... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
reklamne predmety bmwklub.sk
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Nedeľa, 27. Januára 2013, 08:40

arcteryx napísal:

Opat som bol skusat ten Desire X prave, Odstranil predosle sparovanie v oboch zariadeniach, nasledne som dal vyhladat v mobile BT auta, potom sparovat, PINko som dal v oboch zhodne, napisalo, ze parovanie uspesne a nic....moznosti telefon/parovanie, telefonny zoznam, ked potvrdim prve da to do zoznamu sparovanych zar. ak na tz tak to hodi do menu "komunikacie" kde mi hned na uvod pekne zobrazi velku SIMkartu, ktoru v telefone co mam v aute origos nemam a tym to hasne, lebo to je cele...

Odpoj ten telefon v laktovej opierke,vyber ho von.Bez neho to bude fungovať.Ja ho tam vobec nemám a skus to znova.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Bluetooth do auta

Nedeľa, 27. Januára 2013, 09:42

Pridam moj poznatok s Nokiou ktora sa odpajala po case sama. Na zahranicnych forach som sa docital ze je potrebne vypnut v telefone vsetky synchronizacie BLUETOOTH s roznymi aplikaciami t.j. emaily, pouzit pripojenie na internet cez bluetooth ak je dostupne, zapinanie externeho GPS modulu atd...
Hned ako som tieto prkotinky vypol bluetooth fungoval bez problemov.
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bluetooth do auta

Nedeľa, 27. Januára 2013, 16:20

No, vyzera to tak, ze u mna nepomaha nic.
Nokia N95, pekne sparovane, viac nic.
SE K800i sparovane, potom zase nic.
HTC desire X, ktore je pre mna dolezite (nebudem ho menit) sparuje, no nic viac. Hodi to proste do telekomunikacii a tam uz je stale ta ziadost o SIMku do telefonu (toho v aute)
Navyse, pichol som SIMku do origos telefonu k autu, nahodil PIN, akoze sa tvarilo, ze to taha telefonny zoznam zo SIM, kde cisla urcite su, ale nic. Ani kontakt.
Volat by slo priamym zadanim cisla s origos telefonom a SIMkou z mojho mobilu (inak Otu). Cize by som zakazdym musel prehadzovat SIM hore dole ako vuuul.
Hm...
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Nedeľa, 27. Januára 2013, 17:45

arcteryx napísal:
No, vyzera to tak, ze u mna nepomaha nic.
Nokia N95, pekne sparovane, viac nic.
SE K800i sparovane, potom zase nic.
HTC desire X, ktore je pre mna dolezite (nebudem ho menit) sparuje, no nic viac. Hodi to proste do telekomunikacii a tam uz je stale ta ziadost o SIMku do telefonu (toho v aute)
Navyse, pichol som SIMku do origos telefonu k autu, nahodil PIN, akoze sa tvarilo, ze to taha telefonny zoznam zo SIM, kde cisla urcite su, ale nic. Ani kontakt.
Volat by slo priamym zadanim cisla s origos telefonom a SIMkou z mojho mobilu (inak Otu). Cize by som zakazdym musel prehadzovat SIM hore dole ako vuuul.
Hm...

Skusil si aj ten telefon v aute odpojiť?!!!!!!!!!V BMW píšu že to ťahanie kontaktovat môže trvať aj niekolko minút.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bluetooth do auta

Nedeľa, 27. Januára 2013, 17:53

pedro299 napísal:
Skusil si aj ten telefon v aute odpojiť?!!!!!!!!!V BMW píšu že to ťahanie kontaktovat môže trvať aj niekolko minút.


Popravde telefon som len vypnuty a bez SIM dal prec, ale ta dokina nan, ktora je na tom dvihacom mechanizme ta mi nesla nejak narychlo dole...budem musiet asi najst navod ako sa "demontuje"....teda ak je nutne ju demontovat. Ak nie, tak ano telefon som dal prec.
A tie kontakty mi tahalo veruze niekolko minut, ale nakoniec zobrazilo zoznam, ze bez zaznamu :-(
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Bluetooth do auta

Nedeľa, 27. Januára 2013, 17:59

arcteryx napísal:

Popravde telefon som len vypnuty a bez SIM dal prec, ale ta dokina nan, ktora je na tom dvihacom mechanizme ta mi nesla nejak narychlo dole...budem musiet asi najst navod ako sa "demontuje"....teda ak je nutne ju demontovat. Ak nie, tak ano telefon som dal prec.
A tie kontakty mi tahalo veruze niekolko minut, ale nakoniec zobrazilo zoznam, ze bez zaznamu :-(

Nestačí vybrat len telefon,mne tam zostal len ten výklopný mechanizmus.Sa dojdi pozrieť ak chceš.To auto stále hlada ten origo telefon.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
romann
Príspevky: 38
Registrovaný: 3.6.2012
Kraj: Trnavský

Re: Bluetooth do auta

Utorok, 29. Januára 2013, 23:32

Ja mam tiez ten isty problem..telefon sparuje a nic viac..tiez zajtraskusim odpojit ten bmw telefon..dufam,ze to pojde,lebo inak nevim co s tym...
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bluetooth do auta

Streda, 30. Januára 2013, 01:33

romann napísal:
Ja mam tiez ten isty problem..telefon sparuje a nic viac..tiez zajtraskusim odpojit ten bmw telefon..dufam,ze to pojde,lebo inak nevim co s tym...


Cau, no s pedrom299 sme na to spolu pozerali, ale tak na rychlo a po tme sme nevykumali, ze ako demontovat ten adapter. Ak sa Ti to podari, napis postup ako si to demontoval bez ujmy na zdravi (zdravi hlavne auticka ;-) ) a ze ci to pomohlo.
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
romann
Príspevky: 38
Registrovaný: 3.6.2012
Kraj: Trnavský

Re: Bluetooth do auta

Streda, 30. Januára 2013, 20:29

Asi si zabezpecim este jednu simkartu ktora budes stale v aute..
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bluetooth do auta

Streda, 30. Januára 2013, 22:46

romann napísal:
Asi si zabezpecim este jednu simkartu ktora budes stale v aute..


Ak nemas Odva ako ja, tak mas nejaku sancu....
Inak mne ten palubny telefon ani so SIMkou nejak moc nejde tak ako by mohol...nenacita to kontakty. Cita, cita az nedocita....
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Bluetooth do auta

Štvrtok, 31. Januára 2013, 13:33

To mas nejake fakt divne, ja som tu uz moju konfiguraciu podrobne popisoval (pouzit hladat v temach o BT, resp. voMacKov zoznam) a vstko mi slape ako hodiny:
auto: E60 530xd (2007) s navi profi a CCC
tlf: HTC Desire HD T-Com
autotelefon s dokinou vedla centralneho panela a snap adapter so SIM v laktovke

parovanie s HTC na prvy sup aj s kontaktami, akurat ak mam pri jednom kontakte viac cisel, auto to zobrazuje ako viac samostatnych kontaktov
parovanie autotelefonu s HF auta neuspesne a nikdy neuskutocnene
svojho casu som to mal tak, ze HTC sa parovalo s HF auta a autotelefon fungoval na inu SIM kartu, auto (iDrive) aj autotelefon si kazdy nezavisle od seba nacitali kontakty a boli funkce - HTC cez iDrive, autotelefon samostatne cez handset, dokonca oba sa dali pouzivat naraz...

posli fotky ako tvoja konfiguracia vyzera v aute (handset, dokina a snap adapter)
mozo by pomohol update iDrive

ak sa nemylim adapter sa vymontovava potlacenim sirokeho tlacidla na prednej casti smerom dole alebo k saltpake...
 
JTK545
Príspevky: 20
Registrovaný: 7.12.2011
Auto: BMW 545 E60
Kraj: Zahraničie

Re: Bluetooth do auta

Sobota, 2. Februára 2013, 17:20

Ahoj, pro vsechny co maji original telefon BMW (Motorola) - bluetooth sluchatko a nefunguje jim spojeni bluetooth s beznym telefonem, tak tady najdete reseni:

http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... 0&start=15

Prispevek od HonzaK

Postup pro vymontovani telefonu z prihradky:

http://forum.bmw5.co.uk/topic/68605-rem ... ne-cradle/

Postup pro výměnu jednotky Tcu:

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=656105

Jinak stejny postup jsem provedl na sve E60 a bluetooth funguje uplne bez problemu (telefony Iphone 4 a Samsung wave 3) + jsem vymenil drzak v prihradce za snap-in adpter pro iphone at ho muzu v aute dobijet.
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Bluetooth do auta

Sobota, 2. Februára 2013, 21:48

Takze mame odpoved na otazku, preco mi to ani za toho Boha nefunguje...(a asi nie len mne)
Dik JTK545 :thumbup:
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
zdenoPE
Príspevky: 24
Registrovaný: 18.10.2012
Auto: E60 525dA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Partizánske

Re: Bluetooth do auta

Streda, 27. Marca 2013, 10:49

romann napísal:
Ja mam tiez ten isty problem..telefon sparuje a nic viac..tiez zajtraskusim odpojit ten bmw telefon..dufam,ze to pojde,lebo inak nevim co s tym...


Tiez mam ten isty problem. Mam HTC Wildfire S. Skusal som aj ine /HTC ONE; Sony Xperia + programy ako Bluetooth Auto Connect/. Mobil mi najde, sparuje sa a tym to konci.
V komunikacnom menu, v zalozke telefon vypisuje Insert SIM. Odpojil som aj kabel dock-u v laktovej opierke. Stale to iste, pyta SIM!!! Impossible..
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bluetooth do auta

Streda, 27. Marca 2013, 13:28

romann napísal:
Ja mam tiez ten isty problem..telefon sparuje a nic viac..tiez zajtraskusim odpojit ten bmw telefon..dufam,ze to pojde,lebo inak nevim co s tym...


nepojde ti to, zbytocne sa s tym netrap. A pre ostatnych s BMW telefonom v laktovke plati to iste:
Nedavno som tom riesil a poriesil, teraz mi slape BT s iphone 4s bez problemov.
Odpajanie opierky nepomoze.
Ak mas TELEFON PROFESSIONAL (t.j. bmw telefon v laktovej opierke kde sa dava aj simka) - tak ako som to mal ja tak je potrebne:
- nainstalovat novy TCU modul namiesto povodneho, prepisat v nom VIN
- odpojit povodny adapter s telefonom v laktovke
- prekodovat vozidlo, odstranit telefon professional a do vybavy pridat telefon business a bluetooth a pripadne aj telematics deletion, cele vozidlo prekodovat podla novej vybavy
- battery reset auta


potom to funguje bezva....
riesil som to asi pred mesiacom a uspesne
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných