... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
stano530D
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.8.2013
Auto: BMW 530D E60
Kraj: Košický

Stuhnutie riadenia

Piatok, 10. Januára 2014, 09:13

Zdravim,
vyskytla sa u mna taka vec ktoru pozorujem asi posledne dva tyzdne , ze vytacanie volantom ide tazsie ako predtym . Hlavne to pozorujem pri parkovani a mensich rychlostiach kedze je tam servotronic a predtym to islo o dost lahsie. Vo vyssich rychlostiach to aj predtym pomaly tuhlo takze tam to neni az taky rozdiel. A este jedna vec co som si vsimol je ze pri vytoceni volantu v zakrute a pusteni kedy ho vracia do roviny tak to vracia akoby omnoho vacsou silou ako predtym.Citit to aj pri drzani ze musim ho drzat vacsou silou ako predtym. Pred dvoma mesiacmi som menil horne ulozenie prednych tlmicov aj tycky stabilizatora a asi pred mesiacom som dolieval do servo oleja lubrizol lebo bolo pocut vrzganie volantu ktore tu uz bolo viackrat rozoberane. Cim moze byt sposobeny ten rozdiel v tuhosti?
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Stuhnutie riadenia

Piatok, 10. Januára 2014, 09:58

stano530D napísal:
Cim moze byt sposobeny ten rozdiel v tuhosti?


Dobra otazka, ale podla toho co pises by som tipoval na toto:

stano530D napísal:
asi pred mesiacom som dolieval do servo oleja lubrizol lebo bolo pocut vrzganie volantu ktore tu uz bolo viackrat rozoberane.
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
acid
Príspevky: 199
Registrovaný: 26.2.2012
Auto: E60 530i 2004 MT
Kraj: Bratislavský

Re: Stuhnutie riadenia

Piatok, 10. Januára 2014, 17:21

Ja si myslim, ze by to mohlo byt v tych tyckach stabilizatora. Mne sa zda, ze po ich vymene to islo aj mne tazsie...
 
stano530D
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.8.2013
Auto: BMW 530D E60
Kraj: Košický

Re: Stuhnutie riadenia

Piatok, 10. Januára 2014, 18:52

No len tie tycky stabilizatora som menil pred dvoma mesiacmi a az teraz sa to prejavilo. A to ze neviem ako posobi ten lubrizol na riadenie okrem toho ze by mal odstranit to vrzganie.
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: Stuhnutie riadenia

Sobota, 11. Januára 2014, 16:51

mal som tazsie riadenie ktore aj vrzgalo, hladal som okolo info, menil som olej aj dodal lubrizol odvtedy sa mi zda ist posilovac lahsie a uz nevrzol ani raz. Napadlo by ma este ci to tazsie otacanie nie je kvoli zimnymi pneu ktore mozu byt podhustene. Pripadne nizkou hladinou oleja. Co si pamatam, tak to riesili na zahranicnych forach, a myslim ze sa hovorilo o diele c.2
http://bmwfans.info/parts-catalog/E60/Europe/530d-M57N/L-N/jul2003/browse/steering/steering_column_man_adjust_mount_parts/

a o diele c.8
http://bmwfans.info/parts-catalog/E60/Europe/530d-M57N/L-N/jul2003/browse/steering/hydro_steering_box/

ale rozhodol som sa zacat najprv tou vymenou oleja+lubrizol a pomohlo.
 
stano530D
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.8.2013
Auto: BMW 530D E60
Kraj: Košický

Re: Stuhnutie riadenia

Štvrtok, 6. Februára 2014, 09:26

Menil som teraz termostaty a dal som vymenit aj olej v serve ale stale ide tocit volantom dost tazko , niekedy akoby to aj islo normalne ale inak dost tazko. Cital som aj na inych forach a je mozne ze chyba je v servotronicu? Nema s tym niekto skusenost ?
 
zollo
Príspevky: 418
Registrovaný: 22.9.2012
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: Stuhnutie riadenia

Štvrtok, 6. Februára 2014, 10:14

myslim, ze problem so servotronicom na e60 riesil nedavno "Mpower"...skus mu napisat, ci nieco zistil :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12280
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Stuhnutie riadenia

Štvrtok, 6. Februára 2014, 19:04

Ak nejde ventil servotronicu,diag najde chybu.....obcas odchadzaju...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
DesertFox
Príspevky: 250
Registrovaný: 16.6.2012
Auto: BMW 525d E60
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stuhnutie riadenia

Nedeľa, 2. Marca 2014, 12:50

U mňa sa táto závada vyskytla cca 3 týždne do zadu. Problém bol podstatne niekde inde, a to ...

Obrázok

Človek by až neveril čo všetko to dokáže odstaviť. Tak napr. vyhrievanie zadného okna, sedačiek, klíma, samozrejme riadenie, a tonu ďalších hlášok ktoré vyskakovali, môžem povedať že až 90% auta bolo v peku nefunkčné, len sadnúť a ísť, pričom rozjazd vyzeral ako keby som mal Škodu 120.
Here's the Rule Breaker ... It appears to be a normal BMW 5 series, until you start it up. Yeees, Lucifer has come to our little world with milk and petrol ! (Jeremy Clarkson).

Madonna vs. BMW M5

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní