... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
tomi750iAL
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.12.2011
Auto: Bmw 750iAL
Kraj: Prešovský

Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Streda, 21. Decembra 2011, 01:50

Ahojte pani
Mam taky problem.Kupil som sedmu a treba par veci porobit.Svieti a nejde mi to co som popisal v predmete spravy.Co to moze byt?Par znamych mi povedalo ze to moze byt riadiaca jednotka ABS?!Je to pravda?Ak ano tak poradte kde sa nachadza?ak nie co to moze byt dik.
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2070
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Streda, 21. Decembra 2011, 09:56

viac ako pravdepodobné, mal som ten istý problém
INSTAGRAM: korado_korado
 
tomi750iAL
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.12.2011
Auto: Bmw 750iAL
Kraj: Prešovský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Streda, 21. Decembra 2011, 13:40

DIk a kde sa nachadza v aute lebo akosi ju nemozem najist a potrebujem s nej cislo.
korado napísal:
viac ako pravdepodobné, mal som ten istý problém
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2070
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Streda, 21. Decembra 2011, 15:40

Je v motorovom priestore, na foto zakrúžkovaná. Ak by si mal s číslom 265 950 002 mám jednu na predaj :smile:
Prílohy
bmw-e38-750il.03.jpg
bmw-e38-750il.03.jpg (118.45 KiB) 2739 zobrazení
INSTAGRAM: korado_korado
 
tomi750iAL
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.12.2011
Auto: Bmw 750iAL
Kraj: Prešovský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Streda, 21. Decembra 2011, 20:30

Pockaj ale ked toto je riadiaca abs tak potom co je toto?ja som myslel ze musim vymenit tuto riadiacu.som uz s toho magor #-o
Prílohy
riadiaca abs.jpg
riadiaca abs.jpg (31.63 KiB) 2727 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2070
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Streda, 21. Decembra 2011, 20:58

neviem ako presne je to na E38, ale na E39 je taká ako máš ty v predfaceliftových modeloch a po facelifte je v motorovom priestore, treba zistiť ako je to u teba a ktorá je zlá... ak náhodou tak mám tú čo je v motorovom priestore
INSTAGRAM: korado_korado
 
tomi750iAL
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.12.2011
Auto: Bmw 750iAL
Kraj: Prešovský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Štvrtok, 22. Decembra 2011, 00:44

Neviem ti povedat ja mam rok 10/1996.mozno to tu niekto este objasni ze kde je co a ako.ale dik za pomoc.
korado napísal:
neviem ako presne je to na E38, ale na E39 je taká ako máš ty v predfaceliftových modeloch a po facelifte je v motorovom priestore, treba zistiť ako je to u teba a ktorá je zlá... ak náhodou tak mám tú čo je v motorovom priestore
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Pondelok, 9. Januára 2012, 19:33

ja ti to objasnim, ak mas v aute tuto co si dal na obrazku, tak ok, to je starsi typ a je tusim v kastliku. Novsie modely ako napr 98 a vyssie uz ju maju takto ako na obrazku od korada. Ty mas pri motore tiez hydroblok s ciernou krabicou navrchu, ale to nie je RJ, len kryt a el. vedenie k solenoidom.
Je dost nepravdepodobne zeby tato RJ ktoru mas v aute, odisla (odchadzaju hlavne tie co su pri motore). Najskor mas v haji zadny lavy ABS snimac kola, preto ti neide rychlomer ani spotrebomer (a ani pripocitavanie km), a abs a asc je nefunkcne. So stavom paliva to nema nic spolocne. Vymen ten snimac za novy a uvidis, resp. diagnostika ti povie o nom ze je vadny. Moze byt vsak k nemu aj prehnita kabelaz, takze treba premerat.
 
tomi750iAL
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.12.2011
Auto: Bmw 750iAL
Kraj: Prešovský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Sobota, 14. Januára 2012, 03:17

Ahoj klobuk dole mal si pravdu.vymenil som zadne cidla abs a ide vsetko no este to ma hacik.ABS a ESP ide iba do vtedy kym sa nepohnem rychlejsie a potom ho opet vypne neviem co s tym zajtra uz ale pojdem na diagnostku ku znamemu nech to cekne ci to neblokuje nieco v riadiacke.ale este raz DAKUJEM.
airbone napísal:
ja ti to objasnim, ak mas v aute tuto co si dal na obrazku, tak ok, to je starsi typ a je tusim v kastliku. Novsie modely ako napr 98 a vyssie uz ju maju takto ako na obrazku od korada. Ty mas pri motore tiez hydroblok s ciernou krabicou navrchu, ale to nie je RJ, len kryt a el. vedenie k solenoidom.
Je dost nepravdepodobne zeby tato RJ ktoru mas v aute, odisla (odchadzaju hlavne tie co su pri motore). Najskor mas v haji zadny lavy ABS snimac kola, preto ti neide rychlomer ani spotrebomer (a ani pripocitavanie km), a abs a asc je nefunkcne. So stavom paliva to nema nic spolocne. Vymen ten snimac za novy a uvidis, resp. diagnostika ti povie o nom ze je vadny. Moze byt vsak k nemu aj prehnita kabelaz, takze treba premerat.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Sobota, 14. Januára 2012, 09:12

tomi750iAL napísal:
Ahoj klobuk dole mal si pravdu.vymenil som zadne cidla abs a ide vsetko no este to ma hacik.ABS a ESP ide iba do vtedy kym sa nepohnem rychlejsie a potom ho opet vypne neviem co s tym zajtra uz ale pojdem na diagnostku ku znamemu nech to cekne ci to neblokuje nieco v riadiacke.ale este raz DAKUJEM.


ak kontrolky nabehnu az pri urcitej rychlosti , tak to je pravdepobobne porucha suvisiaca s pridavnou pumpou ABS, resp. jej ovladanie.
 
tomi750iAL
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.12.2011
Auto: Bmw 750iAL
Kraj: Prešovský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Sobota, 14. Januára 2012, 10:52

Praveze opacne nastartujem vsetko zhasne pridam dva krat zablika a vypne esp a abs.
airbone napísal:

ak kontrolky nabehnu az pri urcitej rychlosti , tak to je pravdepobobne porucha suvisiaca s pridavnou pumpou ABS, resp. jej ovladanie.
 
Užívateľov profilový obrázok
juro750i
Príspevky: 292
Registrovaný: 16.7.2008
Auto: Nissan Patrol GR
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Svit

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Nedeľa, 15. Januára 2012, 18:18

mne na E38-cke blblo ESP po nastartovani bolo ok a po pohnuti zacalo svietit. Chyba bola v tlakovej pumpe ktora je pri posilnovaci brzd je to taky valec ako plechovka od piva :-)
Skus snej odobrat konektor a pusti do nej 12 voltov ci ide.
Ak nie skus ju vybrat vom a rozobrat ja som mal ina zaoxidovane uhliky a netocil sa v nej motor.
ex BMW 750i 5,4 V12 , ex Mercedes Benz S320 CDI momentalne Nissan Patrol GR
 
tomi750iAL
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.12.2011
Auto: Bmw 750iAL
Kraj: Prešovský

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Nedeľa, 22. Januára 2012, 18:43

Cauko nevies mi poslat foto kde sa to presne nachadza alebo ako to vyzera?dik
 
Užívateľov profilový obrázok
juro750i
Príspevky: 292
Registrovaný: 16.7.2008
Auto: Nissan Patrol GR
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Svit

Re: Bmw E38 Nejde ABS,ESP,Tachometer,Kolise benzin.

Nedeľa, 22. Januára 2012, 21:12

No nachadza sa ak stojis pred autom tak po pravej ruke celkom pod oknom ako je aj posilnovac brzd

http://www.meeknet.co.uk/E38/ABS/Index.htm

na tomto obrazku cislo 5 je ta pumpa
http://bmwfans.info/parts/catalog/E38/S ... _pipe_dsc/

A po anglicky sa to vola ze pre-charge pump
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=DSC ... sga5kujTDA
ex BMW 750i 5,4 V12 , ex Mercedes Benz S320 CDI momentalne Nissan Patrol GR

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných