... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
-M5-
Autor témy
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.7.2012
Auto: M5E39,750iL,520dF10,
Kraj: Bratislavský

[E39 M5] moja cierna bestia, nova fotka str.1 s m5 f10 :)

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:16

Takze ako zacat tento pribeh??? Spravim z neho pribeh ako som sa dostal k bmw a nasledne k m5 :)
Ten sa myslim zacina asi takych dobrych 12 rokov dozadu kedy som videl prvykrat m5 e39 v casopise a s otvorenymi ustami pozeral na papierove vykony ktore boli na tu dobu astronomicke.Vtedy ma ani nahodou nenapadlo ze niekedy si take auto budem moct kupit pretoze vtedy bol ten voz ako nedostupny sen. Ako roky plynuli z dietata sa stal muz a moja laska k autam rastla a rastla, za tie roky som mal moznost okusit velke mnozstvo aut, ale srdcom som bol stale s bmw.Okolo roku 2003 sa u nas v rodine ukazalo prve bmw bola to e39 530d kupovana ako nova a vtedy cela bmw mania nabrala na omnoho vacsich obratkach.Vela ludi si asi povie ze kupovat novu e39 v case kedy uz bolo jasne ako bude vyzerat e60 a kedy pride na trh bola hlupost.Verte mi ze nebola. Patrim totizto medzi skupinku ludi ktora vytvory pana Chrisa Bangla nemoze strpiet a nemoze sa na nich pozerat, to co on sposobil bmw mu neodpustim nikdy.Som clovek ktory pozera na auta nie len z dizajnoveho hladiska ale aj na kvalitu materialov vypracovania, ake su podvozkovo, motoricky na to ako podliehaju skaze po rokoch uzivania a na kopec inych veci.Urcite teraz velke mnozstvo ludi somnou nesuhlasi, ano suhlasim ze napriklad 3Jka vyzerala dobre ale az tak od roku 2009 tie zadne svetla na prvej verzii ala daewoo lanos to bol snad vtip vsak?co sa tyka coupe ano to bolo pekne neviem ako sa to tomu dilinovi vobec podarilo ale bolo pekne.Je jednoznacne ze ako sa banglovska era blizila ku koncu boli tie auta stale krajsie samozrejme ze stracal vplyv a pravomoci po tych pruseroch co vyrobil. Ale podme dalej, co sa tyka prednych svetiel jeho 7micky, mam na to taku teoriu ako asi vznikli - vytvorili hlineny model,natlacili delobuchy a tak ako tu hlinu odstrelilo tak tie svetla pustili do vyroby, lebo inac si ani neviem predstavit ako mohli nieco take nechutne vytvorit.Suhlasim ze design je vec osobneho pohladu a vkusu a kazdemu sa paci nieco ine ale toto bola trosku silna kava tak ci tak.
No nebudem sa vypisovat o vsetkych bmw ktore sme mali v rodine to by bolo nadlho, spomeniem tie ktore som mal ja resp. stale mam lebo zatial som ziadne nepredal :) Asi 4 roky dozadu mi zacala hovorit pane 750iL ktoru mam doteraz, jej pribeh ale pridam neskor :) Ako typicky automaniak a psychopat ktory zaspava s notebookom na bruchu a otvorenym mobile.de :) Mkove bmw boli samozrejme mojou metou vzdy ale cenova dostupnost nie vzdy ruzova, a tak som dlhe roky len slintal nad e34 m5 ktoru si raz kupim urcite a hlavne moju srdcovku e30 m3, na zvuk v8 a staru lasku m5 e39 som ale nikdy nezabudal a priebezne pozeral na to co sa ako jazdenka na trhu sem tam objavilo. Po strucnom prezreti nasho a ceskeho trhu som zistil ze su asi 2 pekne ktore vyhovuju specifikaciou cenou a hlavne stavom. Tych par ktore som zazrel s LPG, hmmm ako by som to ohodnotil tak aby som nedostal ban a nebol sprosty zdrzim sa radsej - ](*,) ](*,) ](*,) ...... no zas som sa samozrejme nasral aj ked o tom iba pisem...no takze na jeden konkretny kusok o ktorom je vlastne aj tento pribeh som zazrel asi tak pol roka dozadu, stav bol az neuveritelny a ja som vedel ze moje stare cabrio ktore som mal v garazi sa tak skoro nepreda aby som mal volne peniaze....cuduj sa svete par mesiacov neskor som to auto predal a hned na druhy den som siel pozret m5...ako spravny pacient som nespal celu noc a rano vstal o 5 aj ked som nebol nicim nuteny. Dosiel som namiesto, bol som sa previezt a ako to vacsinou u tak stareho auta byva nasiel som par chybiciek.Majitel na mna vysypal jeho historiu s mnozstvom blockov original z bmw co vsetko dal robit a hned som mal lepsi pocit. Auto bolo tak pekne az som mal podozrenie ze nieco nie je v poriadku, ale ked som sa pozeral na to strasne velke mnozstvo veci ktore by musel dotycny vymenit za nove keby aj chcel niekoho oklamat, to mi fakt nepripadalo nerealne, viem ako vyzerala nasa e39 ked sme ju predavali a mala 140 000km a presne takto vyzera aj tato m5, nejde len o kozu o volant ale aj o kazdy detail vratane list, plastikov a vsetkeho co si len clovek moze predstavit, podvozok vyzera uplne nedotknuty a nic nebolo vymenene samozrejme hovorim o plastoch krytkach atd.Na podvozku nic nebucha neklepe riadenie je presne ,netrasie ani pri brzdeni vsetko je ako ma byt. Vanosy nie su uplne v 100ntnom stave a vyzera to tak vzhladom na stav celeho auta ze su povodne,ale ani nahodou nesu v stave hodnom vymeny, ale som na ich vymenu pripraveny a vedel som o nich ako o slabej stranke m5.
Mam ju par tyzdnov takze v podstate som vo faze vychytavania chybiciek. Ale su to take bezne starosti a radosti :) Co sa tyka vykonu neprekvapilo ma to mozno az tak ako som cakal, ale nemozem povedat zeby to chodilo zle, prave naopak zvuk je krasny krutiaci moment je citit hned odspodu, je jedno aku ma clovek zaradenu rychlost stale to tlaci ale tak ,som uz mozno rozmaznany lebo som uz jazdil vsetkomozne a aj jazdim ale to nie je znacky bmw takze to sem nepatri :)

