... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Streda, 1. Decembra 2010, 15:01

Dal som na auto nejake zimne kola, doteraz som na nich nikdy nejazdil, no hacik je nasledovny:
Jeden disk je kryvy, bohuzial nie vajco, ale aj vyoseny trochu. Pri rychlostiach 90km a viac trasie cele auto ako hovado.
Ma niekto skusenosti s tym, ci sa da aj takyto disk narovnat, alebo sa da narovnat len ak je vajco? Bol som v jednom pneuservise v rotkiv v PO, kde mi tvrdili ze sa s tym neda nic robit, no firma kde to robia tiez unizvar mi zasa tvrdia, ze by to mohli spravit, tak neviem ci im verit a ci tam koleso neponesiem zbytocne....

Dalsia vec je ze tie disky nie su povodne z E60 a maju trosku vacsiu stredovu dieru ako E60, mozno o cca 2mm. Nemam tam ziadne plastove strediace kruzky, nakolko tie disky nemaju nato zapustenie a aj keby sa tam plastove kruzky dali, museli by sa nejako zbrusit, aby nevycnievali do dosadacej plochy.
Mate niekto skusenosti ohladne toho vystredenia u E60 ?
Ak tam nedam tie kruzky, nevystredi sa koleso same pritiahnutim skrutiek?
Mam tam sice aj rozsirovacie podlozky, ale tie maju rovnaky rozmer naboja ako povodny, takze ich odstranenim nic nevyriesim.
 
bruso
Príspevky: 135
Registrovaný: 16.9.2009
Auto: BMW E46 330d
Kraj: Bratislavský

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Streda, 1. Decembra 2010, 15:06

v Bratislave v servisoch ako aluman.sk alebo aludisky.com opravia aj take poskodenia, minuly tyzden som mal zrovna jeden disk takto na oprave, vyslo ma to 35 € aj s vyzuvanim a obuvanim pneu a vyvazenim, zalezi aj od toho ci im nahodou ten disk pri rovnani nepraskne, potom sa to predrazi ale aj tak to vedia spravit
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Streda, 1. Decembra 2010, 15:53

airbone napísal:
Dal som na auto nejake zimne kola, doteraz som na nich nikdy nejazdil, no hacik je nasledovny:
Jeden disk je kryvy, bohuzial nie vajco, ale aj vyoseny trochu. Pri rychlostiach 90km a viac trasie cele auto ako hovado.
Ma niekto skusenosti s tym, ci sa da aj takyto disk narovnat, alebo sa da narovnat len ak je vajco? Bol som v jednom pneuservise v rotkiv v PO, kde mi tvrdili ze sa s tym neda nic robit, no firma kde to robia tiez unizvar mi zasa tvrdia, ze by to mohli spravit, tak neviem ci im verit a ci tam koleso neponesiem zbytocne....

Dalsia vec je ze tie disky nie su povodne z E60 a maju trosku vacsiu stredovu dieru ako E60, mozno o cca 2mm. Nemam tam ziadne plastove strediace kruzky, nakolko tie disky nemaju nato zapustenie a aj keby sa tam plastove kruzky dali, museli by sa nejako zbrusit, aby nevycnievali do dosadacej plochy.
Mate niekto skusenosti ohladne toho vystredenia u E60 ?
Ak tam nedam tie kruzky, nevystredi sa koleso same pritiahnutim skrutiek?
Mam tam sice aj rozsirovacie podlozky, ale tie maju rovnaky rozmer naboja ako povodny, takze ich odstranenim nic nevyriesim.


ak je vyoseny tak snad ti to hadze prave kvoli tomu ze to nemas vystredene na stredovu dieru. skus sem dat fotku ako ze tam nejde dat kruzok
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Streda, 1. Decembra 2010, 16:42

nejazdil by som na aute ked tam je ina stredova diera ako ma byt, raz som objednal na prvom aute elektrony a poslali mi zle a tam bola ina stredova diera ako mala byt, tak v pneu servise mi to ani nechceli obut ze to je nebezpecne a ze to moze hadzat....
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Streda, 1. Decembra 2010, 19:25

to ti dakujem za radu ze na tom nemam jazdit, to viem aj sam, no moj problem je ako to poriesit, nie ci na tom chodit alebo nie.

Skusim este tuto v PO jednych ci to budu vediet narovnat. V alumane v ba som tiez raz bol rovnat disky, ale to bolo uz davno, teraz mi nepomozu kedze som na vychode. Myslim ze kvoli tym dieram mi to nehadze, nakolko vy hadzali vsetky kola a hlavne v predu, mne vsak hadze zo zadu a to strana na ktorej je ten disk ktory dostal velku ranu.
Tie disky nemaju zvnutra to zapustenie pre tie umele kruzky, takze ked sa tam ten kruzok osadi, tak jeho cast trci smerom ku kolesu a tym padom by dobre nedosadlo koleso na naboj. Musim kruzky nejakym sposobom upravit alebo zbrusit.
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Streda, 1. Decembra 2010, 23:20

ako si zistil ze hadze? na aute ci uz na vyvazovacke? lebo stale mam dojem ze sa nerozumieme. dovtedy nema zmysle riesit rovnanie ka to nahodou mas zle vystredene na diere. Moze byt ze ostatne si trafil pri zatiahnuti na stred a tento nie - preto len jeden, alebo s ato prave na jame posunulo
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Štvrtok, 2. Decembra 2010, 00:32

ee, disk je narazeny a hadze na vyvazovacke do strany trosku, teda presne povedane je krivy na vyosenie a neda sa tym padom ani dobre vyvazit. Mam ho vzadu a hadze mi autom, je to fest citit pri rychlostiach 90km a viac. BNapriklad riadenie mi netrasie absolutne vobec a pri jazde mam pocit, ze to trasenie proste prichadza odzadu, kde je prave ten disk. Je z neho aj trosku vystiepene a bol proste narazeny a je evidentne, ze to robi on..... Bol uz dvakrat dolu a naspat, a ziadny rozdiel, takze co sa tyka vystredenia tak s tym asi nema vela spolocneho, inac by bolo citit trasenie aj z predu.....
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Štvrtok, 2. Decembra 2010, 11:30

Trasenie autom Ti robia zle osadene disky, presne ako pise blesk.
Pokial ti nebudu sediet na stredovej diere ako maju, tak tazko zistis, nakolko Ti ten krivsi disk hadze.
Kruzky si daj vysustruzit presne na tvoj priemer bud z nejekaej vhodnej rurky alebo silonu. Zvladne to kazdy priemerne zrucny sustruznik.

LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Autor témy
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 rovnanie disku, vystredenie diery

Štvrtok, 2. Decembra 2010, 14:24

Mate pravdu chlapi, bude to tym. Myslel som si ze disk sa vystredi ked sa pritiahne skrutkami ale to je blbost. V tychto mechanickych veciach som niekedy blb.
Zajtra sa budu sustruzit kruzky a potom sa uvidi co dalej. Dik vsetkkym za rady.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných