... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Jakso23
Príspevky: 36
Registrovaný: 24.3.2009
Auto: non BMW
Kraj: Košický

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 24. Augusta 2016, 11:33

Trošku off topic :-)
Našiel som zaujimave auto na autobazar.eu, rozmýšlal som že dám do témy "pohromy na predaj" alebo "zaujimavosti na predaj" ale ani do jedného nejak nezapadne.
Oplati sa prečitat sekciu "Ďalšia vybava" a "Poznamky" :-D

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-3-coupe-335-d-m3-style-id9016945.html

Asi neni člen klubu :-D Či?
ex _ e92 330d xDrive LCI manuál
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 24. Augusta 2016, 12:10

Treba kúpiť nehnuteľnosť, zem, tam budeš mať aj za xy rokov peniaze dobre skryté, to je podľa mňa najlepšia investícia. A aj sušiť na účte je určite lepšie, ako sporiť niekde, kde nemáš žiadnu istotu. Teda za predpokladu, že nemyslíš sporiť mesačne tých 30e.
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 24. Augusta 2016, 13:07

Ano Milsko, bruno ma dostal na technikalitach spotrebitelskej zmluvy, teda kedy to taka zmluva je a kedy nie, urobil som chybu, ze som veril tomu co pise pravnik na svojom vlastnom webe ako pravny vyklad situacie velmi podobnej tej aka sa riesila v tej teme, svoju chybu som si aj uznal.
ked ale tebe niekto povie, ze si ty alebo tvoja frajerka urobili blbost s investicnou zivotnou poistkou tak tvoja odpoved je kopat nohami, ze aj tak sme vsetci luzri co maju pred vyplatou 30 EUR a gastrace.
Taku poistku v 90tych rokoch mal snad kazdy, mna nevynimajuc (zalozil mi ju otec este ako decku) v ING, cize kazdy sa pekne sam presvedcil co bolo z toho investicneho sporenia. Nic. Praktika je taka, ze sa ta snazia kazdych par rokov presvedcit o navyseni sporenia, predlzeni zmluvy, potom zvysia sadzby za poistenie takze z toho sporenia je zasa menej, vacsina ludi po case strati prehlad kolko z tych povedzme 1000 SKK islo na poistenie a kolko na sporenie, a ked po 10-15 rokoch tie investicie ides vybrat tak ti zostanu oci pre plac, lebo narval si tam 150 litrov a vybrat mozes 60. Ved si bol predsa poisteny!
Ja som taku poistku, kde sa platilo presne tych 1000SKK 15 rokov dostal asi pred 5 rokmi, bolo tam 2600 EUR. Ako ja som ani nevedel uz, ze nieco take je, a kedze som to neplatil ja, tak pre mna to bolo pekne, ze jeej peniaze, tatko ked to videl tak rovno zrusil poistky co mal pre seba a mamu, ktore mal na dlhsie obdobie, a zrusil aj komplet poistenie a dal sa cisto len poistit v inej poistovni.
Ale ved si otvor tie zmluvy, kde ty nevidis "ze by tie peniaze nemala dostat", a pozri sa teda na tie cisla, a skus si zavolat do tej poistovne, ze keby si chcel napr. tu poistku zrusit, alebo znizit, aka seriozna to zrazu bude firma. Dalsi ludia co maju podobne skusenosti a pisu priamo v diskusii pod tym videom zo vcera asi si tiez vsetko cucaju z prsta http://ekonomika.sme.sk/diskusie/294328 ... html
Ked chces investovat do nejakeho fondu investuj, ale naco to spajat s poistenim. Nikto ti potom nemoze poslat vypis na 10 stran, ktoremu ani profesor ekonomie neporozumie, pride ti pekne vypis z investicneho uctu aj s vynosmi za minuly rok a hned vidis, ci si plus alebo minus. Neschovaju to za to, ze si sice minus 20% ale to je vlastne koli tomu poisteniu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Streda, 24. Augusta 2016, 14:27

Vidíš že sa dá odpísať aj priamo na otázku. O to mi išlo, nie o príspevok, ako všetci chceme sestričky s titulmi.
Čiže ak má niečo zmysel, tak len fondy, v ktorých ale záruka ničoho nie je.
A kopať nohami nekopem, ja to nemám ale je pravda, že som nad tým rozmýšľal z dôvodu vyššie popísaného.
Išlo mi o to, že som v oblasti financií úplne sprostý, a kedže skoro všetci, čo sa tomu rozumejú pracújú v OVB, tak mi hovno dajú dobrú radu. O nič iné mi nešlo, len aby som vedel, či má zmysel si nejakú tú stovku mesačne niekam odkladať, alebo jebať na to že však aj tak kto vie, čo bude o mesiac, o rok.
Ináč píšeš o fondoch s poistením, nejako nechápem, čo s tým má poistenie? Čo mi hovorila, tak to mali byť práve nejaké fondy, čo som ja stále odmietal z dôvodu, že žijem v predstave hocijakého problému, ktorý ak nastane tak všetky investované prachy sú v prdeli.
Mne to potom vychádza, že odkladať si stovku mesačne je fakt zbytočné, na kúpu ďalšieho pozemku to nevystačí, tak jebať na to. Len ma stále straší tá predstava vyhadzovu a neschopnosti splácať hypo, lebo nebudem mať bokom nejakých pár tisíc, z čoho by som to platil a normálne žil pár mesiacov.
Proste som mladý človek, čo nebýva u rodičov, a nechce celú výplatu jebať do auta a pičovín, ale myslieť aj trocha do budúcna. Nie som ako 95% ľudí v mojom veku. Teda možno 85%, kedže nemám dieťa, ako zvyšok mojich súkmenovcov, ktorí zostali bývať u rodičov, lebo im z platu zostáva max na uživenie decka a viac nič.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 26. Augusta 2016, 09:33

Milosss napísal:
Myslím, že Hugino to zodpovedal presne, vidím že holke musím natlačiť kaleráby aby to teda pekne krásne zrušila. To radšej nech tie prachy dáva mne :D
Musím ju trocha nahovoriť na starú w123ku, ktoré idú dnes zadarmo a za pár rokov bude aj po prehrdzavenom kúsku dopyt.
Pristine: tvoje príspevky sú zábavné, ale po tom, čo ťa tu niekto už vytroloval v niečom, v čom si tvrdil že to vieš a trocha si to prestrelil, by si mal asi zjemniť. 3/4 príspevku o hovne a pravdupovediac, omáčka by to napísal asi zábavnejšie. Negeneralizoval som ani nič podobné, ale nikto mi tu nepovedal, či nejako vôbec do budúcnosti niečo riešia. Jasne že mi tu nebudú vešať na nos koľko majú v banke na podúčte a koľko splácajú hypo. Ale ja sa nechcem pri zobratí hypo na dom dostať do situácie, že ma v 30ke vylejú a budem musieť brať prvú kktinu len aby som zvládal tú hypo splácať a nemal dáku rezervu, z čoho to zvládam splácať aj bez výplaty.
Ak ta ale v 30ke vyleju, tak zabudni na to, ze z poistky vytiahnes prachy bez tazkej straty do par dni-tyzdnov ...

Najlepsie je fakt rvat do ponozky. Pokial clovek plati hypo, tak predpokladam ze mat odlozenu rezervu na 3 mesiace by malo stacit. Kazdy normalny clovek si (ked chce) do 3 mesiacov novy job najde.
 
Užívateľov profilový obrázok
salat
Príspevky: 1081
Registrovaný: 4.11.2010
Auto: BMW 320d E91 LCI
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 26. Augusta 2016, 11:50

Presne tak, ked poistka, tak poistka, ked chces sporit, odkladaj doma a ked nieco nastradas, kup nehnutelnost (celu, alebo podiel).
Na margo poistiek a podobnych produktov: ako zistite kedy mate spravnu zivotnu poistku? Vtedy, ked sa poistovna bude bat, aby ste neumreli....
Ked na zaciatok poistenia ani nechu aby ste navstivil nimi vybraneho lekara, tak je to ojeb a nie riadna poistka, lebo vedia ze sa z toho bud lacno vyvlecu, alebo napadnu zmluvu.
;)
BMW 320d E91
Seat Ibiza ST, 1,2TSI DSG
EX - Seat Leon II

"Si to, čo tvoje auto. Neveríš? Bež do garáže, otvor bránu... pozeráš sa na seba!"
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 26. Augusta 2016, 12:27

Rozmýšľam, či tu niekto aj niečo číta. Reč nebola o žiadnej poistke, v živote som si okrem sprostého PZP čo je dané zákonom a nejakej cestovnej poistky za 10 eur na cestu do HR, nech kľudne spávam, nič iné neplatil na poistenie. Išlo mi o sporenie, niečo ako stavebné, s niečim, kde keď pár rokov peniaze vkladám a nevyberám, tak ma za to odmenia. A zas nehovorte, že niečo také neexistuje, viď stavebko a podobné veci. Je jasné, že zo stavebka ani podobných vecí si peniaze len tak nevyberiem ľahko a bez straty, až na konci. Najlepšie by bolo niečo v štýle, že sa peniaze odkladajú. a po pár rokoch máš k dispozícii nejakú časť, ktorú môžeš vybrať bez nejakých penálov. Niečo v štýle mám odložené 10 litrov, 10% z toho mám hocikedy k dispozícii. Teda liter si hocikedy môžem vybrať. Či také nič neexistuje?
Ale sakra, to vážne nikto z vás nemyslí na to, že v posratej 60tke vás odjebe auto, zostanete kripel a nikto vás nezamestná a z pár šupov čo dostanete od štátu si môžte ísť akurát tak hodiť slučku? Alebo som jediný, kto takto zmýšľa?
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 26. Augusta 2016, 13:46

Tak si daj nejaký terminovaný vklad na cca 3 roky a takto môžeš peniaze po troškách znásobovať až do 60-ky. Je plno bánk a sú aj také, čo sa nemusíš triasť o peniaze(že by si o ne prišiel). Síce s nimi nemôžeš manipulovať, ale chceš predsa šetriť, takže ti to môže byť jedno. A cca po xy rokoch(podľa zmluvy) ich vyberieš s nejakým ziskom.
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 26. Augusta 2016, 13:50

A terminované nie sú v štýle, že môžeš tam mať len určité množstvo peňazí? Respektíve takto napr po 6 rokoch budeš mať nejakú 6ku, ale ďalší termiňák ti dovolia otvoriť s max 3kou na začiatku, proste aby ti nevygenerovali časom zisk viac ako desať eur. Príklad hej.
Viem že mi tu radil Viktor obehať banky, ale zatiaľ všetky, kde som bol, mi odporučili fondy, a vždy to, čo mi nevyhovovalo. Alternatívu nemali až dokým som im ja nepovedal, veď to predsa ponúkate. Čiže aby človek došiel rovno do banky s presne tým, čo chce.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Piatok, 26. Augusta 2016, 14:57

ja terminovane vklady osobne naozaj neriesim, pretoze cisty vynos za 2 roky pri 10 tisic eurach je tak 60 EUR priemerne napriec bankami.
to sa mi neoplati mat tie peniaze zamknute a mat problemovy vyber, pretoze nevies kedy ich budes potrebovat, a vacsinou ked sa nieco velmi poserie, potrebujes tie peniaze rychlo.
takuto nejaku rezervu "po ruke" drzim sice mimo hlavneho uctu, ale na tzv. "sporiacom ucte", kde to nic nezaraba, ale je to mierne bezpecnejsie aspon v tom, ze sa neda platobnou kartou dostat k tym peniazom. I ked sa zamyslam aj nad tym, co radil nejaky cesky expert na online financnu kriminalitu, ze treba jeden ucet v banke, na ktorom bude deaktivovany internet banking aj platobne karty a narabanie s uctom nebude mozne ani na zaklade splnomocnenia, nic, len osobny pristup. Peniaze, tkore chces mat bokom si tam pohodlne posielas online, a ked chces vybrat pojdes do banky, kedze to ma byt rezervny ucet nebude to zas taky problem sa tam dostavit.

cast penazi proste chcem mat k okamzitej potrebe, a teda su aj terminovane ucty, ktore to umoznuju s relativne malo bolestivymi poplatkami, ale tie vynosy su tak male, ze to keby som z tych 10 tisic zobral 100 EUR a stavil 10 stavok po 10 EUR na "istotu" s nizkym kurzom niekde v tipose tak mam velku sancu, ze zarobim viac ;).

Co sa tyka nehnutelnosti, kupovat ich je dobre vtedy, ked ich vies kupit za lacne peniaze - cize bud za svoje, alebo za velmi lacne pozicane peniaze.
Ale v pripade, ze sa clovek boji ze utiahne svoju jednu hypo v pripade problemov asi brat si druhu hypo nie je spravne riesenie ako investovat/sporit peniaze.
Ludia si naviac casto nechcu pripustit, ze ten byt co kupia s idealom "najomnik mi bude platit hypoteku", casto nebude taka ruzova prechadzka. Vypadne najomnik na par mesiacov a uz to treba kryt z inych prijmov, horsie su spory s neplaticmi - regulerne delozovat najomnika je na Slovensku vzdy skor otazka toho ako velmi si schopny ist za hranice legality, lebo vystahovat najomnika vobec nie je lahky spas, riesili sme to uz 2x na byte, ktory patri pribuznej, lebo ona je taky ten mierne jebly naivny dobracisko, co vzdy ubytuje nejaky socialny pripad, ze alkoholik, co zarobi 600 eur si zoberie do prenajmu byt za 300 a ona sa cuduje, ze zaplati 2x, tretikrat meska, a potom neplati vobec. A zakony su priklonene viac na jeho stranu, lehoty, kokotiny, upomienky. Vtedy treba zavolat hlavohrude z SBSky, zamocika, vycihat ked nie je doma, na kameru natocit priebeh pakovania jeho paksamentlov aby sa nevyhovaral, ze mu nieco zmizlo, veci mu odviezt do plateneho skladu, ktory si uz zaplati on ak bude chciet svoje veci (zaplatit mu par euro na 10 dni prenajmu skladu, aby tiez nemal paky natahovat sa ,z e musel za vlastne veci zaplatit), vymenit zamky a este tam nechat jednu hlavohrud s pizzou a kartonom piva pozerat televizor 24 hodin keby sa tam chcel ten neplatiaci jebo dobyjat. Toto sme absolvovali dvakrat v priebehu par rokov, a to som bol rad, ze tam nie su ziadne male deti, lebo naslopaneho chuja nemam problem vystahovat, ale keby tam boli male deti uz by mi to tak prijemne nebolo ale asi by ma tie nervy s ich rodicmi aj tak k tomu dotlacili.
Tomuto sa da samozrejme relativne predchadzat dobrou pripravou, hlavne nikdy nedat prenajom bez kaucie aspon 2 mesiacov, idealne troch, a zmluvu napsiat tak sikovne, aby tu kauciu dostal naspat najomnik len ak byt odovzda v stave, ako byt prevzal. Lebo aj to malovanie bytu nieco stoji, ci uz cas alebo peniaze. Aj rekonstrukcia kuchyne a kupelne raz za 15 rokov nieco bude stat, a byt kupeny na hypo si to vacsinou nezarobi.

Ja osobne vobec nie som fanusik sporenia, (mimo nejaky rezervny vankus samozrejme) sporenim jednak nikto nezbohatol, a druhak nepoznam vela ludi, co si celozivotne uspory niekedy uzili. Tiez bol o tom pekny clanok, rozhovor s nejakym bankarom, ktory to nazval ze "slovensky syndrom - vsetko detom" alebo tak nejak. V takom Nemecku alebo Skandinavii nebyva tak rozsirene ako u nas, ze by dochodci mysleli na to co budu dedit ich deti. Ak mali dom, predaju ho a kupia si maly byt, a cestuju, alebo sa venuju svojim konickom, aj nakladnym. Deti vacsinou dostanu tak par susnov na okostovanie. Do deti sa tam investuje ked vyrastaju a dospievaju, do vzdelania, aby si to decko uz potom same na seba zarabalo a same sa o seba staralo.
Lenze u nas ludia co cely zivot setria, stoji ich to vela odriekania, lebo "co ak"...co ak mi odrezu lavu nohu, co ak mi zhori dom, co ak.., a potom ked mas nieco nasporene na stare kolena, tak ti je to kurevsky luto vyhodit na obytne auto a kazdy rok 4 mesiace cestovat po Europe.

Investovat treba z prebytku, nie z nedostatku, v tom je zasadny rozdiel, ale to je len moja osobna filozofia. Viac sa zamerat na zvysenie prijmu ako hladat kde odkladat po 100vke.
Ked ludom poviem, ze nech sa zaregistruju len na nejaky blby freelancer, a sem tam niekomu spravia drobny job za par korun, prelozit texty, upravit fotky, cokolvek co je v ich silach a schopnostiach, tak ohrnu nosom, ze 20 dolarove joby. Lebo by chceli zarobit 1000 za hodinu. Ale ked im poviem,z e v praci su ochotni tvrdo makat za 7 eur na hodinu, co je trosku menej ako zretusovat 10 fotiek za 20 dolarov, co naozaj dlhsie ako hodinu trvat nebude, hlavne ked si to sam pre seba robi na 1000kach fotiek cele roky ako fotoamater.


Nehnutelnost je uplne ina investicia, ked ju kupis za hotove, alebo za fakt velmi lacny hypouver, Ked ma clovek trochu viac penazi a ptorebuje len napr. 40% ceny financovat tak sa daju pozicat fakt "lacne peniaze", a uz sa nemusi orientovat len na veci typu maly byt, ale skor na priemyselne objekty, sklady. Sklad na dobrej adrese je dnes zlaty gral, Nemusi to byt nic obrovske pre velke firmy, prave nieco pre male firmy, rozne eshopy, kde je dobra pristupova cesta a parkovanie a lahsia logistika pre male dodavky, tych priestorov je tak malo ze ludia beru ako sklad aj kancelarie na poschodi bez vytahu a vsetok tovar nosia hore dole po schodoch.

A investovat treba aj do seba - nie do auta a sperkov a peknych blondynok po boku, ale do vzdelania. A najtazsie to samozrejme maju ludia, co pracuju manualne.
Prist po 8 hodinach tvrdej makacky domov a venovat sa samostudiu vyzaduje sebakontrolu a schopnost sebamotivacie aku ma malokto.

ale aby som tu nehovoril len na akademickej urovni, dam ti aj jednu radu, a nie je to ani drahe rozbehnut
Aktualna diera na trhu - kadernictvo.
Na tom sa neda prerobit. Vsimam si to poslednych 5 rokov, a velmi silno uvazujem nad tym, ze do toho "investujem"
Vsetky zeny v mojom okoli maju problem s kadernikom v tom zmysle, ze 1) dostat sa k dobremu/dobrej kadernicke je problem 2) aj k lepsej ako priemer je problem 3)
ma tak plne objednavky, ze mas nulove moznosti vybrat si termin, ked vies ze potrebujes minimalne raz za 4 tyzdne termin lebo si farbis vlasy, tak si v ich rukach
Akurat mi hovoril kolega, ze svagrina je na ceste z Trnavy do Ziliny, lebo zajtra ma aj s jeho zenou kadernika. V Ziline.
Moja mama si niekedy musi zobrat dovolenku, lebo dostala ranny termin u kadernicky. ked som bol z toho fas-cinovany, ze wtf, tak povedala ze nema sancu najst si kadernicku, ze to sa uz po protekcii dostavas na objednavku.
Ja sa strihavam v Klier kadernictvach uz asi 10 rokov, kedysi tam nebolo vidno jednu zenu, lebo to je pasova vyroba, neda sa tam objednavat, a fakt tam zena vosla len aka mala kratke vlasy. Teraz niekedy to mam na 4-5 pokusov ist sa ostrihat a neprist tam ked tam je cakanie na 2 hodiny, lebo kazda kadernicka ma zenu s dlhymi vlasmi, kde sa farbi, robi melir atd.
Proste tak ako nemoze byt stratova krcma, pokial nie je krcmar chuj, co vydrbe milion za drahy nabytok, ked podstatne je aby bolo dobre pivo a lacny alkohol,
tak teraz nemoze byt stratove ani kadernictvo. Staci ti prenajat si lacne priestory, zakaznici za tebou pridu hocikam.
Kadernicky najdes tiez, lebo robia kdekade po tescach a butikoch, staci im dat dobry plat. Najvacsie riziko - to zasa ja volam "syndrom prostitutky", kadernicka si po par mesiacoch povie, ze preco by mala robit pre teba, ked si moze zalozit salon (nenapadne jej, ze to mohla urobit uz hned po skole, ked robila kadernicku, lenze bola trosku ina situacia),
preto z tej najlepsej urobis veducu a das jej podiel na zisku a otvoris si druhy salon. Vstupne naklady su fakt minimalne, aj zo zadubenej velkej kancelarie spravis kadernictvo ked to vymalujes, kupis pohodlne sedenie do cakarne, pohodlne stolicky, zrkadla a potrebny nabytok a kvalitne naradie a umyvadla. Vstupne naklady par tisic eur, dalsich par tisic na pokrytie rezie a vyplat kym sa to rozbehne, do 6 mesiacov musi byt to kadernictvo schopne pokryt si naklady a do roka musi byt ziskove.
Zaklad je robit to pre siroke masy, nie pre panicky s gucci kabelkami. Lebo aj tie panicky budu milerady chodit tam, kde im spravia kompletku s farbenim za 30 EUR, navonane salony v centrach miest a v nakupnych centrach si za to pytaju o 50% viac.
 
fritolko
Príspevky: 1322
Registrovaný: 7.10.2012
Auto: X3 E83
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Sobota, 27. Augusta 2016, 13:21

PristineShip napísal:
Ja osobne vobec nie som fanusik sporenia, (mimo nejaky rezervny vankus samozrejme) sporenim jednak nikto nezbohatol, a druhak nepoznam vela ludi, co si celozivotne uspory niekedy uzili. Tiez bol o tom pekny clanok, rozhovor s nejakym bankarom, ktory to nazval ze "slovensky syndrom - vsetko detom" alebo tak nejak. V takom Nemecku alebo Skandinavii nebyva tak rozsirene ako u nas, ze by dochodci mysleli na to co budu dedit ich deti. Ak mali dom, predaju ho a kupia si maly byt, a cestuju, alebo sa venuju svojim konickom, aj nakladnym. Deti vacsinou dostanu tak par susnov na okostovanie. Do deti sa tam investuje ked vyrastaju a dospievaju, do vzdelania, aby si to decko uz potom same na seba zarabalo a same sa o seba staralo.
Lenze u nas ludia co cely zivot setria, stoji ich to vela odriekania, lebo "co ak"...co ak mi odrezu lavu nohu, co ak mi zhori dom, co ak.., a potom ked mas nieco nasporene na stare kolena, tak ti je to kurevsky luto vyhodit na obytne auto a kazdy rok 4 mesiace cestovat po Europe.
Ja ta len poopravim nebol to bankar ale realitak co vystupoval v novom byvani s vladom vostinarom. Bol to velmi zaujimavy clanok a tak isto aj tvoj prispevok. Mas páčika ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Sobota, 27. Augusta 2016, 14:02

ja slovenske televizie nepozeram, ale boli clanky aj v sme aj v Nku, vostinar to je priezvisko alebo to je nejaka novodoba profesia typu "mama nemusim sa ucit ja budem youtuber" :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11999
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Sobota, 27. Augusta 2016, 16:37

do pici a ja investujem do peknej blondynky po boku.. kuuuurva, cele tie roky v pici :-D :-D :-D
ale dobre pises ;-)
este k tym kadernictvam, sused pred asi dvoma rokmi zacal s kadernictvom pre panov, isiel na to ale nie stylom pre masy, ale modernym popici hipsterskym stylom, cize je to skor taky barbershop, kde ta aj oholia britvou atd. cele to je ladene do tej tematiky, a uz ma dve otvorene, v ba a tusim v nitre.. takze nieco na tom bude ;-)
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Sobota, 27. Augusta 2016, 17:29

toho by som sa zasa ja bal, akonahle opadne (dufam coskoro) trend tych zarastenych ksichtov tak padne aj klientela. Ludia na Slovensku su dost lakomi platit za sluzby viac nez nutne minimum, niektorym to uz z tej lakomosti aj rovno jebe, poloplesati chlapi si pytaju 50% zlavu za strihanie - ato pocujem pravidelne ked cakam v Klieri na strihanie. Pripadne sa doma vo vani ozoomuju 10 eurovym strojcekom z lidla a myslia si, ze to nevidno, ze vyzeraju ako by ich krava obzula, s vlasom deda vseveda na krku a schodmi po stranach.

lahsi biznis model je prioritne damske kadernictvo na objednavku. zeny sa budu chciet strihat vzdy, coraz viac si ich farbi vlasy uz od mladeho veku, kurvia si ich kulmami a melirmi a dreadlockmi a neviem cim, coraz viac zien je sedivych uz v 30tke, pokial nebude ta kadernicka uplne nemehlo, tak to je solidny biznis, ktory bude zarabat sice menej, ale stabilne.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: P O K E C -tu mozte kecat o comkolvek.

Sobota, 27. Augusta 2016, 17:41

ja byt admin tohoto fora tak ti hned menim prezyvku na dostojevsky :D
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 83 neregistrovaných