Tu budem doplnat postupne investicie a opravy:

Vymena oleja pri 150350 - olej Millers motorsport 10w60
dalsia o 6000km

Dosli mi kolicky na nastavovanie xenonu( stara znama zavada E39)
Takze sa musim pohrat s rozobratim svetla :)

Olej do prevodovky a zadneho diffu je uz pripraveny, uz len vymenit - samozrejme Millers iny tam ani nikdy nedam
V blizkej buducnosti pojde nova spojka ktora uz bola trosku chytena ked som auto kupoval.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a -M5- v Utorok, 28. Augusta 2012, 21:19, upravené celkom 6 krát.
www.auteltech.sk - automobilová diagnostika, inšpekčné kamery
www.startpp.sk- štartéry a alternátory na všetky druhy os. a nákl.automobilov, predaj a servis

diagnostika-a-videoinspekcia-startery-a-alternatory-f89/
 
foxik666
Príspevky: 590
Registrovaný: 17.5.2008
Bydlisko: Bratislava

Re: M5 E39

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:18

minuly tyzden niekedy som ta asi videl na OMV v lamači ..je to mozne ? :) krasna je :)
BMW M5 e60
BMW 545i LPG automat 2005

EX- BMW 550i LPG manual 2006
EX-BMW e39 M5 LPG 1999
EX-BMW e61 525d 2004
EX-BMW e65 745i 2003
EX- BMW e39 540i 6 kvalt 1999
EX -BMW e39 528i 1999 manual
 
Užívateľov profilový obrázok
bmw777chose
Príspevky: 907
Registrovaný: 15.2.2009
Auto: e36cabrio e36touring
Kraj: Košický
Bydlisko: Spišské Vlachy

Re: M5 E39

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:20

CAwko,pekne,pekne... =D>
 
-M5-
Autor témy
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.7.2012
Auto: M5E39,750iL,520dF10,
Kraj: Bratislavský

Re: M5 E39

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:22

foxik666 napísal:
minuly tyzden niekedy som ta asi videl na OMV v lamači ..je to mozne ? :) krasna je :)


omv lamac? hmmm nie tam som nebol :)
www.auteltech.sk - automobilová diagnostika, inšpekčné kamery
www.startpp.sk- štartéry a alternátory na všetky druhy os. a nákl.automobilov, predaj a servis

diagnostika-a-videoinspekcia-startery-a-alternatory-f89/
 
-M5-
Autor témy
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.7.2012
Auto: M5E39,750iL,520dF10,
Kraj: Bratislavský

Re: M5 E39

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:49

bmw777chose napísal:
CAwko,pekne,pekne... =D>


dakujem :)
www.auteltech.sk - automobilová diagnostika, inšpekčné kamery
www.startpp.sk- štartéry a alternátory na všetky druhy os. a nákl.automobilov, predaj a servis

diagnostika-a-videoinspekcia-startery-a-alternatory-f89/
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2070
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:51

vyzerá SUPER :thumbup:
(osobne by som možno vymenil tú riadiacu páku ale inak paráda)
INSTAGRAM: korado_korado
 
-M5-
Autor témy
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.7.2012
Auto: M5E39,750iL,520dF10,
Kraj: Bratislavský

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:54

korado napísal:
vyzerá SUPER :thumbup:
(osobne by som možno vymenil tú riadiacu páku ale inak paráda)


fiha a co ti vadi na tej pake? ved je to original :) mne sa paci viac ako ta strieborna lebo podlieha skaze velmi rychlo je osuchana a mimochodom sa uz neda ani zohnat :)
Naposledy upravil/-a -M5- v Utorok, 21. Augusta 2012, 22:57, upravené celkom 1 krát.
www.auteltech.sk - automobilová diagnostika, inšpekčné kamery
www.startpp.sk- štartéry a alternátory na všetky druhy os. a nákl.automobilov, predaj a servis

diagnostika-a-videoinspekcia-startery-a-alternatory-f89/
 
Užívateľov profilový obrázok
BMW-Mpower
Príspevky: 136
Registrovaný: 14.9.2011
Auto: BMW M5 e39
Kraj: Košický

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:56

Jeee, na toto som čakal, pekné fotečky. Takže ďalšia carbonschwarz M5 na klube :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
M3 lover
Príspevky: 1496
Registrovaný: 25.11.2008
Auto: E30
Kraj: Zahraničie

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Utorok, 21. Augusta 2012, 22:57

mňam mňam =P~
Agelias© by migo
///MARKETING
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Utorok, 21. Augusta 2012, 23:17

Luxusne foto,besné auto...)))) :thumbup:
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
EmilDT
Príspevky: 16
Registrovaný: 29.7.2012
Auto: talian
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Detva

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Utorok, 21. Augusta 2012, 23:49

veľmi veľmi pekný kus :) zvedavý som na príbeh
Freude am fahren
 
Užívateľov profilový obrázok
majro
Príspevky: 2334
Registrovaný: 8.9.2011
Auto: e36 328i limo LSD
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Streda, 22. Augusta 2012, 00:26

parada :thumbup: sa vyzera to na celkom slusnu vybavu, blizniacu sa na fullku, aj ked nerusim, ako vyzera fullka u e39, ale fakt na svoje pomery slusna :thumbup:

i like it :thumbup:
Obrázok
e36 328i coupe
ex - e36 328i limo
ex - e36 318is
 
-M5-
Autor témy
Príspevky: 85
Registrovaný: 28.7.2012
Auto: M5E39,750iL,520dF10,
Kraj: Bratislavský

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Streda, 22. Augusta 2012, 06:53

nooo aj by mala byt plna, dvojite skla , zadna roletka elektricka neviem co sa tam este davalo speci :)
www.auteltech.sk - automobilová diagnostika, inšpekčné kamery
www.startpp.sk- štartéry a alternátory na všetky druhy os. a nákl.automobilov, predaj a servis

diagnostika-a-videoinspekcia-startery-a-alternatory-f89/
 
Užívateľov profilový obrázok
TheStig
Príspevky: 380
Registrovaný: 6.7.2008
Auto: e39 523i, e34 520i
Kraj: Zahraničie

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Streda, 22. Augusta 2012, 07:03

Nádhera! Len lak by som dal trochu preleštiť a bude to riadna šupa :smile:
owner of the 6 cylinder symphony
E34 520iT '93 - katOFF
E39 523i '96 - katON
 
Užívateľov profilový obrázok
BMW-Mpower
Príspevky: 136
Registrovaný: 14.9.2011
Auto: BMW M5 e39
Kraj: Košický

Re: [M5 E39] moja cierna bestia

Streda, 22. Augusta 2012, 07:18

A plánuješ stým urobiť aj nejaké úpravy, alebo si ten čo zachová originalitu za každých okolností. Kupoval si to ináč v SR alebo zozahraničia to máš? Budem sa opakovať, ale
normálne mám z toho auta veľkú radosť. Niet lepšej e39 ako M a ešte k tomu v carbonschwarz =D>

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných