... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Autor témy
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Oprava spatneho zrkadla E60/61

Piatok, 15. Júla 2011, 08:40

Zdravim vsetkych,

moja otazka:
Stretol sa uz niekto z vas resp. pokusal sa niekto opravit sklapanie spatnych zrkadiel.

Stal som na ulici. Tak som si zaklopil zrkadla a ked som sa vratil, nejaky dobrak ho vyrovnal a zrejme sa tam nieco uvolnilo/ zlomilo ale odvtedy ak dam vyklopit zrkadla, tak lave zrkadlo sa nezastavi tam kde ma, ale preklopi sa az dopredu uplne, pokial ide.
Okoby sa ten "doraz" posunul.
Aj ked ho zaklopim, tak sa zavrie, ale motorcek stale ide, zrkadlo "cuka" pritahuje ho stale, az kym necukne tak viac a vtedy sa vypne.

Som ho rozobral (vybral zrkadlo, dal som dole ram, kryt, vybral vnutro, ostal len ten kovovy ram) ale nic co by som mohol napravit/opravit som nenasiel. Tvari sa to tak, akoby ten motorcek bol v tom kovovom rame.
Myslite si ze to je na komplet vymenu celeho zrkadla? alebo by sa to dalo este nejak spravit?

Note: Najvacsi nerv mam z toho, ze zrkadlo teraz nemam "zafixovane" v tej spravnej polohe - len ho tam rukou doklopim a vzdy ked nastartujem, tak s nim troch pohne a vidim v nom akurat tak velke H....

Vdaka
S pozdravom Edo
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
NYankee
Príspevky: 3
Registrovaný: 22.5.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Prešovský

Re: Oprava spatneho zrkadla E60/61

Streda, 22. Mája 2013, 09:19

ahoj,

chcel by som opytat ako si vyriesil tento problem, lebo mam presne taky isty a potreboval by som poradit ci sa to da spravit aby som sa vyhol vymene celeho zrkadla.

rad by som to nejak vyriesil , lebo po kazdom nastartovani sa cele zrkadlo trocha posunie a stale to musim sklopit a pri vyklapani ho zastavit rukou v spravnej polohe

dakujem velmi pekne za odpoved
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: Oprava spatneho zrkadla E60/61

Streda, 22. Mája 2013, 10:02

známe... dotyčný mal tiež vyklopené zrkadlo nejakým dobrákom. Predtým než dotyčný sadol do auta, zrkadlo ručne sklopil. Sklápanie fungovalo ok.
 
Užívateľov profilový obrázok
Barracuda
Príspevky: 61
Registrovaný: 28.1.2010
Auto: BMW E60 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Oprava spatneho zrkadla E60/61

Streda, 22. Mája 2013, 17:42

Ja som mal presne ten isty problem tuto zimu, ale podla mna som mal len zatecenu vodu a tym ze zamrzla v tom mechanizme, mi to preskakovalo.. ja som to dal dokopy tak ze ked som otvaral auto a spataky sa zacali vyklapat, podrzal som ho v tej polohe v akej by mal ostat.. par krat popreskakovalo a po zamknuti a otvoreni uz islo ok
 
Užívateľov profilový obrázok
NYankee
Príspevky: 3
Registrovaný: 22.5.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Prešovský

Re: Oprava spatneho zrkadla E60/61

Pondelok, 27. Mája 2013, 07:28

takze uz mi to funguje, co som urobil?
najprv som nastavil zrkadlo do spravnej polohy, potom som vybral poistku c.10 vpredu v priehradke ( poistka pre vodicove dvere okno + zrkadlo ) potom som nastartoval , zrkadlo ani okno samozrejme nefungovalo, po vypnuti motora som zalozil poistku spat , po dalsom nastartovani uz vsetko funguje ako ma, zrkadlo sa uz neposuva ale drzi polohu

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 10 neregistrovaných