... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
lucyla
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 26.10.2010
Kraj: Trenčiansky

kupa 525d e60 e61

Utorok, 26. Októbra 2010, 21:41

Ahojte,

jeden moj znamy mi odporucil tuto stranku, lebo by som sa potrebovala poradit s odbornikmi.
Moj muz sa chysta kupit nemecke bmw, 525d e60 e61 ako on hovori. Ja tym cislam velmi nerozumiem O:) A tak by som sa chcela opytat, ake je to auto? Je spolahlive? Hovori, ze chce kupit novsie ako oktober 2004.
A tiez by ma velmi zaujimalo, kolko mozem ocakavat, ze to odcerpa z nasho rozpoctu :roll: Pocula som, ze servisy a opravy na tychto autach su velmi drahe, tak sa trochu obavam. Vy, co ich mate, mohli by ste mi povedat, co asi mam ocakavat?

Bola by som vam velmi vdacna :)

Lucka
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12253
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: kupa 525d e60 e61

Utorok, 26. Októbra 2010, 22:05

Hmmmmm.. =D> =D> =D> =D> klobuk dole ak toto rieši žena namiesto muža.... =D> =D> =D> ...spolahlivost v pohode, ak nekupiš nejaky vrak z 300 000km.....servisy, tak primo autorizovaný nerieš, niesu taky dobry ako sa hraju, češte vynimkam,ale ceny top......dá sa servisovat u šikovného mechanika!!!! Prave auta na ktoré sa pýtaš, su v pohode......ale skorej by som voli 530D to je špiškový motor, 525D toje taka odroda nič moc,ale da sa,ale ja osobne preferujem 530D, a cena fakt záleží od výbavy,motora a tak...je to individuálne ako každé bmw,ale bud si istá, že ak raz sadneš do bmw,tak už s neho nebudeš chciet vystupiť a zamiluješ si ho tak ako moja frajerka.....)))))

Ps: vidím, že si si aspon prečítala pravidla fora,kedže si v celku trafila aj sekciu,aj názov príspevku.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
lucyla
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 26.10.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 525d e60 e61

Utorok, 26. Októbra 2010, 22:20

no, priznam sa, pravidla som necitala O:) O:)
ale pozerala som si, predtym ako som sa opytala, niekolko rad k tymto autam a vidim, ze tu vela viete chlapci. tak som rada, ze sa pytam aspon k veci hihi

ide o to, ze muza chcem trosku prekvapit, ked o tom budeme este diskutovat. dakujem ti za rady. takze autorizovany servis asi nie, ked hovoris. mam pocit, ze on hovoril nieco o tom, ze v nemecku neklamu ak to nie su turci a ze chce do 150 000km. snad sa nemylim :D
ale nedopracovali sme sak tomu "rozpoctovemu zatazeniu". mas predstavu aj o tomto, prosim ta?

dakujem dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12253
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: kupa 525d e60 e61

Utorok, 26. Októbra 2010, 22:43

klikni si na autobazareu napr..... http://www.autobazar.eu/sk/results.php? ... ada%C5%A5+! a už tam najdeš niečo ohladne cien a aut, zadaš si do vyhladavača a ideš....už čo sa týka konkretnej vybavy,tak to musiš popozerat,ale už aj u nas sa da kupit za pekne peniaze jazdene auto po prvom majitelovi!!!!!Ceny idu od 12 000€ hore pri 530D!!!!Zaleži či chceš m paket, je to vzhladovo krajšie a tak......investicii sa neboj, čo sa týka dielov tak sme na urovni oktavii, a hocijakej inej značky, ak sa niečo pokazí diely máme....))))))))aut je vela značiek,ale bmw je bmw to nieje auto, to je láska na cely život!!!!Potom už jedine ferrari,alebo lambo,alebo porsche,bentley,ale ak sa pohybujeme v cenach pri zemi tak bmw..........vozil som sa vo vela autach,ale ten pocit lacnosti som nemal len v bmw a v audi ak je full, teda neriešim drahe značky samozrejme to už je o inom........ale to je na dlho......moja rada bmw E60 530D ak chceš naftu a sedan,asi od roku 2005 vtedy prešli faceliftingom......

ps: čo sa týka rozpočtu,tak to nežerie viacej ako iné auto a tým nemyslím len naftu..... :lol: :lol:
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: kupa 525d e60 e61

Utorok, 26. Októbra 2010, 23:35

ked 5ku baworak, tak diesel od 525d smerom hore, chod 6 valca diesla je krasny, neviem aku ma Simik skusenost 525D ale podla man su to skvele motory o nieco slabsie ako 530D ale idu krasne a da sa na nich jazdit viac ako o 1liter nafty menej ako pri 530d.
ked das chip tak mas ten vykon ako pri 530d.
aj ked jasne ze 530d je lepsi silnejsi motor, treba zvazit ci potrebujes auto na vykon alebo da ekonomicku jazdu.
co sa tyka poruchovosti ide o banalne veci ako su brzdy a naplne co musis menit pri kazdom aute, a nemozem povedat ze to stoji vela penazi.ceny su tam fakt velmi priatelne a to servis robim v BMW servise, cena oleja cca 11 euro za liter napr..
co sa tyka sedana, facelift tam je od roky 2007 tam su uz ceny dost vysie ako pred faceliftom....
vyrobca udava 600 000km do vtedy sa netreba motora ani doknut cize veci ako rozvody atd nemusis riesit, akurat tak menit vseky oleje a naplne filtre pravidelne...

prajem stastny vyber
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
lucyla
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 26.10.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 525d e60 e61

Streda, 27. Októbra 2010, 08:34

Ahojte a dobre rano :)
no myslim, ze ja by som sa urcite zaobisla bez toho cipu. Budem rada, ak to auto vobec zvladnem hihi.
Som teda zvedava, co si vyberie. Je to taky jeho sen. Ja som pri takomto vybere skor opatrnejsia, chapete.. Takze ak tomu rozumiem spravne, ak sa mu podari vybrat nejake pekne zachovale, tak by nemal byt problem. Teda da sa pocitat s nakladmi ako pri inych autach? Tu ste spominali Skody tusim(?).
Je este nieco, co by som mala vediet, alebo mu poradit na co si pri a po kupe davat pozor? Uvedomujem si, ze toto je asi na dlhsiu debatu, podla tych clankov, co som tu uz citala:) Ale potesilo by ma par rad a aj dalsie nazory od vas.

Lucka
 
Užívateľov profilový obrázok
Spiderman
Príspevky: 168
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e60 530xd
Kraj: Nitriansky

Re: kupa 525d e60 e61

Streda, 27. Októbra 2010, 08:50

radsej by som siel do 530d ako chipovat 525d. nehovorim, ze 525 neni dobre, ale ked uz kupujes, tak si myslim, ze r.v. 2004, nebude tam az taky velky cenovy rozdiel.
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: kupa 525d e60 e61

Piatok, 5. Novembra 2010, 13:45

525d ma oproti 530d vyrazne nizsiu spotrebu, cca liter a pol, podla stylu jazdy.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 525d e60 e61

Pondelok, 8. Novembra 2010, 12:56

este asi taky detail ak v tom nemas jasno a chalani to tu nenapisali:
E60 - je sedan, E61 je kombi :)
inak ale treba dodat, ze ak sa poserie nieco elektronicke [RJ a tak] tak moze ist o dost vysoku sumu..to tu nechcem strasit, musela by to byt velka smola pri aute, co ma najazdene do 100tis km, ale nahoda je svina..
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
lucyla
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 26.10.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 525d e60 e61

Pondelok, 8. Novembra 2010, 13:17

jejda to ma nestras:) lebo, ako som medzicasom zistila, tak hovori, ze by to malo mat tak 150-170000km
a dakujem za vysvetlenie. uz som si to raz davnejsie vyhladala na internete. obrazky.. :D
 
matooo
Príspevky: 7
Registrovaný: 26.2.2011
Kraj: Košický

Re: kupa 525d e60 e61

Štvrtok, 15. Novembra 2012, 23:07

pridam sa aj ja kedze takiez je 5er moj sen a uz mi to par krat nedalo a som si to chcel ujasnit ze ake vybrat / kupit

osobne som nazoru toho ze cim je auto starsie a ma viac km tak je tam vacssia pravdepodobnost poruch je to skutocnost a nech nas nik nepresviedca o opaku.

ako tak som si precital poziadavky tvojho manzela tak by som jasne vydedukoval ze tam sa casom nejake investicie naskytnu a povedzme si uprimne lacne to nebude predsa bmw 5er nieje lacne auto je to luxusna limuzina

osobne by som asi urobil take zhrnutie mojich poznatkou a dedukcii z mojho osobneho patrania po mojom vysnenom bmw 5er :D

jednoznacne by som siel do novsieho rocniku z dovodu ze modely 2004 a 2005 su ranne tym padom trpely na iste technicke problemy ktore boli az neskor odstranene

- odporucany rocnik po FL 2007/2008
- kilometrovy nabeh zredukovat na max 125000km a menej (samozrejme to ovplyvni kupnu cenu auta)
- jednoznacna volba by mal byt automat (moj osobny nazor osobne by som sa manualu vyhol)

napisem este vykonove varianty doporucenych motorizacii:

520d 4 valec diesel vykon 130kW kod motora N47 D20 (vyrabal sa od leta 2007 cize koniec roka)
- jeho predchodca mal nizssi vykon 120kw horsia bola spotreba a dynamika, technicke rozdiely na tychto motoroch neboli male novy motor mal hlinikovy blok valcov, piezovstrekovace a turbo s elektroregulaciou

525d 145kW (neskor 150kW) ekonomickejsia varianta oproti 530d totozny motor len s priskrtenym vykonom, dobry priebeh tociveho momentu relativne dobra spotreba, ale je to 6valec cize oproti 4 valcu treba pocitat ze za 5L/100km sa asi nebude dat jazdit

530d 173kW posledna vykonova varianta montovana do modelu e60/61 velmi bliziaca sa idealu da sa povedat super vykon pri dodrziavani aspon ciastocnych rychlostnych limitov aj spotreba je na dobrej urovni :thumbup:
- v novom modeli f10/11 uz tento 3liter je dost daleko na uvod disponoval vykonom 180kW posledne je naladeny na 190kW tym padom po vykonostnej stranke aj spotrebou strci stary model dovrecka lavou zadnou!

co sa tyka nahradnych dielov a prevadzky premietnutej do penazi tak co sa tyka beznych spotrebnych veci ako olej filtre brzdove dosticky tak to je +-porovnatelne rovnake ako napr skoda
treba si ale uvedomit ze taky 3liter je vykonny motor a aby vykon preniesol na cestu potrebuje vacssie pneumatiky = drahsie
tym padom ze je aj vykonny tak musia byt aj brzdy usposobene tomu aby dokazali auto zastavit (rozumiet ako ze je treba pouzit vacssi rozmer brzdovych kotucov = drahsie)

predbezne asi staci na sprehladnenie
 
Užívateľov profilový obrázok
Vladdo01
Príspevky: 738
Registrovaný: 7.11.2010
Auto: VW TOUAREGII 3,0 TDI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: kupa 525d e60 e61

Piatok, 16. Novembra 2012, 07:49

matooo napísal:
pridam sa aj ja kedze takiez je 5er moj sen a uz mi to par krat nedalo a som si to chcel ujasnit ze ake vybrat / kupit

osobne som nazoru toho ze cim je auto starsie a ma viac km tak je tam vacssia pravdepodobnost poruch je to skutocnost a nech nas nik nepresviedca o opaku.

ako tak som si precital poziadavky tvojho manzela tak by som jasne vydedukoval ze tam sa casom nejake investicie naskytnu a povedzme si uprimne lacne to nebude predsa bmw 5er nieje lacne auto je to luxusna limuzina

osobne by som asi urobil take zhrnutie mojich poznatkou a dedukcii z mojho osobneho patrania po mojom vysnenom bmw 5er :D

jednoznacne by som siel do novsieho rocniku z dovodu ze modely 2004 a 2005 su ranne tym padom trpely na iste technicke problemy ktore boli az neskor odstranene

- odporucany rocnik po FL 2007/2008
- kilometrovy nabeh zredukovat na max 125000km a menej (samozrejme to ovplyvni kupnu cenu auta)
- jednoznacna volba by mal byt automat (moj osobny nazor osobne by som sa manualu vyhol)

napisem este vykonove varianty doporucenych motorizacii:

520d 4 valec diesel vykon 130kW kod motora N47 D20 (vyrabal sa od leta 2007 cize koniec roka)
- jeho predchodca mal nizssi vykon 120kw horsia bola spotreba a dynamika, technicke rozdiely na tychto motoroch neboli male novy motor mal hlinikovy blok valcov, piezovstrekovace a turbo s elektroregulaciou

525d 145kW (neskor 150kW) ekonomickejsia varianta oproti 530d totozny motor len s priskrtenym vykonom, dobry priebeh tociveho momentu relativne dobra spotreba, ale je to 6valec cize oproti 4 valcu treba pocitat ze za 5L/100km sa asi nebude dat jazdit

530d 173kW posledna vykonova varianta montovana do modelu e60/61 velmi bliziaca sa idealu da sa povedat super vykon pri dodrziavani aspon ciastocnych rychlostnych limitov aj spotreba je na dobrej urovni :thumbup:
- v novom modeli f10/11 uz tento 3liter je dost daleko na uvod disponoval vykonom 180kW posledne je naladeny na 190kW tym padom po vykonostnej stranke aj spotrebou strci stary model dovrecka lavou zadnou!

co sa tyka nahradnych dielov a prevadzky premietnutej do penazi tak co sa tyka beznych spotrebnych veci ako olej filtre brzdove dosticky tak to je +-porovnatelne rovnake ako napr skoda
treba si ale uvedomit ze taky 3liter je vykonny motor a aby vykon preniesol na cestu potrebuje vacssie pneumatiky = drahsie
tym padom ze je aj vykonny tak musia byt aj brzdy usposobene tomu aby dokazali auto zastavit (rozumiet ako ze je treba pouzit vacssi rozmer brzdovych kotucov = drahsie)

predbezne asi staci na sprehladnenie


moj krasny, len si si asi nevsimol ze prispevok je dva roky stary, a v 2010tom kupovat 2007/08 5er je ako dnes kupovat F10 za 35tis€

ale dakujem za objasnenie motorizacie, a ucinosti brzd
VW TOUAREG II 3,0TDI
EX A6 2,8FSI quattro C7
EX BMW 320D F31
EX BMW 530D E61
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: kupa 525d e60 e61

Piatok, 16. Novembra 2012, 08:39

a az na taky detail, ze 525d v E60 nemal nikdy 150kW. To mala az F10 525d od zaciatku vyroby do 10/2011. [potom sa preslo na 2x preplnovany dvojliter s vykonom 160kw - N47S1 ]
E60 525d pred FL mal 130kw [objem 2.5] a lci mal 145kw [trojliter]


ked sa bavime o E60 lci, tak osobne by som 525d uz nebral..ten vykon oproti 530d je citit, ale spotreba ani moc nie. Bud 530d alebo 520d.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: kupa 525d e60 e61

Piatok, 16. Novembra 2012, 10:48

Vladdo01 napísal:
moj krasny, len si si asi nevsimol ze prispevok je dva roky stary


:lol: :lol: skoro ma piclo :lol:

Posledná návšteva: Uto Dec 21, 2010 6:08 pm
ona si to uz asi neprecita :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: kupa 525d e60 e61

Piatok, 16. Novembra 2012, 12:20

Moj nazor na vec

1./ V nemecku a neklame ? Lebo je to trestny cin stahovanie KM ? Ale klame zisit KM podla VIN
dost velky rozdiel ci kupujes auto u dakeho hebrejca na poli doslovne alebo z BMW dealera

2./ Ci je auto narocne na udrzbu a prevadzku: Ake mate auto teraz ???
Ano aj nieje, je to auto v hodnote ktore stalo 50 - 70 tis EUR ma ine prevadzkove naklady ako Thalia, Scenic.
Ak najazdite 15tisKM za rok bude to pre Vas auto na prevadzku lacne
Ak najazdite za rok 70tis za rok naklady budu inde

3./ kazde auto sa kazi raz to, raz to ved z toho ziju automobilky nie len z predaja
kotuce, platnicky, nieco stoja ale to pri kazdom aute.

4./ Je vela dobrych aut ale ked chces nieco lepsie kupis si BMW

Hawk :D
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných