... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Autor témy
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

PORADTE - BMW 535d E60 - KUPA

Pondelok, 24. Mája 2010, 09:55

ahojte, chcem sa opytat, kto mate skusenosti s BMW 535d E60, mam moznost kupit sedan s tymto motorom, plna vybava, akurat ze ma najazdene 238 000 km, je tam ale vynikajuca cena - 12 tis. eur. je to vela kilometrov na tento motor? auto vyzera byt pravidelne servisovane, je k nemu servisna knizka, posledny servis cca 4tis. km dozadu. pri skusobnej jazde som nezistil nic podozrive, alebo v neporiadku, toto by bola uz moja tretia E60tka, trosku uz tieto auta poznam. poradte...oplati sa to?
 
jump
Príspevky: 42
Registrovaný: 27.1.2009
Kraj: Bratislavský

Re: PORADTE - BMW 535d E60 - KUPA

Pondelok, 24. Mája 2010, 12:30

Moj nazor je taky,ze to je dost nizka cena na 535d a este v plnej vybave,nechcem ta odhovarat ale poriadne by som si to preklepol na diagnostike atd,cena 535ky vo vybave/skutocne vybave/ sa pohybuje okolo 20tis,sice s mensim najazdom,takze asi tolko.drzim palce.Neni to nahodou cierna s polokozou,cierny strop,siroka navi,mpacket,strieborny cube dekor?
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Autor témy
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: PORADTE - BMW 535d E60 - KUPA

Pondelok, 24. Mája 2010, 15:27

jump napísal:
Moj nazor je taky,ze to je dost nizka cena na 535d a este v plnej vybave,nechcem ta odhovarat ale poriadne by som si to preklepol na diagnostike atd,cena 535ky vo vybave/skutocne vybave/ sa pohybuje okolo 20tis,sice s mensim najazdom,takze asi tolko.drzim palce.Neni to nahodou cierna s polokozou,cierny strop,siroka navi,mpacket,strieborny cube dekor?



ahoj, nie nieje to ta co pises ty, tato je sice cierna, ale ma ciernu dakota kozu, dreveny obklad, komfortne sedacky s vetranim, plus ma HUD, bixenony, profi navigaciu, adaptivny tempomat, nema M-paket, nema alkantarovy strop.

na diagnostike som ju nevidel, to je pravda, to je dobry napad - ju vziat do servisu, co tam povedia. ale burana zjavne nebola, hrubku laku meral kamos, opticky je to ok. ono to auto je z firmy, po nejakom konatelovi, vraj bolo pravidelne servisovane a starane sa onho, akurat ten vysoky najazd, no. vyzera byt v dobrom stave, interier mi pride zachovalejsi ako na mojej 525d so 170 tis. km....tak neviem. pytam sa skor v takom zmysle, ci za predpokladu ze o motor bolo postarane, ci to nieje vysoky pocet kilometrov, ci tam nieco potom po 200tis. neodchadza alebo tak. predsalen, su tam 2 turba, vstreky a podobne...
 
Užívateľov profilový obrázok
chefino
Príspevky: 1438
Registrovaný: 22.1.2009
Auto: E60 530xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: PORADTE - BMW 535d E60 - KUPA

Pondelok, 24. Mája 2010, 18:42

Veľký nájazd pri normálnych autách je 600-800 tisíc. Cez 400 má najazdené polka tohto fóra, akurát im tam svieti 172400,- a niektorí tomu aj veria.
Po 200 sa Ti môže odprdieť toho kopa, ale v zásade nič nespraviteľné. Turbo, vstreky, to všetko proste vymeníš, keď na to príde.

Ak bol majiteľ hulvát, točil to za studena a vypínal po nakladačke, tak mohol meniť turbo aj po 80.000,-. Ak sa choval slušne, tak 250-300 tie turbá dajú. A turbo tiež neni nejaká brutálna položka. Zrovna tak sa Ti môže odpáliť niečo v elektronike a hneď si zarobil pár kilečiek...
 
Užívateľov profilový obrázok
martinko8888
Príspevky: 172
Registrovaný: 4.2.2010
Auto: BMW525D E61a316i E90
Kraj: Prešovský

Re: PORADTE - BMW 535d E60 - KUPA

Pondelok, 24. Mája 2010, 19:21

No ja by som sa nebál až tak tých km na ten motor by to malo byt ešte v pohode skôr podvozkové časti,alebo už spomínané turbo no,ale pri tej cene pridáš ešte štyri litre na výmenu paru vecičiek a máš super karu a za aj tak dobrú cenu,ja by som to na tvojom mieste bral, ale pustil by som to aj tak najprv cez diagnostiku pre istotu
 
Užívateľov profilový obrázok
VT-535BH
Príspevky: 1192
Registrovaný: 29.8.2009
Auto: E60 535d
Kraj: Prešovský

Re: PORADTE - BMW 535d E60 - KUPA

Utorok, 25. Mája 2010, 07:53

Vsetko je o majitelovi. Problem byva castvo v tom ze auto je firemne a clovek ktory na nom jazdi sa casto riadi pravidlom "najlepšie terenne auto? - sluzobne" a o to horsie ak ho pouziva viac osob ako jedna. Samozrejme ze o konkretne auto mohlo byt slusne starane, mozno aj s láskou. :smile: Cena je super, u nas zacinaju cca na 17 ale to sám vies, km su otazne. Tu mas aspon väčšiu istotu ze so stavom km nebolo manipulovane. Niekedy auto s nizsim poctom km moze byt v ovela horsom stave..kratke vzdialenosti, studeny ranny start, motor sa nestihne zahriat, bomby, okamzity stop motora po dosiahnuti ciela...kupis take auto a si stastny ze ma 100tis km ale hovno do toho ze zachovala sedacka ked motor trpel a dialnicu poriadne nevidel. O plnej vybave sa da dlho diskutovat pri e60 ale to co si uviedol je celkom slusne.
Auto urcite na diagnostiku. Motorizacia velmi lakava to ti verim. Na tvojom mieste by som skusil. Aj keby prisli v dohladnej dobe nejake investicie tak to auto stoji 12. Zober si to tak ze ho mohol niekto predavat za 19 a km stocene na 138tis. Samozrejme ze oprava by prisla taktiez ale za auto by si dal podstatne viac.
Tomáš

BMW E60 535d, ///M Sport Package, AC Schnitzer Roof Spoiler, 19" Styling 172 M, Hartge Springs, H&R spacers
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Autor témy
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: PORADTE - BMW 535d E60 - KUPA

Streda, 26. Mája 2010, 19:56

diky vsetkym za rady, situacia sa zvrtla tak ze majitel nesuhlasi s tym, aby islo auto na diagnostiku predtym, ako ho kupim, takze kaslem na to....asi tam bude nejaky problem. ale dakujem vsetkym za rady. kupim si 550i a bude pokoj :mrgreen:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných