... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
kikro86
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 545i E60
Kraj: Bratislavský

E60 - radio nehra basy

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 12:48

Moje usi placu. Radio totiz nehra basy. V servise mi povedali, ze sa pokazil ?mikrofilter? v radiu, takze vlastne vsetky repraky mi hraju vsetky frekvencie (vyskace aj basy, basaky aj vysky).

Rozmyslam o dvoch moznostiach:
1. kupa noveho radia - moj starusik neprehrava ani MP3, ani videa, ani nema BT, ani nic...je moznost nainstalvoat tam take, ktore to vse bude mat ?

2. stacilo by doplnit "vyhybku" pre frekvencie ? niekde za radio, alebo pred basaky, alebo tak podobne ?

Ak pridete s nejakym inym dobrym napadom, budem len rad :)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 - radio nehra basy

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 16:14

kikro86 napísal:
Moje usi placu. Radio totiz nehra basy. V servise mi povedali, ze sa pokazil ?mikrofilter? v radiu, takze vlastne vsetky repraky mi hraju vsetky frekvencie (vyskace aj basy, basaky aj vysky).

Rozmyslam o dvoch moznostiach:
1. kupa noveho radia - moj starusik neprehrava ani MP3, ani videa, ani nema BT, ani nic...je moznost nainstalvoat tam take, ktore to vse bude mat ?

2. stacilo by doplnit "vyhybku" pre frekvencie ? niekde za radio, alebo pred basaky, alebo tak podobne ?

Ak pridete s nejakym inym dobrym napadom, budem len rad :)


a co tam mas za radio?
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: E60 - radio nehra basy

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 16:17

:D
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: E60 - radio nehra basy

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 16:27

kikro86 napísal:
V servise mi povedali, ze sa pokazil ?mikrofilter? v radiu


Toto je hodné zarámovania.
To naozaj niekto v servise bol schopný niečo také povedať? Alebo ste sa len zle rozumeli?
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: E60 - radio nehra basy

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 16:38

je to filter v podstate. Kondenzator a cievka... Ale ked nebavia spodky-basy tak bud zosik alebo ekvalizer. Nemam ani paru ako to je riesene elektricky v tomot pripade. Ale v prvom rade sa treba kuknut do idrivu kde je nastavenie ekvalizera, ci nie su postahovane basy. btw na Profi + DSP su 2 ekvalizery jeden zjednoduseny basy-vysky, dalsi podla frekvencii (ako napr. vo winampe).
 
kikro86
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 3.1.2012
Auto: 545i E60
Kraj: Bratislavský

Re: E60 - radio nehra basy

Piatok, 28. Septembra 2012, 08:41

to o tom mikrofiltri povedal chlapik, ktory sa zaobera opravou takychto veci, mozno si to ja zle pamatam (kedze nejaky mesiac to uz bude) ...
ono to ale filter bude urcite, filtruje totiz frekvencie (asi nie mikrofilter, ale za slovicka si myslim sa tahaju skor zeny :P )

zosik je vraj OK, rozobrali ho a pozerali, neviem, ci dokonca nevymenili plosak, ale mozno to dam este pozriet pre istotu niekomu inemu ...

mam tam professional (osobitne CD a DVD mechanika)

preto by som sa chcel spytat, ci dat 400 eur za nove origi radio (a ci ked dam novsi model, tak bude prehravat aj MP3 a DVD videa), alebo ist do nejakej nahrady s komplet vsetkym, od BT, cez iPhone connectivity za nejakych 600€

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní