... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
xBmw530Dx
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Problemy s klapkou 2x

Utorok, 6. Decembra 2011, 19:57

Chcem vas poprosit o radu mam BMW 530 D E60 2003/11 ked som kupil to auto a po 2 tyzdnoch mne spadla klapka a tym padom mne poskodili 2 valce,v servise mi menili novu a po roka a za 15 tisic km znovu mi spadla klapka.Cital som mnoho forumy aj vypytoval kamaratov a nazory su rozne niektori odstranili klapku a bez nich jazdia bez problemov a co si o tom myslite vy?mam dat prec klapku alebo dat tam nejaku specialnu?poradte mi....ak mate s tym podobne skusenosti ako ja...prosim cim skor dajte odpoved lebo pozajtra davam auto do servisu tak este som nerozhodol...Dakujem za buducu radu :D
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Problemy s klapkou 2x

Utorok, 6. Decembra 2011, 21:29

a to ti kde menili? ved mali uz dat to novsie sanie, kde klapky nemaju s tym problem, alebo rovno ich mohli odstranit!?

kludne ich mozes odstranit, vela ludi tak spravilo a nemaju s tym problem. len potrebujes na to zaslepky.

PS1: pre istotu sa spytam, myslis tie male klapky v sani? lebo tvoja slovencina je velmi biedna.
PS2: Neposkodilo ti to nahodou aj motor?
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
xBmw530Dx
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: Problemy s klapkou 2x

Utorok, 6. Decembra 2011, 22:04

V aute velmi nevyznam ano myslel som na male klapky v sani a to mi poskodilo motor odisli 2 valce a 4 ventily vsetko to spravili v inom servise ako BMW.Len som necakal ze zas to bude opakovat po kratkom case aj v malom Km.takze odporucas odstranit klapky?iny sposob existuje?
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Problemy s klapkou 2x

Utorok, 6. Decembra 2011, 22:15

klapky dat do puce, pouzit zaslepky a veselo jazdit dalej...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problemy s klapkou 2x

Utorok, 6. Decembra 2011, 22:43

alebo odstranit len klapky z tych hriadelov a hriadelky nechat, potom netreba ani zaslepky davat a hriadelka sama od seba nespadne.
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Problemy s klapkou 2x

Utorok, 6. Decembra 2011, 23:17

tak ako pisali chalani, bud odstranit klapky a nechat len hriadel alebo komplet vybrat a dat zaslepky.

PS: do toho servisu kde si bol prvy krat by som na tvojom mieste uz nesiel. Im to mohlo dojst, alebo sa mohli niekde popytat ci sa to stava bezne alebo nie. Takto tam pojdes druhy krat a znova ta osklbu.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Problemy s klapkou 2x

Streda, 7. Decembra 2011, 09:39

2x do tej istej rieky nestupíš......no bohužial ty si stupil, tak už len von klapky aby si nestupil aj tretí krat.....(ak odstraniš iba pliešky,tak ta oska ma vyššiu volu,lebo tam nieje doraz ten pliešik,ktory ju drží na mieste,to znamená,že drží,len pritlačanim vodiaceho tiahla,skušal som to par krat,než som ich z druhych aut vyhodil uplne,takže sa da sa vysunut ak by tam tiahlo nebolo,to znamená, najlepšie a najkvalitnejšie riešenie je ich dat preč uplne a dat zaslepky) s tým sa nebude nikto somnou priet.....)))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
abernolak
Príspevky: 307
Registrovaný: 13.5.2011
Auto: BMW 525 D (E60)
Kraj: Bratislavský

Re: Problemy s klapkou 2x

Streda, 7. Decembra 2011, 14:47

u mna odstranene a zaslepene...zaslepka z sk za 13e kus (vacsia)
robene kvoli kvapkajucemu oleju...
525d (E60)
Obrázok
 
xBmw530Dx
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: Problemy s klapkou 2x

Štvrtok, 8. Decembra 2011, 12:27

Vsetkym vam velmi pekne dakujem za vybornu radu a uz zajtra Bmwecko dam do servisu podla mna bude lepsie dat uplne odstranit klapku a dat zaslepky... \:D/
 
xBmw530Dx
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: Problemy s klapkou 2x

Piatok, 9. Decembra 2011, 22:47

Zdravim bmw e60 jeden piest kolko by sa stalo aj jeden ventil ??? dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Problemy s klapkou 2x

Sobota, 10. Decembra 2011, 11:39

neviem či chceš ten motor opravovat,ale ak si nikto trufne,tak by som tomu moc neveril,lebo určite sa nepoškodí len ventil a piest,ale naraz dostane aj ojnica a kluka,aj ked su to desatiny mm,ale ten motor to bude citit, máme viac skuseností s motormi čo sa niekto snažil opravit,ale to len ako postreh,aby si nahodou časom nebanoval,že si vyhodil 800€ za opravu a nebude to ok.......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
xBmw530Dx
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: Problemy s klapkou 2x

Sobota, 10. Decembra 2011, 12:27

Ja davam do servisu ale chcel by som vediet kolko stoja suciastky priblizne resp. valec a ventil do motora?a ci by sa dalo dat pouzitu suciastku mozno by na tom usetril ale neviem ci sa to vyplati?ak mate so skusenostmi s pouzitymi dielmi?napiste pls... :D
 
gangurrx
Príspevky: 4
Registrovaný: 23.4.2011
Auto: BMW 530d E60
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčianske Teplice

Re: Problemy s klapkou 2x

Štvrtok, 8. Marca 2012, 20:00

Ahojte, tiez mam E60 r.v. 2003, bojim sa ze mi tie zasrane klapky padnu dnu. Najde sa niekto v okoli TN kto by mi ich odstranil a dal tam zaslepky? Dakujem.
 
RICHO
Príspevky: 25
Registrovaný: 4.9.2008
Auto: BMW 630i
Kraj: Banskobystrický

Re: Problemy s klapkou 2x

Piatok, 9. Marca 2012, 06:31

Každý tu píše že klapky treba vybrať, resp zaslepiť. Klapky sekundárneho prívodu vzduchu sú ovládané podtlakom cez tiahlo, pripojené na podtlakový ovládač a sú pri volnobehu otvorené. Nestačilo by odpojiť len toto mechanické ovládanie - tiahlo? Napadlo ma to preto, že toto ovládanie je pomerne jednoduché a odpojenie od klapiek by bolo bez problémov.
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Problemy s klapkou 2x

Piatok, 9. Marca 2012, 11:15

teoreticky stacilo, lenze uz mozes mat klapky nacate, tj. tie srobiky su uz troska uvolnene a casom vdaka vybraciam ti tam aj tak spadnu.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných