zmluva je neplatna, lebo nepodlieha dobrym mravom a neviem comu blabla tak nejak :D

a co sa týka napadnutia zmluvy a odstupenie odnej kedze sa auto pokazilo do 6tich mesiacov je možné, a tam kde sa dvaja nevedia dohodnut od toho je tu sud a ten môže rozhodnúť tak v konečnom dôsledku, ale žiadal by som aby auto bolo dané do pôvodného stavu v akom ho preberal.
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 07:29

Po malom hladani

Uzatvorením zmluvy medzi dvoma zmluvnými stranami, konkrétne medzi dlžníkom a veriteľom, môže dôjsť písomnou ale aj ústnou dohodou. Pre jej platnosť sa zákonom nevyžaduje žiadna osobitná forma. Nemusí byť podpísaná pred notárom. Napriek tomu sa odporúča, najmä ak ide o väčšiu sumu peňazí, aby bol aspoň dlžníkov podpis úradne overený na zmluve pred notárom alebo na matrike. Na súde potom dlžník nebude môcť vyhlasovať, že on zmluvu nepodpísal. Zrýchli sa tak súdne konanie, pretože inak by súd musel zadať znalcovi vypracovať písmoznalecký posudok na overenie pravosti podpisu dlžníka. 
Odporúča sa tiež, aby sa peniaze dlžníkovi požičali tak, že mu ich veriteľ pošle prevodným príkazom na bankový účet alebo ich vloží v hotovosti v banke na účet dlžníka. Bude tak k dispozícii hodnoverný doklad, že sa mu peniaze skutočne požičali.


Proste treba sa drzat par malych pravidiel a nemal by byt problem, hlavne dobre napisana zmluva. Taka sa lisi na hony od tych co su na webe.
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 07:47

fuuu pozerám, že samí právnici tu na fóre :mrgreen:

Bazáristi to neradi počúvajú, no z pohľadu legislatívy (najmä Občianskeho zákonníka, keďže v prípade, že kupujúci je fyzickou osobou, jedná sa o tzv. spotrebiteľskú zmluvu) je ojazdený automobil rovnaký tovar, ako každý iný. Preto sa na jeho predaj a kúpu vzťahujú všeobecne záväzné právne predpisy občianskeho a obchodného zákonníka. Predávajúci teda zodpovedá za chyby, ktoré mala predávaná vec v čase predaja a o ktorých vedel. Zodpovedá tiež za všetky navonok deklarované údaje, napríklad o počte najazdených kilometrov, ak sú uvedené na ponukovom liste, resp. v kúpnej zmluve.

Nevzťahuje sa však na chyby vzniknuté v dôsledku primeraného opotrebovania automobilu vzhľadom na jeho vek a počet odjazdených kilometrov a na chyby, ktoré sú uvedené v kúpnej zmluve a s ktorými bol kupujúci oboznámený pred zakúpením vozidla. Keďže ide o použitú vec, nemožno tiež reklamovať chyby, ktoré vzniknú dodatočne. Všetko ostatné možno do jedného roka reklamovať. Kameňom úrazu je však skutočnosť, že je veľmi ťažké dokázať, že chyba, ktorú ste objavili dodatočne, bola na vozidle ešte pred uzavretím kúpnej zmluvy. Preto je veľmi dôležité, aby takáto zmluva obsahovala presné podmienky, za ktorých možno od nej odstúpiť.

Reklamovať zatajené závažné kvalitatívne chyby auta, ktoré už nie je v záruke výrobcu, možno len u predávajúceho, teda väčšinou v autobazári. Bazáristi v bazároch s komisionálnym predajom však majú snahu nasmerovať reklamáciu k majiteľovi vozidla, od ktorého auto prevzali. To je však zavádzajúce, keďže kupujúci je v občiansko-právnom vzťahu výlučne s autobazárom.

Ad.) niektoré bludy, ktoré v predchádzajúcej diskusii odzneli :
- "ak je v kúpnej zmluve napísané, že predávajúci predáva automobil bez záruky, je táto zmluva automaticky neplatná" - HLÚPOSŤ
- "Ak by sa jedna strana pred sudom rozhodla spochybnit zmluvu na sude ktora nie je overena notarom tak nema skoro ziadnu vahu" - HLÚPOSŤ
- "A nie je nahodou taky podstatny fakt ze ak zmluva nie je mezdi predajcom/kupujucim notarsky overena tak na sude nema ziadnu vahu ?" - HLÚPOSŤ
 
bohusenko
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.10.2008
Bydlisko: bratislava

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 08:15

ahojte, diki za komenty....

Zmluvu vraj stiahol nejaku z bazosa, nepozeral som ju presne, co obsahuje, lebo dajak nestiham nic a len vcera neskoro vecer som sa to dozvedel, ze ci mu neviem poradit, tak preto som napisal sem, ze viac hlav, viac...kapusty :-D
Mne sa len mari, ze som dakde pocul o tom, ze aj ked mas zmluvu akukolvek, vraj plati nejaka zaruka 6 mesiacov, ale nevztahuje sa na spotrebny material, cize veci, ktore sa mozu a ktore sa pouzivanim opotrebuvavaju...to je napr na motore aj tazko dokazatelne, co je a co nie je...

Stale nevieme, co sa vlastne motoru stalo a ci uz je vymeneny (rozobraty) alebo nie...ale podla vsetkeho rozobraty uz bude...a to potom uz len fakt znalcovi poslat, lebo mohol povymienat a porobit stym kadeco...

Mne to cele pride absurdne, ale co uz, ludia su vselijaky, tak uvidime co z toho bude dalej...

btw. dozvedel som sa, ze daval stacat km asi pol roka pred predajom :-/
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 08:19

toto všetko čo hovoríš kupujúci v praxi ťažko preukáže.

bohusenko napísal:
ahojte, diki za komenty....

Zmluvu vraj stiahol nejaku z bazosa, nepozeral som ju presne, co obsahuje, lebo dajak nestiham nic a len vcera neskoro vecer som sa to dozvedel, ze ci mu neviem poradit, tak preto som napisal sem, ze viac hlav, viac...kapusty :-D
Mne sa len mari, ze som dakde pocul o tom, ze aj ked mas zmluvu akukolvek, vraj plati nejaka zaruka 6 mesiacov, ale nevztahuje sa na spotrebny material, cize veci, ktore sa mozu a ktore sa pouzivanim opotrebuvavaju...to je napr na motore aj tazko dokazatelne, co je a co nie je...

Stale nevieme, co sa vlastne motoru stalo a ci uz je vymeneny (rozobraty) alebo nie...ale podla vsetkeho rozobraty uz bude...a to potom uz len fakt znalcovi poslat, lebo mohol povymienat a porobit stym kadeco...

Mne to cele pride absurdne, ale co uz, ludia su vselijaky, tak uvidime co z toho bude dalej...

btw. dozvedel som sa, ze daval stacat km asi pol roka pred predajom :-/
 
bohusenko
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.10.2008
Bydlisko: bratislava

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 08:25

Ved hej, tiez si myslim...ale napr stocene km by sa teoreticky dali podla STK ci EK alebo niecoho oficialneho...ked mal na STK v 2013 viacej km ako teraz to auto ma...resp malo pri predaji...lebo to si mohol aj ten kupujuci dat stocit a potom to zvalit na suseda, ze ho oklamal...neviem ci v kupnej zmluve bol spomenuty stav km...ale skor nie...
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 08:55

nie som zakerak ale kvoli tym stocenym km by som prial aby auto musel vziat spat...by sa zamyslel ci mu to stalo za to...a kedze pri predaji umyselne klamal tak ine asi dokazovat netreba...

ak ten kupujucici snori na nete a na toto narazi tak ma manual ako postupovat jak vysity :D
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
msakac33

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 08:55

nic mu nevracaj, ziadne peniaze a a nemaj strach, nevysudi z teba nic, najprv by musel dat zalobu na sud plus sudnoznalecky posudok atd. atd. a ktovie kto mu ten motoro rozoberal, ci vyberal z auta...no proste nema sancu....zmluva z internetu j eplatna a riadi sa Obcianskym zakonnikom, nie obchodnym ako tu poniektori spominali...a nemusi byt podpisana u notara...notar len overuje pravosť podpisu, nie zmluvu ako taku....takze kludne spi :mrgreen:

teraz som mal takeho chytraka co som mu predal auto....bez TK a EK, ze on si spravi sam, ze ma po kokot znamosti a vsetko vybavi a vie, no proste truhlik a o tyzden mi poslal doporuceny list ze chce odstupit od zmluvy, vratit auto lebo nepresiel cez emisnu, ze nieco je s katalyzatorom , pritom kupil auto nespôsobile prevadzky na pozemnych komunikaciach, cize bez STK a EK, tak som mu pekne odpisal a je pokoj....a nech ma da na sud...rozumny pravnik mu toto ani nezoberie a obhajovat ho nebude, lebo vie ze je to dopredu prehrate....taki su ludia...kurvy...a podotykam ze sa jednalo o auto za 850 Eur ](*,) ](*,) ](*,) si nechcem predstavit, ze by som mu predal auto za 15 tisic, to by ma zaloval aj v Strasburgu :lol: :lol: :lol:
 
bohusenko
Autor témy
Príspevky: 87
Registrovaný: 17.10.2008
Bydlisko: bratislava

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 09:31

Veru, internet je dvojsecna zbran, aj ti pomoze, ale aj jemu pomoze ked to tu najde :-D ... ale zle som dal to slovko "asi".. nie "asi" pred pol rokom, ale "asi" daval stacat.. pred polrokom (este pred predajom) bolo auto v tom servise, kde mu robili tie rozvody a ostatne, tak mozno spravili aj iny "servis".) hovoril som s jeho dcerou iba, ta nevie presne co sa s autom dialo...ale ktovie, toto su vsetko len dohady, na sude clovek potrebuje dokaz, ked by k tomu doslo...
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 12:08

To ako mysliste vazne ze ked predam 20 rocne auto mam nan davat 6 mesiacov zaruku? Si robite srandu? Neviem aky je zakon ani to nema chut hladat ale to by bola teda riadna chujina. Ja predsa nie som obchodnik, nekupujem a nepredavam tovat za ucelom zisku ale predavam jednorazovo moju sukromnu vec, na to predsa nemozem davat zaruku. Nehovorim o zamernom zatajovani ale kupim 15 rocnu sedmu odide mi automat a mam pytat 10k za novu prevodovku???? To by sme takto kde dosli?
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 12:28

potom najlepšie je kupovať každých 6mesiacov iné auto a to budem mať stále autá so zárukou :lol:
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 12:49

chlapci, čo keby ste si ešte raz a poriadne prečítali čo píše napr. msakac33, alebo ja...

ViktorDDD napísal:
potom najlepšie je kupovať každých 6mesiacov iné auto a to budem mať stále autá so zárukou :lol:
 
cptObvious

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 13:09

[quote="miso_525d"]chlapci, čo keby ste si ešte raz a poriadne prečítali čo píše napr. msakac33, alebo ja...

Nechaj tak...hrach na stenu hadzat ... Tvoj sumar by som sam lepsie nenapisal.
 
Užívateľov profilový obrázok
m4x
Príspevky: 2228
Registrovaný: 15.12.2007
Auto: E60 545i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg - Long parts

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 13:16

nuz zijeme v skurvenej krajine a tu nic nefunguje
pri takej smiesnej sume 600 eur a po 5 mesiacoch to nijak chalanisko nevyriesi

ano risenie je,
musi si dat spravit odborny posudok, co nestoji male prachy a musel to spravit pred tym, nez sa toho auta dotkol a zacal rozoberat
tu su 2 moznosti, zisti, ze chyba vznikla jeho zavinenim ci teda predavajuci za toto nijak nemoze zodpovedat a nejedna sa o skrytu zavadu alebo potvrdia mu, ze to bola skryta zavada a ma pravo ziadat nahradu alebo navratenie vozidla (no vzhladom na taky cas a nejaky najazd by som predpokladal tu sumu riadne skresanu)
s tymto odbornym posudkom by sa musel obratit na sud, nehovoriac o tom, ze pri tom posudku dalsi mesiac bude minimalne bez auta ak nie viac, potom nasleduje sud co je tiez na dlhe kopyta, vysledok je XY mesiacov az rokov bez auta a este stale nic nevyriesil.. zatial je v riadnom minuse a nevie na com je. na sude moze ziadat taktiez nahradu za odborny posudok, ale s rizikom, ze tych 800 eur mozno ani neziska ked zistia tu prvu moznost co som spominal vyssie a tym padom vlastne nic neziska
cize u nas v tejto republicke pre debileckov nic nevyriesis :)
pokial sa to nesplha na riadne sumy niekolkych tisic eur tak to nema riesenia a sud sa tym ani zaoberat nebude + tie naklady co treba zapocitat do sudu, no vitaj \:D/

takze pre vsetkych, cely nas zakon o jazdenych autach a skrytych zavadach su totalne nezmysli, v reali nic nefunguje!
!!! Obrázok ???
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: predane auto, klakol motor, kupujuci ziada....

Streda, 11. Júna 2014, 13:21

miso_525d , cptObvious

sranda musí byť nie? viď ten smajlik na konci mojho príspevku, ja som 100% pochopil čo tu napísali ľudia ktorý sa v tom orientujú a vyznajú :wink:
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných