... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: e36 328i

Sobota, 18. Apríla 2015, 20:32

trosku si poprecitaj forum o O kruzkoch a simeringoch ventilov a hned ta prejde chut na tieto benzinove osemvalce ci uz s plynom alebo bez :wink:
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: e36 328i

Nedeľa, 19. Apríla 2015, 10:28

Kazdy len o kruzok, a puksovi to mechanik vymenil za jeden den, a zobral par korun za robotu... Vzdy lepsie ako 2,5TDi V6.
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
matthe
Príspevky: 616
Registrovaný: 23.6.2011
Auto: BMW E36 323i Touring
Kraj: Bratislavský

Re: e36 328i

Pondelok, 20. Apríla 2015, 08:46

Prestavba priameho vstreku na LPG je mozna, len je troska zlozitejsia, cize tam by som nejaku zradu nehladal.

A havinko neznevazuj furt to LPGcko, za to, ze ty si to mal blbo naladene, alebo nenaladene neznamena, ze je to nieco zle... :wink:
E36 323i Touring - Fialka - Príbeh
E36 318i Touring - Baška - Príbeh

Ex E36 316i Compact - Tito - Príbeh - R.I.P. 02/08/2016
Ex E36 316i Compact - Bestia - Príbeh - Odisiel s Ex
Ex Skoda 120 - Žaba - R.I.P. 11/09/2010
 
Užívateľov profilový obrázok
jazujimi
Príspevky: 7
Registrovaný: 18.4.2015
Kraj: Prešovský

Re: e36 328i

Pondelok, 20. Apríla 2015, 09:11

matthe napísal:
Prestavba priameho vstreku na LPG je mozna, len je troska zlozitejsia, cize tam by som nejaku zradu nehladal.

A havinko neznevazuj furt to LPGcko, za to, ze ty si to mal blbo naladene, alebo nenaladene neznamena, ze je to nieco zle... :wink:


Ahoj,vedel by si mi povedať o nejakých možnostiach,resp. riešeniach?Budem vďačný za každú radu.Nechcem sa unáhliť a kúpiť auto len preto že má pekný predný nárazník a dobre vygitovaný kufor :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
stanco1
Príspevky: 170
Registrovaný: 27.12.2007
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: e36 328i

Streda, 25. Mája 2016, 20:42

Tak co tu clovek kua nenajde :lol:
Tento klenot som kupil ja minuly rok. Ta para z motora ma prenasledovala este aj minuly mesiac.
Uz ked som to viezol domov vedel som, ze radiator kurenia bude v rici lebo na dialnici prsalo a ked som si zapol kurenie na vysusenie okna tak potom som uz nevydel vobec nic.
Potvrdila to aj miznuca voda, skutocne bol deravy, cely zalepeny od sladkej nemrzky. Tak som kupil novy a vymenil no voda mizla stale, menej ale predsa. Dosiel som na deravy chladic, aj ten som kupil novy, potom mi roztrhlo tyzden po sebe dve hadice na kurveni.... vsetko som vymenil a ked uz som myslel, ze je dobre tak po dlhsom stupani na jednotke do kopca mi znovu vyvrela voda aj so vsetkymi vyzualnymi efektmi :evil: . Pozeram co sa deje, chladic bol horuci tak bolo jasne, ze to bude vo vrtuliach, ze nefukaju. Divam sa ako je to mozne sak je tam viska aj elektricka vrtula. Riesenie bolo jednoduche...obe boli pokazene =D> .
Teraz uz chladim normalne.
Za auto som tolko nedal kolko sa tu pise, dohodli sme sa na 2600e a prioritny pri kupe bol pre mna stav kasne, teda hrdza, samozrejme ze tam nejaka bola (aj napriek uisteniu majitela ze to je uplne bez hrdze nad cim som sa iba pousmial :wink: ) ale vobec to na 20rocne auto nebolo zle, ba priam som bol velmi prekvapeny v akom to je relativne dobrom stave, ako serenderov tour je na tom lepsie podla foto co som videl ale toto tiez ujde. Ako obrusoval a osetroval som hrdzu aj s opravami skoro 4mesiace kym som to dostal na cestu ale s tym som do toho siel a celkovo to auto neposobi vyhonenym dojmom, ten chalan to mal len pol roka a zrejme ho nestihol moc ´´vytunit´´.
Menil som komplet brzdy ate+ ate ceramic, silenty a capy lemforder. Podvozok na ktorom mi to predal bol dementny TA technics ktory som vymontoval o 5minut12 lebo uz sa predne prave koleso chyslalo utrhnut od tlmica :shock: . K autu som dostal m technik struny a tlmice sach advance ktore su v dost dobrom stave, podla mna nedavno kupovane tak som tam dal ten a spoko \:D/ .
Boli tam aj ceresnicky ako brzdova hadicka laveho zadneho kolesa nahradena brzdovou rurkou trikrat stocenou do zavitu aby sa neuviklala hned pri prvom prepruzeni kolesa :roll: alebo strhnuty zavit na zadnom strmeni ktorym drzi o rameno zalepeny locticom ](*,) ](*,)
Brzdove hadicky na cele auto sli ATE, strmene som zohnal oba nove dokonca bez hrdze a vsetko pomenil, osetril podvozok vystriekal dutiny, pomenil oleje filtre....
K autu som nedostal wanabee racer volant ale vypytal som si povodny m technic, sice dotrhany ale dal som si ho precalunit aj s mtech radickou a obsit to trikolorou...parada. Domontoval som si tempomat, 18tlacidlove obc, m tech lizo, vsetko povytieral carbaflom nech to nevrzga a kadeco uz ani neviem co a hlavne lpg bez ktoreho uz afto nechcem :mrgreen:
S autom som momentalne velmi spokojny vsetko funfuje, motor slape jak ma a aj cele pohonne ustrojenstvo posobi velmi ticho a zachovalo, nic nehuci, nebucha, svor svori (aj ked ja to uz nejak netoto :smile:
Ked to zhrniem ma to m paket, sportfahwerk, vyhrievanu kozku, pekny interier, samodotahovaci siber a okna, tempomat, asc (v zime fajn vec), palubne PC, digiklimu...
Auto je komplet zoservisovane a cela ta parada ma prisla na +-6000e za co by som mohol mat vyhonenu 46tku, ja som spokojny :thumbup:
E36 2,8i tour,M-paket,svor,kozene fotelky, temp,siber,OBC, LPG stag
E36 1,8i tour,fotelky,svihadla, LPG stag
E30 2,5i 2door,anatom kozka,svor
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: e36 328i

Štvrtok, 26. Mája 2016, 08:58

zrob pribeh, urcite mas aj nejake fotky .. :thumbup:
stanco1 napísal:
... ako serenderov tour je na tom lepsie podla foto co som videl ...
dakujem, takze uz som Photoshop lvl De-Rust :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
stanco1
Príspevky: 170
Registrovaný: 27.12.2007
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: e36 328i

Pondelok, 30. Mája 2016, 06:59

Fotky nemam, ja som vobec neni pribehovy typ, som lenivy to fotit a uz vobec to potom este aplovdovat niekam na forum :mrgreen:
Este ked som mal tricu tak som sa dokopal na par fotiek na e30.cz a odvtedy kakam na to.
Chvalim a obdivujem ludi ktory to vsetko podrobne fotia a opisuju postupy ako napriklad na e30.cz macek a boost, na mojehobby.cz zami atd. lebo clovek sa kopu veci dozvie a uvidi =D>
Samozrejme aj ty tu mas pekny pribeh :thumbup:

P.S. aby som k sebe nebol uplne kriticky tak jeden pribeh aj ked nie o autach mam ale treba ho este dorobit http://www.elektromodely.sk/?p=943
E36 2,8i tour,M-paket,svor,kozene fotelky, temp,siber,OBC, LPG stag
E36 1,8i tour,fotelky,svihadla, LPG stag
E30 2,5i 2door,anatom kozka,svor

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných