... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
masss
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 17.8.2011
Auto: bmw E60 530D
Kraj: Bratislavský

e60 trasie predna naprava

Streda, 17. Augusta 2011, 21:11

prosim o radu pri 90km/h mi trasie prednymi kolesami.nad 130km/h to prestava.kolesa som dal vyrovnat vyvazit taktiez som skusil inu sadu kolies orig bmw a robi to stale.myslel som ze to bude poloosou ale na prednej naprave som ich nenasiel.jedna sa o bmw E60 530diesel rok 2004.prosim o radu co to moze byt.dakujem
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: e60 trasie predna naprava

Streda, 17. Augusta 2011, 21:19

masss napísal:
prosim o radu pri 90km/h mi trasie prednymi kolesami.nad 130km/h to prestava.kolesa som dal vyrovnat vyvazit taktiez som skusil inu sadu kolies orig bmw a robi to stale.myslel som ze to bude poloosou ale na prednej naprave som ich nenasiel.jedna sa o bmw E60 530diesel rok 2004.prosim o radu co to moze byt.dakujem


Máš zadný náhon predsa...
Vymeň vozovku. :D

Nehľadaj na tomto fóre bezplatný online servis. Proste musíš ísť rad radom. Navštív odborníka. Tak či onak budeš platiť.
Až vyčerpáš možnosti, príď tu. Lebo takýto problém je ťažko riešiť.

Choď na poriadnu prehliadku do servisu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Bmw666
Príspevky: 332
Registrovaný: 12.10.2008
Auto: Tatra
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: e60 trasie predna naprava

Streda, 17. Augusta 2011, 21:43

staci to dat pozret niekomu co tam nebude hladat poloosi
Blbost je velký dar prírody. Robí človeka šťastným
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: e60 trasie predna naprava

Streda, 17. Augusta 2011, 21:57

robi ti to aj ked brzdis ci len pri normalnej jazde??? skus dat prezret ramena, mozno to budu spodne uz nie 100% ....ale nemusi to byt, u mna to bolo to...
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
studioneumahr
Príspevky: 2
Registrovaný: 23.3.2011
Auto: BMW 525d touring
Kraj: Bratislavský

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 21. Augusta 2011, 14:45

u mna to boli ramena ... kolesa vyvazene vsetko ok ... staci vymenit ramena vsetko ok :)
 
PSnoopy363
Príspevky: 185
Registrovaný: 16.12.2012
Auto: BMW 530xd E60 LCI
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Bušince

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 28. Apríla 2013, 10:15

masss napísal:
prosim o radu pri 90km/h mi trasie prednymi kolesami.nad 130km/h to prestava.kolesa som dal vyrovnat vyvazit taktiez som skusil inu sadu kolies orig bmw a robi to stale.myslel som ze to bude poloosou ale na prednej naprave som ich nenasiel.jedna sa o bmw E60 530diesel rok 2004.prosim o radu co to moze byt.dakujem




Ahojte! Mám asi tento istý problém...tiež trošku trasie, ale fakt iba ligt, ani neviem pri akej rýchlosti, ale to si ani nevšímam, len keď sa pozriem na ruku na volante, tak vidím, že sa mi ruka na volante tak myhá. Menili mi silentbloky v septembri, bolo to ok, ináč všimol som si problém tak, že keď sa na jednotke rozbehnem, iba pomaličky a potom brzdím (pumpujem brzdu, brzdím - pustím, brzdím - pustím, brzdím - pustím), tak obidve predné kolesá chodia pod blatníkom dopredu - dozadu...majú proste vôľu. Keď vymenili silentbloky, tak to bolo ok..teraz mi robí zase to isté..vydržalo to doteraz od septembra, čo asi neni moc veľa si myslím :/ Kamoš povedal, že treba vymeniť tie spodné ramená, tieto http://img.elit.cz/Q1/BMP0035/o/00353076101.jpg v týchto istých mi menili v septembri tie silenty. V servise mi zas típek povedal, (cca 15 rokov má servis), že s tým síce nemá skúsenosti, lebo ešte nikto u neho nebol s týmto problémom s E60, ale nechápe, lebo skôr by mali čapy odísť ako silentbloky, ale že sa nemusím báť, nič sa mi tam odj*bkať nemôže, lebo to by sa muselo najskôr rameno zlomiť (lebo inak dosť sa teraz na tom bojím chodiť)...., tak povedal, že vyreklamuje silenty a vymení zadara, len ide o to, že teda mám tie ramená meniť, alebo nie...., alebo čo mám robiť? Lebo zas ak mi to po 10 000km začne robiť tak ako teraz, tak potom nemá zmysel meniť iba silenty a už ktovie odkedy je to tak, no až teraz som si všimol, lebo lebo to myhanie volantom som si všimol už o hodne skorej, ale pripisoval som to kadejakej vozovke. Čiže záver....aké s tým máte vy skúsenosti? Menil to niekto? Ako sa to prejavovalo? V čom bol problém - v tom ramene na obrázku, alebo v niečom inom? Neviem na koho mám poslúchnuť..či na radu kamoša, ktorý povedal, že to je už dosť nebezpečné, na tom by ani nechodil a treba vymeniť komplet ramená s čapmi a silentblokmi, alebo stačí zas meniť iba samotné silentbloky, či čo vlastne??? Akej značky keď tak kúpiť tie ramená a koľko to zhruba stálo u vás, ktorí ste to menili? Dík za všetky rady ;)
 
Jejtyno
Príspevky: 249
Registrovaný: 4.9.2011
Auto: BMW e61 530d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Široké ... BMW coding diagnostika 0917 517 042 ...najprv sms, čísla mimo zoznam nedvíham :)

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 28. Apríla 2013, 12:40

5ers ma najcitlivejsi podvozok a zavesenia čo sa vyvazenia kolies a "nerovnosti" diskov tyka.
Niekedy aj "O" na vyvazovacke neznamena ze su kolesa v 100% stave. Nie u tohto auta.Stači mierna "vajcovitosť" a ste ludovo povedane v prdeli. Volant sa vam rozoxveje.
Po dalsie su to ramena, tyčky stabilizatora, vymedzovacie gumy na stabilizatore.
Obrázok

BMW. Sheer Driving Pleasure.
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 28. Apríla 2013, 14:12

PSnoopy363 napísal:
...obidve predné kolesá chodia pod blatníkom dopredu - dozadu...

Tiez som menil minuly rok tie silentbloky (hydroloziska) v prednych ramenach za original BMW 31126768302. Nepamatam ake tvrde boli nove po montazi ale teraz ked rukou zalomcujem kolesom tak vidim ako rameno v silentbloku lieta, no mozno to tak ma byt. Skoda, mohol som si po montazi pohyb ramena v silentbloku nafilmovat aby som to mal s cim porovnat.
Myslim ze ak nie su inde vole tak nema vyznam nieco preventivne menit, lepsie to nebude a ak pouzijes nahradu tak akurat pribudne istota ze diel budes odteraz menit kazdy rok :wink: .
 
PSnoopy363
Príspevky: 185
Registrovaný: 16.12.2012
Auto: BMW 530xd E60 LCI
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Bušince

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 28. Apríla 2013, 15:04

Laco19 napísal:
Tiez som menil minuly rok tie silentbloky (hydroloziska) v prednych ramenach za original BMW 31126768302. Nepamatam ake tvrde boli nove po montazi ale teraz ked rukou zalomcujem kolesom tak vidim ako rameno v silentbloku lieta, no mozno to tak ma byt. Skoda, mohol som si po montazi pohyb ramena v silentbloku nafilmovat aby som to mal s cim porovnat.
Myslim ze ak nie su inde vole tak nema vyznam nieco preventivne menit, lepsie to nebude a ak pouzijes nahradu tak akurat pribudne istota ze diel budes odteraz menit kazdy rok :wink: .




no však toto..neviem, ale vymenil mi tie silentbloky, kus 60€..na oboch stranách a po asi 3/4 roku zas a ktovie odkedy už a ja som si všimol až teraz....takže ja neviem, ale vraj mi objedná nové v záruke aj vymení, ja sa len pýtam, či je to teda chyba v tom silentbloku, či ramene, či v čom vlastne. Lebo kamoš mi povedal, že sa mení celé rameno nakomplet s čapom a asi už asi aj s osadeným silentblokom, že už keď sa ten silentblok vyberie z ramena a dáva sa tam nový, už je to proste narušené darmo že je nový silentblok. Alebo ten silentblok sa tam dáva vždy až dodatočne a neni to odvýroby všetko zmontované ako jeden diel, že rameno v ňom hneď čap a hneď v ňom aj silentblok a len vyberiem starý a nahodím nový komplet full ako má byť s čapom aj silentblokom. Malo by sa to dať meniť všetko zvlášť, či nie a nemalo by to robiť žiadny problém.., alebo ako to je? Lebo ak sa to stále len dokupuje, tak je to to isté ako keď mi tam hodí zas nový silent a rameno keď je ok spolu s čapom, nemôže byť žiadny problém...potom by som v podstate rameno a čap kupoval úplne zbyotčne. No v prípade, že je to hneď full, objednám a z krabice vytiahnem rameno s nahodeným čapom a silentblokom, tak to môže spraviť presne ten rozdiel, ktorý je potrebný :)
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 28. Apríla 2013, 18:10

Tie silentbloky (original BMW) stali 29€/ks, teraz by mali stat cca 36€/ks. Co sa tyka predneho ramena, neviem preco by po vymene silentbloku nemalo byt ako nove, ved zo stareho ostane len hlinikovy odliatok ale v BMW sa da kupit bud rameno s osadenym silentblokom alebo iba samotny silentblok takze sa mozes rozhodnut podla ceny.
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 28. Apríla 2013, 18:54

No mohol by sa k tym silentblokom (hydroloziskam) na prednych ramenach vyjadrit aj niekto iny so skusenostami. Ci je OK ked v nich ramena viditelne peruju pri kyvani zdvihnutym kolesom rukami - nechce sa mi verit zeby nove originalne diely boli KO po 15t. km. Alebo kupim dalsie (70€ snad este zarobim :wink: ) a vymenim ale teraz si uz nafilmujem ako peruju nove silentbloky :wink: .
 
PSnoopy363
Príspevky: 185
Registrovaný: 16.12.2012
Auto: BMW 530xd E60 LCI
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Bušince

Re: e60 trasie predna naprava

Nedeľa, 28. Apríla 2013, 20:23

však v pohode...akože nejde o to, že by som to nekúpil, ide o to, aby to niečo vydržalo.., keď už sa bavíme o tom, tak za 2 silentbloky, ich výmenu a geometriu som platil skoro 220€, takže preto sa pýtam, že radšej potom zaplatiť aj za výmenu ramien, prípadne čapov a mať pokoj 2, či 3x dlhšie...len sa pýtam, že čo ako, aby som zas zbytočne nemenil aj veci, ktoré netreba :) Rameno sa kýve, má vôľu aj keď koleso vytočím a neni ani na zdviháku, chytím ho a cítim, že sa trochu kýve, aj vidím...mimochodom ide aj o to, aby kvôli nejakej veci, čo je pomerne maličkosť (silentbloky, povedzme ramená, alebo nejaké čapy) nebolo treba meniť o pár tisíc kilometrov xy ďalších vecí, lebo to má nejaký súvis s inými vecami a pomaly, ale isto ich rozdrbáva ani neviem o tom :)
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: e60 trasie predna naprava

Utorok, 30. Apríla 2013, 09:09

Ja som vcera este raz pozrel tie hydroloziska a asi som zbytocne panikaril. Sice som si kolesom kyval iba sam ale nezdalo sa mi zeby v nom bola vola, len to rameno sa vseliako kruti pri pohybe, co som mohol prstami vyhodnotit ako volu.
Idem menit tlmice (Bilstein B6 uz cakaju :wink: ) + horne ulozenie tak uvidim co pri tom najdem a ake to bude po montazi.
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: e60 trasie predna naprava

Piatok, 10. Mája 2013, 05:50

Este poznamka k tym hydroloziskam (silentblokom) v prednych ramnenach, podla servisnych manualov sa mozu menit iba raz a potom uz treba menit kompletne ramena.
Dotahuju sa v "normal position" co je auto zatazene na prednych sedackach 2 x 68kg, na zadnej 68kg a v kufri 21kg a s plnou nadrzou, podla info z webu klesne predok auta po zatazeni o 2,5 - 4cm. Pri montazi bez dodatocneho zatazenia vraj tieto loziska vydrzia dost kratko (podla info z webu 15 - 30t. km).
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: e60 trasie predna naprava

Sobota, 11. Mája 2013, 18:41

Dnes som vymenil predne tlmice a horne ulozenie. Este asi vymenim hydroloziska, potom dam urobit geometriu a konecne mozem dat letne (ako pozeram foto este predtym umyt :wink: ).

Obrázok Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných